• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 24 Листопада, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Директор Турійського лісгоспу потрапив під слідство через незаконні рубки на понад 17 мільйонів гривень

Директор Турійського лісгоспу потрапив під слідство через незаконні рубки на понад 17 мільйонів гривень

Автор: Оксана Петрук
3 Серпня 2020 в 14:00
У категорії: Новини

Директора Турійського лісгоспу Дмитра Войтюка підозрюють у зловживаннях на понад 17 мільйонів гривень. Йому обрали запобіжний захід, арештували майно та від посади не відсторонили. 

Про це йдеться в ухвалах Личаківського районного суду міста Львова.

У лютому 2019 року аналітик громадської організації «Екологія.Право.Людина» Петро Тєстов виявив численні суцільні рубки головного користування на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Осівський», що в межах ДП «Турійське лісове господарство» на Волині. Про те, що це суцільні рубки, окрім власне пнів, свідчила інформація на ділянкових стовпчиках та з реєстру лісорубних квитків. 

Під сокиру потрапила не лише сосна, а й береза та дуб. Варто зазначити, що з 2017 року до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» внесено зміни, згідно з якими в заказниках заборонені всі види суцільних рубок.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Рубка в заказнику «Осівський». Фото з сайту epl.org.ua

Тож активісти звернулися до правоохоронних органів і ті у березні 2019-го відкрили кримінальне провадження за частиною 1 ст 246 Кримінального кодексу України (Незаконна рубка).

На початку квітня 2019 року Державна екологічна інспекція у Волинській області позапланово перевірила Турійський лісгосп і підтвердила факт проведення незаконних рубок в заказнику. Зокрема, екологи виявили 10 суцільних рубок головного користування загальною площею більше 18 гектарів.

Фрагмент акту перевірки ДЕІ у Волинській області ДП «Турійське ЛГ»

У липні 2020 року Державне бюро розслідувань і прокуратура Волині повідомили про підозру директору державного підприємства «Турійське лісове господарство» Дмитру Войтюку.

«Слідством встановлено, що посадовець видав та погодив документи на проведення суцільних вирубок дерев на території зоологічного заказника з порушенням вимог природоохоронного законодавства. Такими діями підозрюваний допустив незаконну вирубку дерев різних порід на ввірених йому під охорону ділянках, у результаті чого державі завдано збитків на суму понад 17 мільйонів гривень», – йшлося в офіційному повідомленні від правоохоронців.

Також стало відомо, що Дмитру Войтюку тепер інкримінують службову недбалість. Личаківський районний суд Львова відмовив слідчим ДБР в клопотанні відсторонити Дмитра Войтюка від посади. Керівника лісопідприємства відпустили під особисте зобов’язання, а на його авто «Chevrolet Niva» 2005 року випуску і квартиру у Володимирі-Волинському площею 61,7 квадратних метра наклали арешт. 

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Державне бюро розслідувань (ДБР)Дмитро ВойтюкЗаказник «Осівський»Прокуратура Волинської областіТурійськТурійське лісове господарство
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Хабар і знижка на вугілля. На керівників волинської шахти відкрили «кримінал»

Наступна новина

Справу волинських лісівників, які торгували лісом «поза касою», передали до суду

Схожі Публікації

На Волині чиновники заперечують дефіцит вакцини від сказу

Автор: Олег Криштоф
24 Листопада 2025 в 16:28
0
Сказ, антирабічна вакцина, щеплення

На початку жовтня 2025-го у волинських медіа з'явилися повідомлення про критичну нестачу антирабічної вакцини або...

Детальніше

Як покарали фігурантів багаторічної справи «Луцьккондитера»

Автор: Олег Криштоф
21 Листопада 2025 в 17:27
0
Луцьккондитер

Суд закрив кримінальні провадження щодо двох посадовців фірми «Луцьккондитер». Справу розслідували упродовж 12 років. Колишню...

Детальніше

Після розслідування «Сили правди» на Волині відкрили провадження за самоправство на заповідних землях

Автор: Оксана Коваленко
21 Листопада 2025 в 13:53
0
Лісоруби в нацпарку Цуманська пуща

Слідчі Луцького районного управління поліції відкрили кримінальне провадження через вирубку десятків гектарів лісу на території...

Детальніше
Наступна новина

Справу волинських лісівників, які торгували лісом «поза касою», передали до суду

  • 24 Листопада 16:28 На Волині чиновники заперечують дефіцит вакцини від сказу
    • 21 Листопада 17:27 Як покарали фігурантів багаторічної справи «Луцьккондитера»
    • 21 Листопада 13:53 Після розслідування «Сили правди» на Волині відкрили провадження за самоправство на заповідних землях
    • 20 Листопада 18:09 Пов’язана з волинськими нардепами фірма намагається отримати статус індустріального парку у прикордонні
    • 20 Листопада 11:43 На Волині невідомі знищили заповідного лісу на 2 мільйони гривень
    • 20 Листопада 11:10 Плитоноски: як обрати надійний захист та не прогадати з функціональністю
    • 19 Листопада 17:38 Директора волинської фірми судять за розкрадання коштів на ремонті в лікарні
    • 19 Листопада 15:37 На Волині суд вимагає у правоохоронців знайти, хто зрізав дуб п’ять років тому
    • 18 Листопада 16:41 Після розслідування «Сили правди» луцькі патрульні взялися за автогонщиків
    • 17 Листопада 18:09 На волинському «Ягодині» майже за пів мільярда гривень побудують автостоянки
    • 17 Листопада 14:51 У Луцьку судили лікаря, який невдало зробив дитині наркоз
    • 14 Листопада 17:46 У Волинському апеляційному суді – новий очільник
    • 14 Листопада 16:00 Викрили волинських прикордонників, які заробляли на втікачах призовного віку
    • 14 Листопада 12:54 Антикорсуд відмовився повернути 2 мільйони гривень застави фірмі з орбіти волинських прокурорів
    • 14 Листопада 9:30 Посадовця виправної колонії на Волині підозрюють у збитках державі майже на мільйон гривень
    • 13 Листопада 15:30 На Волині продали з молотка дозволи на видобування піску на понад 40 гектарах
    • 13 Листопада 11:00 Ексдружина нардепа-багатія з Волині змінила місце реєстрації з України на Монако
    • 11 Листопада 12:30 З автоцентру поблизу Луцька стягують майже два мільйони гривень будівельного податку
    • 10 Листопада 17:05 На Волині продали тік, телятник та інше майно господарства-банкрута за понад 2 мільйони гривень
    • 10 Листопада 12:18 На Волині за 5 мільйонів продали понад чотири гектари землі поблизу «Ягодина»
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.