• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 15 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > Розбірки у Воротневі: справу про перешкоджання діяльності журналіста поновили

Розбірки у Воротневі: справу про перешкоджання діяльності журналіста поновили

Автор: Оксана Петрук
24 Листопада 2019 в 10:16
У категорії: #Ми вплинули, Новини

«Кримінал» за стрілянину, перешкоджання журналістській діяльності та перевищення службових повноважень під час нічних подій у Лісівничому молодіжному центрі знову розслідують. Днями стало відомо, що провадження закрили ще в липні 2019 року. Однак після того, як новина про це «облетіла» інтернет, прокуратура передумала і дала справі друге дихання. 

У ніч з 26 на 27 вересня 2018-го року у Лісівничому молодіжному центрі, що у заказнику загальнодержавного значення Воротнів, відпочивала компанія чиновників та бізнесменів. За цією справою їх застали журналісти та активісти. Допомогти віп-персонам вийти невпізнаними з лазні, що, як виявилось, функціонує всередині приміщення прес-центру, з’їхалися екіпажі держлісохорони з сусідніх лісгоспів, приватні охоронці та тітушки у спортивних костюмах. Вони вимагали, щоб непрохані гості покинули територію. Операція «визволення» супроводжувалась спробою заступника начальника Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства Олександра Рибчинського вибити камеру з рук журналістки «Сили правди», а завершилась застосуванням вогнепальної зброї.

Наступного дня на основі інформації у ЗМІ правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство). Заяву про перешкоджання журналістській діяльності і перевищення службових повноважень, вчинене Олександром Рибчинським, подала і журналістка Оксана Петрук (Ковальчук). Проте правоохоронці її розглянули як звернення і вирішили не вносити відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Згодом Луцький міськрайонний суд зобов’язав слідчих зробити це. 

20 листопада цього року депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик опублікував у мережі Facebook відповідь з прократури на звернення щодо результатів розслідування. Стражі закону повідомили, що всі три провадження були об’єднанні в одне і 30 липня закриті слідчим слідчого відділу Луцького відділення поліції.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Вивченням матеріалів кримінального провадження підстав для скасування рішення не встановлено», – пишуть прокурори.

прокуратура
пирожик

А вже 23 листопада інформаційне видання «Конкурент», з посиланням на речницю прокуратури області Наталію Мурахевич, опублікувало новину про те, що розслідування поновили. 

 «Прокуратура області додатково вивчила матеріали кримінального провадження за фактами хуліганських дій на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнів», перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, перевищення службових повноважень та застосування фізичного насильства до журналіста.  

Було встановлено, що рішення слідчого про закриття кримінального провадження є передчасним. У зв’язку з цим постанову слідчого СВ Луцького районного відділення поліції ГУНП у Волинській області від 30.07.2019 про закриття згаданого кримінального провадження прокуратурою області скасовано як незаконну.

Для організації проведення подальшого досудового розслідування та здійснення процесуального керівництва, кримінальне провадження скеровано керівнику Луцької місцевої прокуратури. 

Стан досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальному провадженні прокуратурою області взяли на контроль», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 жовтня цього року відкрили кримінальне провадження через самовільне захоплення земельних ділянок та незаконне будівництво на території заказника Воротнів.

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Ботанічний заказник «Воротнів»ВОУЛМГЛісЛісове господарствоЛуцьке районне управління поліціїНаталка МурахевичОксана ПетрукОлександр ПирожикОлександр РибчинськийПрокуратура Волинської області
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Пробудження у царстві СНУ: як змагались за ректорське крісло Лесиного вишу

Наступна новина

Земельні пристрасті: що принесе реформа волинянам

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина

Земельні пристрасті: що принесе реформа волинянам

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
  • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
  • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
  • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
  • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
  • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
  • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
  • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
  • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
  • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
  • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
  • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
  • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
  • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
  • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
  • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
  • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
  • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
  • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.