• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 7 Січня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині шахраї збирають гроші від імені голови військової адміністрації Погуляйка

На Волині шахраї збирають гроші від імені голови військової адміністрації Погуляйка

Автор: Костянтин Яворський
14 Липня 2023 в 15:17
У категорії: Новини
На Волині шахраї збирають гроші від імені голови військової адміністрації Погуляйка

На Волині – новий сплеск шахрайств, що стосуються гуманітарної допомоги для ЗСУ. Цього разу зловмисники використали голову Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка. Від його імені створили аккаунт у Вайбері та надсилають підприємцям та волонтерам повідомлення з проханням пожертвувати гроші на армію.

Про це пишуть місцеві волонтери у соціальних мережах.

Волинські підприємці почали отримувати повідомлення у Вайбер та дзвінки від шахраїв у червні. Усім розповідають одне і те ж: представляються Юрієм Погуляйком, збирають гроші для 100-ї бригади територіальної оборони.

«Телефонували і писали нашому волонтеру з «Військової пошти» про те, що голова військової адміністрації звертається до нього, як до власника підприємства, про благодійну допомогу на потребу ЗСУ. На словах згадував комбрига 100 бригади. Буцімто, вони збирають на якісь тепловізори, бронеплити і тому подібне. Обговорення жваве: то те треба, то інше. Скинули звернення офіційне з реквізитами. На Вайбер понаписував купу інформації. Все виглядає, як чітка класична схема. Щоб особа, яка має повестися, відволіклася від якихось деталей, а просто розуміла, що треба допомогти. Телефонує сам голова, треба познайомитися, особисті відносини і тому подібне.

То мені товариш скинув ці дані. Я відразу помітив, що і по шрифтах щось не так. І якась особиста картка… Ну і найпідозріліше: Вайбер. Ну як: військове командування і Вайбер», – розповідає керівник громадської організації «Військова пошта» Павло Цапюк.

Волонтер Павло Цапюк
Лист та повідомлення від шахраїв під виглядом Юрія Погуляйка

Шахраї діють за стандартною схемою: телефонують з нового номера, який нікому не відомий, а потім його блокують.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко відреагував на повідомлення від підприємців та попередив про шахрайство з офіційних сторінок.

«Запевняю, я, мої заступники не телефонуємо з метою збору коштів. Відповідних листів з рахунками також не надсилаємо. Ми неодноразово повідомляли про подібне в соцмережах та на сайті ОВА. Тому, будьте обачні. Кожним випадком шахрайства займаються правоохоронні органи. При отриманні подібних дзвінків, листів відразу повідомляйте поліцію», – прокоментував ситуацію очільник області.

Голова Волинської військової адміністрації Юрій Погуляйко

У поліції кажуть, що такі шахрайські дії від імені посадових осіб цього року вперше. Щоправда, торік схоже вже фіксували.

«21 червня надійшло повідомлення від представників Волинської військової адміністрації про те, що на установи, підприємства, організації невідома особа надсилає листи з проханням надати фінансову допомогу нібито на Збройні сили України і вказує для цього рахунки. За цим фактом зареєстроване кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: стаття 15, замах на кримінальне порушення, стаття 190 – шахрайство. Поліцеські з’ясовують звідки могли надходити такі повідомлення», – розповіла речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук.

Попри відкрите провадження і звернення голови ОВА, підприємці продовжують отримувати повідомлення від зловмисників. Ось свіженьке – 13 липня.

Пост в соцмережі за 13 липня

«Телефонують, кажуть: «Доброго дня. То вас з військової адміністрації турбують. Мене звати Юрій Погуляйко. Ми в Польщі знайшли партію тепловізорів, збираємо гроші, телефонуємо до бізнесу, щоб допомогли грошима». А я ж знаю, як говорить Погуляйко. В нього такий луганський акцент, який ні з чим не сплутаєш…», – розповів підприємець-волонтер Дмитро Бородулін.

Дмитро Бородулін. Фото з Фейсбук

За номером, який надали волонтери, «Силі правди» вдалося дотелефонуватися до зловмисників. Спочатку розіграли легенду про можливість долучитися до збору.

– Це Юрій Михайлович, губернатор, – каже співрозмовник.
– Хотів запитати: яку суму маю переказати? – запитуємо.
– Нам не вистачає на бронежилети десь дві з половиною тисячі доларів. Це десь 95 тисяч гривень, – який представився «губернатором Юрієм Погуляйком».
– А яку я буду мати податкову знижку?
– Який у вас банк?
– Приватбанк.
– То там десь 15% виходить.
– Ще хотів запитати хто така Світлана Воблєнкова?
– Це наш волонтер.
– А можемо якось зустрітися, обговорити це питання?
– Київський майдан, 9. Завтра я буду на місці. Скажіть на котру вас чекати, щоб я секретаря попередив
, – з легкістю погоджується на зустріч «губернатор».

За якийсь час «Сила правди» зателефонувала знову з іншого номера. Цього разу журналіст поцікавився для чого насправді зловмисники виманюють у людей гроші.

– Навіщо ви розводите людей на гроші? – запитуємо.
– Хто вам таке сказав? Ви не розумієте з ким ви розмовляєте. Я Юрій Погуляйко. Кому ви телефонуєте?
– Я точно знаю, що телефоную не Юрію Погуляйку.
– Розберись, – чоловік перейшов на підвищені тони і кинув слухавку.

