• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 7 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Хто стоїть за «Силою правди»

Хто стоїть за «Силою правди»

Автор: Сила Правди
19 Жовтня 2024 в 19:00
У категорії: Новини, ТОП новини
Люди Правди

19 жовтня Центр журналістських розслідувань «Сила правди» відзначає свій День народження. Нам сім років. За цей час ми викрили чимало зловживань, на основі наших розслідувань правоохоронні і контрольні органи відкрили низку проваджень, зловмисників штрафували і навіть повертали за ґрати… Але зараз хочемо розповісти не про всі ці досягнення, а про тих, хто допомагає нам на цьому шляху. Це – люди з громадянською позицією, відповідними цінностями, люди правди. 

Серед таких – засновниця нашого центру, волонтерка з Рожища Віра Шварцкоп. Людина – генератор ідей і рушій змін. Віра не лише поділяє наші цінності, пропонує теми розслідувань, а й інвестує у «Силу правди» свій час і ресурси. До прикладу, вона абсолютно безплатно возила наші знімальні групи у відрядження тільки тому, що дуже цінує нашу роботу і їй завжди цікаві наші теми. 

Аналітик громадської організації Українська природоохоронна група Петро Тєстов хоч і киянин, але знає кожну стежину волинських лісів. Петро допомагав нам знаходити і викривати зраду в сфері охорони довкілля і злочини проти природи ще коли він був аналітиком ГО «Екологія. Право. Людина». Ми навіть реалізовували спільний проєкт підтриманий Міжнародним фондом «Відродження». Петро завжди давав фахові поради і коментарі до наших публікацій. І тоді і зараз від імені цих об’єднань за наслідками розслідувань «Сили правди» йде низка скарг і заяв у правоохоронні і контрольні органи. Крім того, Петро з колегами напрацьовують зміну правил гри у сфері лісового господарства, надровидобування, охорони природи і потім пропонують ці напрацювання міністерствам і відомствам.

«Це людина яка заступалась за природу ще тоді, коли це не було мейнстрімом, людина, якою керує справжня мета, а не власні амбіції. Навіть не пам’ятаю, як нас звела доля, але ця співпраця на межі журналістики і активізму роками показує хороші результати», – каже про Петра Тєстова редакторка Оксана Петрук.

Серед тих, хто завжди напоготові підставити плече журналістам «Сили правди» – нинішні військовослужбовці Сергій Рижков і Павло Данильчук.

Зокрема, після публікацій «Сили правди» про те, як лісівники побудували собі котеджі в державному заказнику Воротнів, Сергій Рижков допоміг вивести їх на чисту воду. Пам’ятаєте, як виявилось, що прес-центр Лісівничого молодіжного центру після заходу сонця перетворювався на лазню для «друзів лісу»? Визволяти гостей тоді прибула приватна охорона зі зброєю та керівники підприємств галузі. За журналістів заступилися самооборонівці Сергій Мартинюк і Сергій Рижков, активіст і політик Павло Данильчук.

За кілька днів ці ж люди були на протестах під Волинським обласним управлінням лісового і мисливського господарства. 

Сергій Рижков також організував народне віче у Шацьку на знак протесту проти безконтрольного використання підземних вод пов’язаними з посадовцями агропідприємствами. Це відбулося також після розслідувань «Сили правди». 

Павло Данильчук допомагав надати суспільного резонансу питанням порушень природоохоронного законодавства в Національному природному парку «Цуманська пуща», привласнення державних лісів наближеними до керівництва лісової галузі особами, зловживань представниками місцевого самоврядування, недопустимості толерування проросійських політичних рухів і людей з відповідними поглядами у владі. 

Аукціони, тендери, публічні закупівлі – це та сфера, в якій без досвіду і відповідних компетентностей почуваєшся наче в темному лісі. На щастя, у нашої команди є справжні воїни світла, які знаннями наче мечем прорубують ці непрохідні хащі. Ніколи не відмовляє в допомозі і пораді експертка громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак з Рівного.

Мирослава бачить змовників на тендері неозброєним оком і розповідає про них нам, а також готує звернення до аудиторів і Антимонопольного комітету за нашими публікаціями. Крім того, вона наша колега, яка працює у редакції видання «Четверта влада» у Рівному.

Тарас Сватко з Володимира – колишній правоохоронець, людина з активною громадянською позицією, ветеран війни з Росією. Завдяки йому нам вдалося висвітлити масштабне розкрадання на будівництві полігону для захоронення твердих побутових відходів. Це він виявив, що підряднику заплатили мільйони гривень за фактично не виконані роботи. До того Тарас самостійно готував відео-розслідування, в яких викривав зловживання місцевої влади. Він залишається другом редакції, нашим читачем, за що ми йому дуже вдячні.

Часто допомагають розібратися в тонкощах містобудування і земельних відносин столичні експерти аналітик громадської ініціативи «Голка» Георгій Могильний і директор Офісу земельного права Віктор Кобилянський. 

Окрема подяка Вероніці Бойко і Михайлу Кольцову за лайфхаки з використання відкритих даних та всій команді аналітичної платформи «YouControl», яка ділиться ексклюзивною інформацією, а також розміщує посилання на наші розслідування у профілях підприємств і підприємців.

