«Кримінал» за стрілянину, перешкоджання журналістській діяльності та перевищення службових повноважень під час нічних подій у Лісівничому молодіжному центрі знову розслідують. Днями стало відомо, що провадження закрили ще в липні 2019 року. Однак після того, як новина про це «облетіла» інтернет, прокуратура передумала і дала справі друге дихання.
У ніч з 26 на 27 вересня 2018-го року у Лісівничому молодіжному центрі, що у заказнику загальнодержавного значення Воротнів, відпочивала компанія чиновників та бізнесменів. За цією справою їх застали журналісти та активісти. Допомогти віп-персонам вийти невпізнаними з лазні, що, як виявилось, функціонує всередині приміщення прес-центру, з’їхалися екіпажі держлісохорони з сусідніх лісгоспів, приватні охоронці та тітушки у спортивних костюмах. Вони вимагали, щоб непрохані гості покинули територію. Операція «визволення» супроводжувалась спробою заступника начальника Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства Олександра Рибчинського вибити камеру з рук журналістки «Сили правди», а завершилась застосуванням вогнепальної зброї.
Наступного дня на основі інформації у ЗМІ правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство). Заяву про перешкоджання журналістській діяльності і перевищення службових повноважень, вчинене Олександром Рибчинським, подала і журналістка Оксана Петрук (Ковальчук). Проте правоохоронці її розглянули як звернення і вирішили не вносити відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Згодом Луцький міськрайонний суд зобов’язав слідчих зробити це.
20 листопада цього року депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик опублікував у мережі Facebook відповідь з прократури на звернення щодо результатів розслідування. Стражі закону повідомили, що всі три провадження були об’єднанні в одне і 30 липня закриті слідчим слідчого відділу Луцького відділення поліції.
«Вивченням матеріалів кримінального провадження підстав для скасування рішення не встановлено», – пишуть прокурори.
А вже 23 листопада інформаційне видання «Конкурент», з посиланням на речницю прокуратури області Наталію Мурахевич, опублікувало новину про те, що розслідування поновили.
«Прокуратура області додатково вивчила матеріали кримінального провадження за фактами хуліганських дій на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнів», перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, перевищення службових повноважень та застосування фізичного насильства до журналіста.
Було встановлено, що рішення слідчого про закриття кримінального провадження є передчасним. У зв’язку з цим постанову слідчого СВ Луцького районного відділення поліції ГУНП у Волинській області від 30.07.2019 про закриття згаданого кримінального провадження прокуратурою області скасовано як незаконну.
Для організації проведення подальшого досудового розслідування та здійснення процесуального керівництва, кримінальне провадження скеровано керівнику Луцької місцевої прокуратури.
Стан досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальному провадженні прокуратурою області взяли на контроль», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 29 жовтня цього року відкрили кримінальне провадження через самовільне захоплення земельних ділянок та незаконне будівництво на території заказника Воротнів.