• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 14 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Пов’язаний з депутатом-забудовником кооператив зобов’язали сплатити Луцьку 1,7 мільйона гривень

Пов’язаний з депутатом-забудовником кооператив зобов’язали сплатити Луцьку 1,7 мільйона гривень

Автор: Олег Криштоф
15 Січня 2025 в 15:53
У категорії: Новини
ЖК Супернова 2021

Житлово-будівельний кооператив «Супернова», який звів однойменний житловий комплекс у Луцьку, зобов’язали сплатити 1,7 мільйона гривень пайового внеску на розвиток інфраструктури міста.

Про стягнення пайового внеску йдеться у рішенні Північно-західного апеляційного господарського суду від 10 грудня 2024 року.

Будівництво ЖК «Супернова» на вулиці Цегельній, 28 у Луцьку, що в мікрорайоні вулиці Львівської, стартувало ще у 2016 році. Замовником будівництва був однойменний житлово-будівельний кооператив, засновниками якого є депутат Луцької міської ради від політичної партії «За майбутнє» і власник будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський, його бізнес-партнер – власник і директор генпідрядної компанії «Бетон Брук Сервіс» Сергій Стрихарчук, колишній очільник «Луцьктепла» і Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук та його дружина Людмила Киричук.

У липні 2019-го житлово-будівельний кооператив отримав дозвіл на будівельні роботи для зведення найбільшого будинку комплексу – сьомого, у якому генпідрядником виступила компанія «Бетон Брук Сервіс».

Перші дві секції згаданого будинку здали в експлуатацію у грудні 2022 року. Це 80 квартир, з яких 32 – однокімнатні, стільки ж – двокімнатні і 16 – трикімнатні. 

Через два з половиною роки, у червні 2024-го, Луцька окружна прокуратура звернулася з позовом до Господарського суду Волині про стягнення з кооперативу 1,7 мільйона гривень пайового внеску на розвиток міста. Це своєрідний будівельний податок, який існував в Україні до 2021 року, його спрямовували на розбудову інфраструктури населених пунктів. 

Суд підтвердив, що кооператив «Супернова» був зобов’язаний у 2020 році звернутися до міської ради із заявою про визначення розміру пайової участі, але цього не зробив. Втім у задоволенні позову про стягнення коштів суд відмовив, оскільки прокурори не надали суду документ, що регулював би порядок залучення та містив розрахунок обсягу і використання коштів пайової участі.

Прокуратура оскаржила це рішення в Північно-західному апеляційному господарському суді. Апеляційна інстанція визначила, що розмір пайового внеску позивач вирахував відповідно до закону і постановила скасувати рішення Господарського суду Волині та стягнути 1,7 мільйона гривень з житлово-будівельного кооперативу «Супернова». Крім того, відповідача зобов’язали заплатити майже 52 тисячі гривень судового збору.

Це вже вдруге прокуратура намагається стягнути з кооперативу «Супернова» кошти пайової участі. У липні 2024 року Господарський суд Волині відмовив у задоволенні позову про стягнення 1,9 мільйона гривень пайового внеску за введені в експлуатацію третю та четверту секції того ж сьомого будинку «Супернової». Негативне рішення прийняли, бо прокуратура не довела, що початок будівельних робіт припав на період дії закону про сплату пайової участі. Апеляційну скаргу Північно-західний апеляційний господарський суд також відхилив.

Зокрема, у постанові суддя вказує:

«Ні скріншоти із сайту «ЛУН», ані відеоматеріали з чийогось каналу на youtube.com, із накладеними на них датами, не є належним і достовірними доказами того, що будівництво 2 черги (секцій 3-4) будинку розпочалося у 2020 році».

Нині триває розгляд касаційної скарги прокурорів на рішення Феміди у Верховному Суді.

Несплата місцевими забудовниками так званого будівельного податку є масовою проблемою. «Сила правди» повідомляла, що загалом в 2024 році суди відкрили провадження у 15 справах за позовами органів обласної прокуратури про стягнення із забудовників пайової участі на суму понад 19 мільйонів гривень. Зокрема, 3,5 мільйона гривень правоохоронці хочуть стягнути із забудовника ЖК «Оселя парк» у Луцьку, 1,9 мільйона – ЖК «Супернова», 2,3 мільйона – ЖК «Традиція» та ЖК «Атлант». Позови на 3,8 мільйона гривень тоді вже були задоволені Фемідою.

