• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Неділя, 29 Березня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині новий голова ОДА – Погуляйка звільнили

На Волині новий голова ОДА – Погуляйка звільнили

Автор: Сила Правди
9 Листопада 2024 в 09:00
У категорії: Новини
Юрій Погуляйко Іван Рудницький

У п’ятницю, 8 листопада, Кабінет Міністрів України погодив звільнення голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка і призначення на цю посаду полковника Служби безпеки України Івана Рудницького. Невдовзі після цього з’явилися і відповідні укази Президента України Володимира Зеленського.

Про кадрові зміни першим повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Ближче до вечора на сайті Президента України з’явився указ від 8-го листопада щодо звільнення голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка.

Судячи з документа, звільнили його з посади відповідно до поданої ним заяви.

Волинську обласну державну адміністрацію Юрій Погуляйко очолював з кінця жовтня 2019 року. Відтоді питання про відставку Юрія Погуляйка поставало кілька разів. Найперше – ще 10 грудня 2020 року, коли під час сесії Волинської обласної ради депутати визнали його діяльність незадовільною та висловили йому недовіру. «За» проголосувало 49 обранців громади з 57 присутніх на сесії, четверо були проти. Таке рішення мав би розглянути Президент України Володимир Зеленський. Проте, жодної реакції з Офісу Президента України тоді так і не надійшло. Погуляйко не знітився і з часом через суд довів, що таке рішення обранців громади було не зовсім законне.

Згодом питання звільнення Юрія Погуляйка витало в повітрі кожного разу, коли виникали скандали навколо його заступників. У квітні 2022 року через підозри у махінаціях із гуманітарною допомогою звільнили заступника ОДА Андрія Ярмольського. Ще три звільнення заступників Погуляйка відбулося у 2024 році.

У січні зненацька вирішив звільнитися заступник Юрій Гупало. Його благодійний фонд «Віримо в Україну» також засвітився у кримінальному провадженні щодо розподілу гуманітарної допомоги.

У вересні 2024-го Служба безпеки України затримала заступницю голови Волинської обласної військової адміністрації Мирославу Якимчук. За даними правоохоронців, вона виявилася причетною до схеми з переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Якимчук звільнилася з посади синхронно із затриманням.

1-го листопада з посади за власним бажанням звільнився перший заступник Юрія Погуляйка Сергій Мовенко. Причина такого рішення досі невідома.

Своїм окремим указом від 8-го листопада Президент України Володимир Зеленський одразу ж призначив заміну Юрію Погуляйку – кар’єрного співробітника Служби безпеки України Івана Рудницького.

Він народився 14 січня 1978 року у Дрогобичі на Львівщині. До 2019 року працював на різних посада в управлінні СБУ у Закарпатськиій та Львівській областях. З 1 липня 2019-го до 19 липня 2022 року очолював управління СБУ у Закарпатській області. З 19 липня 2022 до 1-го травня 2024 року очолював управління СБУ в Полтавській області, а 1-го травня 2024 року був призначений начальником управління СБУ Волинської області.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Волинська обласна державна адміністрація (Волинська ОДА)Володимир ЗеленськийІван РудницькийПолітикаУправління СБУ у Волинській областіЮрій Погуляйко
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Будівельний лобізм: як депутат Луцькради на засіданнях працює для «своїх» компаній

Наступна новина

На Волині знову ділять мисливські угіддя й заговорили про відновлення полювання

Схожі Публікації

Правильна мийка та чищення мотоцикла

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 16:00
0
мотоцикл

Мешканці міст та селищ прагнуть купити мотоцикл в Україні. Це свобода на двох колесах, адреналін у...

Детальніше

Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив

Автор: Владислав Першута
27 Березня 2026 в 14:15
0

Упродовж 2023–2025 років 18 із 64 депутатів Волинської обласної ради отримали схвалення на відрядження за...

Детальніше

На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 12:04
0
Затримали волинських прикордонників

Державне бюро розслідувань скерувало до суду обвинувальний акт щодо шістьох прикордонників, яких підозрюють у сприянні...

Детальніше
Наступна новина
волинський ліс цуманська пуща

На Волині знову ділять мисливські угіддя й заговорили про відновлення полювання

  • 27 Березня 16:00 Правильна мийка та чищення мотоцикла
  • 27 Березня 14:15 Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив
  • 27 Березня 12:04 На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам
  • 26 Березня 17:04 Майже 1,9 мільйона зарплати, заощадження в доларах і криптовалюті: що задекларував посадовець Волинської прокуратури
  • 26 Березня 9:15 Де взяти кредит боржникам з нормальними умовами?
  • 25 Березня 17:39 Нова очільниця Луцької громади торік придбала мазду за чверть мільйона
  • 25 Березня 13:55 Луцьку громаду очолила колишня керівниця фонду Ігоря Палиці
  • 25 Березня 12:08 На Волині обрали голову районного суду
  • 25 Березня 10:46 Що змінюється після лабіопластики: комфорт, здоров’я та самопочуття
  • 24 Березня 18:20 Волинянина, якого підозрюють у відмиванні грошей лісгоспу, розшукує Інтерпол
  • 24 Березня 17:16 На сесії Луцькради розглянуть заяву міського голови про складання повноважень
  • 23 Березня 18:23 На Волині колишнього директора лікарні підозрюють у завданні державі збитків на 1,5 мільйона гривень
  • 23 Березня 17:45 Рокитнівщина: поліський край між природою і суспільними змінами
  • 23 Березня 17:25 Волинські правоохоронці розслідують можливу розтрату коштів під час розширення сміттєвого полігону
  • 20 Березня 16:45 У Волиньраді хочуть повторити історію «Снігової королеви» із фонтаном у центрі Луцька?
  • 20 Березня 16:00 Львів-Ганновер автобусом: зручний маршрут для роботи, навчання та подорожей
  • 20 Березня 14:56 Керівниця волинського БЕБ звільнилася після розслідування про паливний бізнес її рідних
  • 19 Березня 10:15 Фігурант статті «Сили правди» подав на редакцію до суду
  • 18 Березня 13:58 Дозвіл видобувати сапропель на волинському озері продали за 5 мільйонів гривень
  • 17 Березня 17:00 Жіночі джинси: як обрати ідеальну пару на будь-який сезон
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.