Часто під опублікованими розслідуваннями, над яким працювали довго і всією командою, читаємо коментарі на зразок «Написали і що далі?». Все, що відбудеться далі, залежить не лише від журналістів, а й значною мірою від суспільства. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» щиро вдячний тим людям, які всі ці сім років пліч-о-пліч з нами виборюють верховенство права, рівність, свободу, справедливість, повагу до людини і її прав. Це дуже велика когорта своїх людей, розповісти про яких в одній публікації просто не реально. Це кожен і кожна з Інституту розвитку регіональної преси. 

До прикладу, Оксана Максименюк допомагає з юридичною експертизою наших текстів, а наразі у суді захищає «Силу правди» у справі за позовом прокурорської родини Веніславських. Юрист Платформи прав людини Євген Воробйов, який на постійній основі надає юридичні консультації журналістам видання і допомагає оскаржувати у судах відмову чиновників відповідати на наші запити. Це голова правління Громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик, який коментує випадки корупції і конфлікту інтересів у чиновників і депутатів, про яких ми пишемо. Це представниця Інституту масової інформації у Луцьку Мая Голуб, яка висвітлює нападки на журналістів, експерт із теми фінансування політичних партій Ігор Фещенко. Це також друзі з Media Development Foundation, які знаходять рішення для журналістів у складні часи. 

Про низку людей ми не можемо розповісти вам з міркувань безпеки, адже вони діляться з нами цінною інформацією про корупційні схеми і зловживання. 

В моменти вдячності не забуваємо про тих, хто на фронті. І в нашому колективі є двоє людей, які служать у ЗСУ. Це Наталка Тарковська і Костянтин Яворський. Ми цінуємо вашу сміливість і обіцяємо покласти всі сили на зміцнення України зсередини.

Ми вдячні всім читачам, які рефлексують в коментарях, підтримують «Силу правди» своїми внесками, поширюють наш контент, вказують на помилки і підказують, як ставати кращими. Вступаємо в нову семирічку і сподіваємося згуртувати навколо себе ще більшу когорту людей правди.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Віктор КобилянськийВіра ШварцкопГеоргій МогильнийМая ГолубМирослава ПримакМихайло КольцовНаталка ТарковськаНіка БойкоОксана МаксименюкПавло ДанильчукПетро ТєстовСергій МиткаликСергій РижковТарас Сватко
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Волинський виш замовив в гуртожиток пожежну сигналізацію за майже 1,5 мільйона гривень

Наступна новина

Депутат Луцькради уникне покарання за незадекларований мільйонний донат партії

Схожі Публікації

У районному суді на Волині обрали нового голову 

Автор: Сила Правди
7 Травня 2026 в 10:51
0
Головою Любешівського районого суду Волинської області за підсумком таємного голосування обрали суддю Андрія Савича.

Головою Любешівського районого суду Волинської області за підсумком таємного голосування обрали суддю Андрія Савича. Вибори відбулися...

Детальніше

Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі

Автор: Оксана Коваленко
7 Травня 2026 в 09:30
0

Луцький міськрайонний суд наклав арешт на речі та численні документи, вилучені під час обшуку на...

Детальніше

Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 

Автор: Оксана Коваленко
6 Травня 2026 в 15:01
0
Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 млн гривень

Управління капітального будівництва Луцької міськради докинуло ще 33 мільйони фірмі «Волиньекобуд», що зводить ветеранський простір...

Детальніше
Наступна новина
Депутат Луцької міської ради Микола Дуда

Депутат Луцькради уникне покарання за незадекларований мільйонний донат партії

  • 7 Травня 10:51 У районному суді на Волині обрали нового голову 
  • 7 Травня 9:30 Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі
    • 6 Травня 15:01 Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 
    • 6 Травня 11:40 Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС
    • 6 Травня 9:30 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під домашній арешт
    • 5 Травня 16:30 Чим сертифікат відповідності відрізняється від сертифіката якості
    • 5 Травня 14:53 Волинський податківець задекларував нову квартиру дружини в Києві за майже 4 мільйони гривень
    • 4 Травня 9:40 На Волині ціна оренди земельної ділянки на аукціоні зросла більш ніж у шість разів
    • 2 Травня 21:40 Керівництво ліцею в Луцьку підозрюють в організації схеми фіктивного працевлаштування
    • 1 Травня 17:46 На Волині судили за хабар посадовця Держпродспоживслужби
    • 1 Травня 11:13 Верховний Суд залишив в силі рішення щодо волинського прокурора, який хоче бути суддею
    • 30 Квітня 18:39 У місті на Волині пів гектара землі продали за понад 7 мільйонів
    • 30 Квітня 11:11 Із замовниць будівництва житлового комплексу в Липинах стягують понад три мільйони
    • 29 Квітня 16:27 Оновили керівництво Луцької міськради
    • 29 Квітня 10:26 Дружина ексначальника Волинського ТЦК вперше задекларувала будинок і авто, але не всі
    • 28 Квітня 16:12 На Волині ексдиректор водного офісу вперше «знайшов» житло і показав мільйонні статки
    • 28 Квітня 12:55 Закордонні відрядження депутатів районних рад Волині під час війни: хто, куди і навіщо їздив
    • 27 Квітня 19:02 Що вдалося змінити громадським організаціям Волині у 2025 році
    • 27 Квітня 16:45 На Волині поліція розслідує передачу 8,6 га землі під Луцьком родинній фірмі нардепа Палиці 
    • 27 Квітня 10:24 Волинській експодатківиці «пробачили» недостовірне декларування на майже три мільйони гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.