Рахунок, на який від імені Юрія Погуляйка просили скидати кошти, належить 53-річній Воблєнковій Світлані Євгенівні із Дніпра. Попри відкрите кримінальне провадження рахунок досі не заблокований. Ні поліція, ні військова адміністрація, за інформацією цих відомств, не зверталися з цим до банку.

«Сила правди» надіслала офіційний запит в «А-банк», де відкрили рахунок зловмисники. Там підтвердили, що до них із цим ніхто не звертався. А це можуть зробити, як потерпіла особа, тобто Юрій Погуляйко, так і поліцейські, не чекаючи рішення суду. І служба безпеки банку обов’язково розгляне цю скаргу.

Подібні повідомлення про шахрайство напередодні були і в Чернігівській області. Там від імені влади просили про допомогу в жителів Новогород-Сіверщини та Корюківщини.

Пост в Фейсбук із Чернігівщини

Загалом до волинських правоохоронців з початку року надійшло вже більше 120 повідомлень про шахрайство через інтернет. Через такі дії людям завдали збитків на понад 400 тисяч гривень.

Загалом же на Волині кількість шахрайств на Волині зросла ледь не вдвічі. За січень-травень 2023-го до поліцейських надійшло більше 1900 звернень із сумою збитків у понад 50 мільйонів. Ось що радять робити кіберполіцейські, аби убезпечити себе від такого.

Підтримати проєкт

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Caption videoВолинська обласна державна адміністрація (Волинська ОДА)Головне управління Національної поліції у Волинській області (ГУНП)Дмитро БородулінОльга БузулукПавло ЦапюкШахрайствоЮрій Погуляйко
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Новообраний голова Луцької райради отримав першу зарплату

Наступна новина

На Волині міськрада купила трактори на понад 10 мільйонів гривень. Поліція підозрює розкрадання

Схожі Публікації

Чому луцький бізнес-простір, на який витратили майже 70 мільйонів, не відповідає нормам безбар’єрності

Автор: Валентина Куць
6 Січня 2026 в 16:15
0
Ветерани_бізнес-простір Луцьк

Нещодавно у Луцьку відкрили новий бізнес-простір. Для цього реконструювали приміщення старого кінотеатру «Батьківщина», що на...

Детальніше

Фігуранту корупційної справи, колишньому нардепу з Волині обрали запобіжний захід

Автор: Сила Правди
6 Січня 2026 в 11:00
0
Хабар 30 тисяч доларів Федіку і Вітіву, Фото НАБУ і САП

Вищий антикорупційний суд призначив запобіжний захід у вигляді 66 тисяч гривень застави колишньому народному депутату...

Детальніше

Суд арештував котеджі у заказнику біля Луцька

Автор: Олег Криштоф
5 Січня 2026 в 17:01
0
Поліція ознайомлюється з імовірно незаконним будівництвом на території звірівського лісгоспу

Столичні правоохоронці домоглися арешту приватних котеджів, зведених у заказнику «Зубр» поблизу елітного майнового комплексу для...

Детальніше
Наступна новина
Ковальчук кримінал після купівлі тракторів

На Волині міськрада купила трактори на понад 10 мільйонів гривень. Поліція підозрює розкрадання

  • 6 Січня 16:15 Чому луцький бізнес-простір, на який витратили майже 70 мільйонів, не відповідає нормам безбар’єрності
  • 6 Січня 11:00 Фігуранту корупційної справи, колишньому нардепу з Волині обрали запобіжний захід
  • 5 Січня 17:01 Суд арештував котеджі у заказнику біля Луцька
  • 5 Січня 11:29 Депутату Луцькради Федіку, який фігурує в гучній корупційній справі, обрали запобіжний захід
  • 2 Січня 15:57 Волинські депутати дозволили продаж землі під будівлею біля Луцького замку
  • 1 Січня 9:09 Волинь у новорічну ніч атакували «Шахеди», є влучання (оновлюється)
  • 31 Грудня 14:26 ТОП-10 відеосюжетів «Сили правди» у 2025 році
  • 31 Грудня 13:55 ТОП-10 публікацій «Сили правди» у 2025 році
  • 30 Грудня 18:05 Волинські екологи шукають причину різкого обміління Оконських джерел
  • 30 Грудня 16:20 «Слуги» жили, а «За майбутнє» помирало: аналіз фінансових звітів політичних партій на Волині за 2024 рік
  • 30 Грудня 12:58 Прикордонника з Волині засудили за організацію злочинної схеми з лісом
  • 29 Грудня 17:30 Ознаки, що жорсткий диск HDD комп’ютера скоро вийде з ладу (і що робити)
  • 29 Грудня 16:37 Як успішні деревообробні підприємства Волині пов’язані із колишніми лісовими високопосадовцями
  • 29 Грудня 15:59 «Луцькспецкомунтранс» без тендеру замовив ремонт майданчика для відходів за майже 800 тисяч гривень 
  • 27 Грудня 9:30 Депутата з Волині судили за п’яне водіння
  • 26 Грудня 16:50 Де купити автозапчастини в Луцьку?
  • 26 Грудня 12:57 Викладачку волинського вишу затримали під час одержання хабаря
  • 26 Грудня 12:10 Як знайомі конкуренти розіграли 24 гектари землі на Волині
  • 26 Грудня 10:42 Через атаку російських БПЛА є пошкодження на залізничній станції на Волині (оновлюється)
  • 24 Грудня 19:08 ВАКС призначив депутату Волинської облради Вітіву запобіжний захід у вигляді 10 мільйонів застави
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.