• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 12 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі

На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі

Автор: Антон Філіппов
12 Серпня 2026 в 12:00
У категорії: Новини, ТОП новини

Господарський суд Волинської області розглядає справу щодо оренди землі під Луцьком, у якій фігурує ексдепутат Волинської обласної ради та бізнесмен Василь Столяр. Підгайцівська сільська рада намагається розірвати з ним довгостроковий договір оренди семи ділянок. Як з’ясувалося, до того ж ексобранець без дозволу звів на комунальній землі в селі Лище будинок. Сам бізнесмен нарікає на війну, говорить про інвестиції в ділянки й оскаржує суму боргу.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Волинської області від 9 липня 2026 року.

Господарський суд Волині приступив до розгляду справи про розірвання договору оренди із бізнесменом та ексдепутатом Волинської обласної ради Василем Столяром та поверненням земельних ділянок Підгайцівській громаді. 

Сільрада звернулася у господарський суд після того, як безуспішно намагалася розірвати договір і стягнути з Василя Столяра майже мільйон гривень заборгованої ним орендної плати у загальному суді.

Бізнесмен та ексдепутат Волинської обласної ради Василь Столяр 20 років тому взяв в оренду у Луцької райдержадміністрації низку ділянок загальною площею 13,3 гектара на території Лищенської сільради. Згідно з договором від 26 грудня 2005 року, підприємець отримав землю з цільовим призначенням для риборозведення, сінокосіння, будівництва офісу та складських приміщень. Згодом він відмовився від частини землі та нині користується сімома ділянками площею 11,4 гектара.

Ділянки в Лищі, орендовані ексдепутатом Волинської облради Столяром.

У 2014 році Столяр припинив підприємницьку діяльність, але при тому не розрахувався з сільрадою за оренду, заборгувавши понад 900 тис грн.

У вересні 2025 року Підгайцівська громада, до якої у 2019 році увійшла Лищенська сільрада, звернулася до Луцького міськрайонного суду, щоб стягнути понад 911 тисяч гривень боргу та розірвати договір оренди. 

Йшлося, що відповідач роками не сплачував орендну плату: платежі надходили лише за 2022 та 2023 роки, а за 2021, 2024 та 2025-й – жодного разу.

Феміда, попри те, що Василь Столяр уже не підприємець, вирішила, що його обов’язки як ФОПа не припинилися, а тому, мовляв, йдеться про господарський спір, який потрібно вирішувати в профільному суді. У березні 2026 року Підгайцівська сільська рада звернулася до Господарського суду.

Ексдепутат та бізнесмен із позовом не погодився і наполягає, що борг виник через «надзвичайні та невідворотні обставини», пов’язані з війною, а розірвання договору на 49 років через заборгованість воєнного періоду є непропорційним покаранням, яке знищує попередні інвестиції в ділянку.

Представник Підгайцівської громади нагадав, що несплата почалась ще до повномасштабного вторгнення.

У травні 2026 року Василь Столяр надав суду квитанції про сплату частини боргу в сумі 418,2 тис грн.

Також ексдепутат просив зупинити провадження до вирішення пов’язаних адміністративних справ в іншому суді щодо податкового боргу, а також його нарахування. Він вказував на розбіжності в нормативній грошовій оцінці землі: Волинський окружний адмінсуд розглядає ще й позов, у якому Столяр просить визнати дії Держгеокадастру щодо формування та видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку двох земельних ділянок у Лищі площею по майже два гектари протиправними та внести корективи.

Суд також заслухав дружину та сина Ольгу та Андрія Столярів. Вони повідомили, що є співвласниками будинку, що зведений на ділянці, яка утворилася в результаті поділу спірної ділянки на майже два гектари у селі Лище. За їхніми словами, задоволення позову позбавить їх можливості користуватися землею для обслуговування власного майна. 

У декларації за 2020 рік бізнесмен повідомляв про будинок у селі Лище площею понад 300 квадратних метрів, власниками якого є його дружина та син Андрій. (Про цей дім у 2015 році медіа повідомляли, що в ньому сталася пожежа). Також Столяр декларував оренду в Лищі семи земельних ділянок: найбільші по близько 4,9 га, 3,5 га та 2,2 га, решта площею до гектара. 

Представник Підгайцівської сільради у суді наголосив, що Василь Столяр без дозволу та в порушення договору оренди збудував на комунальній землі згаданий будинок. 

«З моменту оформлення Договору дарування житлового будинку у 2013 році, дружина та син відповідача користуються земельною ділянкою на якій розташований житловий будинок без будь-яких правових підстав», – йдеться в судових документах. 

За повідомленням посадовців сільради, після 2013 року представники сім’ї Столярів жодного разу не звернулись із заявою про зміну цільового призначення земельної ділянки чи про виділення частини орендованої земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, передачу в оренду чи в суборенду. 