Напередодні Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підготував рейтинг будівельних компаній за кількістю зведених квартир в обласному центрі Волині у 2019-2023 роках. Товариство «Бетон Брук Сервіс» під брендом будівельної компанії «Інвестор», що належить депутату Луцької міської ради від політичної партії «За майбутнє» Андрію Разумовському, у цей період звело у Луцьку понад 19,3 тисячі квадратних метрів житла. Це – 322 квартири у житловому комплексі «Супернова» на вулиці Цегельній.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: Андрій РазумовськийБудівельна компанія «Інвестор»БудівництвоГосподарський суд Волинської областіЖК «Супернова»Луцька міська радаЛуцька окружна прокуратураЛюдмила КиричукОлександр КиричукПайова участь у розвитку інфраструктуриПівнічно-західний апеляційний господарський судПрокуратура Волинської областіСергій СтрихарчукСудТОВ «Бетон Брук Сервіс»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Чи може військовослужбовець бути підприємцем: роз’яснення прав та обмежень

Наступна новина

Наскаржились люди: правоохоронці перевіряють закупівлі Ківерцівської міськради на понад 100 мільйонів гривень

Схожі Публікації

Суд скасував вирок волинському експодатківцю, засудженому за хабарництво

Автор: Михайло Палецький
14 Серпня 2026 в 14:44
0
Валентин Бебес Суспільне Луцьк

Волинський апеляційний суд скасував вирок колишньому заступнику начальника Камінь-Каширського відділення Ратнівської податкової інспекції Валентину Бебесу,...

Детальніше

Коляска, зручна і мамі, і малюку: 6 деталей, які помічаєш лише після оплати

Автор: Сила Правди
14 Серпня 2026 в 13:06
0
Коляска

Майже всі майбутні батьки обирають коляску за зовнішнім виглядом, вагою та ціною. Але після перших...

Детальніше

На Волині фермерське господарство розіграло на аукціонах 10 гектарів землі зі своєю бухгалтеркою

Автор: Валентина Куць
14 Серпня 2026 в 10:00
0

Фермерське господарство «Поліська родина» та його керівник Юрій Яринчук розіграли низку земельних аукціонів зі своєю...

Детальніше
Наступна новина
Очисні споруди Ківерців

Наскаржились люди: правоохоронці перевіряють закупівлі Ківерцівської міськради на понад 100 мільйонів гривень

  • 14 Серпня 14:44 Суд скасував вирок волинському експодатківцю, засудженому за хабарництво
  • 14 Серпня 13:06 Коляска, зручна і мамі, і малюку: 6 деталей, які помічаєш лише після оплати
  • 14 Серпня 10:00 На Волині фермерське господарство розіграло на аукціонах 10 гектарів землі зі своєю бухгалтеркою
    • 13 Серпня 17:59 Колишній луцький депутат намагався оскаржити підозру у справі «Снігової королеви»
    • 13 Серпня 15:11 Верховний Суд підтвердив мільйонний штраф фірмі волинського депутата за змову на тендерах
    • 13 Серпня 9:46 На Волині за незаконну рубку на майже два мільйони гривень судили лісничого
    • 12 Серпня 16:02 Волинського забудовника шукають в Дніпрі через судову справу щодо мільйонного боргу 
    • 12 Серпня 12:00 На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі
    • 11 Серпня 15:30 Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі
    • 11 Серпня 14:08 Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря
    • 10 Серпня 18:08 Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень
    • 10 Серпня 10:48 На Волині винесли вирок експравоохоронцю за хабарництво й «відбілювання» винуватця ДТП
    • 7 Серпня 18:10 Інвестиційна авантюра: як на Волині приміщення на 1300 квадратів в центрі міста «подарували» львівській компанії
    • 7 Серпня 16:33 Голову сільради на Волині підозрюють у пособництві в незаконній рубці лісу
    • 7 Серпня 10:53 ДБР розслідує можливі зловживання з вирубкою лісу в нацпарку на Волині
    • 7 Серпня 10:00 На Волині громаді намагаються повернути 70 гектарів земель, на яких господарює агрокомпанія Тігіпка 
    • 6 Серпня 18:50 Ківерцівський міський голова передумав визнавати вину в кримінальній справі
    • 6 Серпня 11:11 На Волині директорку транспортної компанії звільнили від кримінальної відповідальності
    • 5 Серпня 16:50 Суд арештував рахунки фермерського господарства волинського депутата, який вигнав податкових ревізорів
    • 5 Серпня 12:43 З Міноборони та луцького забудовника стягують майже мільйон гривень пайового внеску за будівництво ЖК
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.