«Сила правди» запитала в юристки Підгайцівської сільради Тетяни Кухарської, чи були раніше спроби в сільради завадити експосадовцю зводити будинок.  

«В Лищенської сільради спроб не було, а Підгайцівська стала її правонаступницею», – повідомила Тетяна Кухарська.   

Також вона повідомила, що нинішній судовий спір стосується усіх семи земельних ділянок:

«Звичайно, повертаємо ми всі земельні ділянки».  

«Сила правди» намагалася взяти коментар і в самого Василя Столяра, однак на телефонні дзвінки він не відповідав.

Будинок Столярів розташований поряд із елітною конюшнею, до якої пригородили понад 32 гектари державного лісу. За словами місцевих жителів, вперше цілий квартал Ківерцівського лісгоспу обнесли парканом саме з ініціативи Василя Столяра. Йшлося про облаштування там вольєра.

Розташування. -- Будинок сім’ї Столяра в Лищі незаконно зведений

Василь Столяр – був депутатом Волинської обласної ради трьох скликань (2006–2020 рр), керував комісією облради з питань екології, очолював комунальне підприємство «Волиньприродресурс» (2016–2020 рр). Як бізнесмен він мав стосунок загалом до понад двох десятків компаній.

Він є керівником і засновником благодійного фонду «Волиняни», член житлово-будівельного кооперативу «Лісовий», один із засновників Федерації баскетболу Волинської області. 

Нагадаємо, Підгайцівська сільська рада здала в оренду понад 13 гектарів землі під Луцьком фермерському господарству «Урочище Корея» ексголовного лісівника Волині Богдана Колісника. 

Антон Філіппов

Журналіст
Теги матеріалу: Василь СтолярВолиньГосподарський суд Волинської областігромадаДеклараціїдепутатДержгеокадастржитлоЛищеЛісЛуцький міськрайонний судПідгайцівська сільська радапожежапризначенняСила правдиСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі

Схожі Публікації

Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі

Автор: Олег Криштоф
11 Серпня 2026 в 15:30
0
Стара Вижівка, земельний аукціон

Аграрна фірма «Волиньекостарс» луцького бізнесмена Михайла Шипелика орендувала на десять років понад 110 гектарів землі...

Детальніше

Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря

Автор: Михайло Палецький
11 Серпня 2026 в 14:08
0
Віталія Стрільчука з Луцькради покарали за хабарництво

Луцький міськрайонний суд визнав винним заступника начальника відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Віталія...

Детальніше

Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень

Автор: Оксана Коваленко
10 Серпня 2026 в 18:08
0
Наслідки обстрілу Луцька

Управління Служби безпеки України у Волинській області замовило частковий демонтаж двох пошкоджених через обстріл росіян...

Детальніше
  • 12 Серпня 12:00 На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі
    • 11 Серпня 15:30 Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі
    • 11 Серпня 14:08 Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря
    • 10 Серпня 18:08 Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень
    • 10 Серпня 10:48 На Волині винесли вирок експравоохоронцю за хабарництво й «відбілювання» винуватця ДТП
    • 7 Серпня 18:10 Інвестиційна авантюра: як на Волині приміщення на 1300 квадратів в центрі міста «подарували» львівській компанії
    • 7 Серпня 16:33 Голову сільради на Волині підозрюють у пособництві в незаконній рубці лісу
    • 7 Серпня 10:53 ДБР розслідує можливі зловживання з вирубкою лісу в нацпарку на Волині
    • 7 Серпня 10:00 На Волині громаді намагаються повернути 70 гектарів земель, на яких господарює агрокомпанія Тігіпка 
    • 6 Серпня 18:50 Ківерцівський міський голова передумав визнавати вину в кримінальній справі
    • 6 Серпня 11:11 На Волині директорку транспортної компанії звільнили від кримінальної відповідальності
    • 5 Серпня 16:50 Суд арештував рахунки фермерського господарства волинського депутата, який вигнав податкових ревізорів
    • 5 Серпня 12:43 З Міноборони та луцького забудовника стягують майже мільйон гривень пайового внеску за будівництво ЖК
    • 5 Серпня 9:56 Фірмі на Волині, попри змову на тендері, залишили понад два мільйони гривень за підряд
    • 4 Серпня 18:01 На Волині оголосили підозру депутату, який відправляв підлеглих будувати хату посадовцю Укрзалізниці
    • 4 Серпня 16:40 Що відомо про нового керівника Бюро економічної безпеки на Волині 
    • 4 Серпня 11:01 ВАКС виніс вирок фігуранту справи про контрабанду через Волинську митницю на пів мільярда гривень
    • 3 Серпня 18:12 На Волині орендар лісових угідь програв позов щодо земель у нацпарку
    • 31 Липня 18:05 У Луцьку провели громадські слухання щодо забудови Центрального ринку і Старого міста
    • 31 Липня 12:50 Син волинського лісівника купив конюшню «Поліського лісового офісу» майже за мільйон
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.