• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 30 Березня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Пов’язана з Палицею та Івахівим фірма судиться з Антимонопольним комітетом через штраф у 50 тисяч гривень

Пов’язана з Палицею та Івахівим фірма судиться з Антимонопольним комітетом через штраф у 50 тисяч гривень

Автор: Олег Криштоф
7 Червня 2024 в 16:20
У категорії: Новини
Ігор Палиця та Степан Івахів

Столичне підприємство «Інтерколесо» намагається оскаржити рішення Західного міжобласного тервідділення Антимонопольного комітету України щодо порушення конкурентного законодавства і штрафу у 50 тисяч гривень. У минулому році антимонопольники оштрафували фірму за змову на земельних торгах.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Львівської області від 13 травня 2024 року.

Передумовою позову ТОВ «Інтерколесо» до Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України стало рішення від 20 грудня 2023 року. Антимонопольники оштрафували підконтрольні нардепам Палиці та Івахіву фірми «Інтерколесо» та «Град Інвест Ріал Істейт» за змову на земельних торгах. Кожне підприємство отримало штраф у 50 тисяч гривень.

Представники АМКУ з’ясували, що товариства змовилися під час аукціону у лютому 2022 року, на який Любомльська міська рада виставила право оренди земельної ділянки площею 27 гектарів поблизу села Римачі. Початкова ціна орендної плати становила 518,6 тисячі гривень на рік. У торгах тоді взяли участь троє учасників: ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» з пропозицією 3 мільйони гривень, ТОВ «Інтерколесо», яке мало намір заплатити за ділянку 525 тисяч гривень і ТОВ «Глобус Істейт», яке давало 520 тисяч. Протягом трьохраундного англійського аукціону пропозиція зросла лише у одного учасника – фірми «Інтерколесо». Вона досягла 530 тисяч гривень. Інші не торгувалися. 

У результаті перемогу здобуло «Град Інвест Ріал Істейт» з ціною 3 мільйони гривень. Втім, директор фірми-переможниці Ігор Хмельов, який на той час був одночасно співвласником підприємства «Інтерколесо», відмовився від виграшу на аукціоні. Тому право оренди 27 гектарів на держкордоні, згідно з чинним законодавством, перейшло до ТОВ «Інтерколесо», яке, нагадаємо, запропонувало 530 тисяч.

Завдяки цій схемі Любомльська громада втратила можливість додатково заробити на оренді 2,47 мільйона гривень на рік. А за 49 років, на які укладався договір, і взагалі виходить понад 120 мільйонів гривень.

Про змову між учасниками цього аукціону Центр журналістських розслідувань «Сила правди» писав у серпні 2023-го. В результаті ж перевірки антимонопольного комітету підтвердилося, що в обох фірм – «Град Інвест Ріал Істейт» та «Інтерколесо» – на момент аукціону були одні й ті ж бенефіціарні власники, спільний працівник та контактний номер телефону. Одне підприємство постійно «підтримувало» інше фінансово, на аукціон вони входили зі спільної ІР-адреси, а авансові і реєстраційні внески платили в один і той же день. 

Відтак, у грудні 2023 року за рішенням адміністративної колегії Західного міжобласного територіального відділення АМКУ обидві фірми оштрафували на 50 тисяч гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. «Інтерколесо» і «Град Інвест Ріал Істейт» також потрапили до так званого чорного списку АМКУ, що означало заборону протягом наступних трьох років брати участь у публічних закупівлях.

Натомість фірма «Інтерколесо» у лютому 2024 року звернулася до Господарського суду Львівської області, щоб оскаржити це рішення АМКУ.

Господарський суд Львівщини під час розгляду справи проаналізував рішення антимонопольників та вказав, що воно було прийнято на підставі зібраних у справі доказів. Феміда врахувала й те, що підприємства мали однакових кінцевих бенефіціарних власників. Крім того, раніше на засіданні АМКУ представник «Інтерколеса» сам визнав порушення законодавства. 

«Судом береться до уваги також те, що на засіданні адміністративної колегії відділення у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке відбулося 20.12.2023, представник ТОВ «Інтерколесо» – Кондратенко Євгеній Олександрович та представник ТОВ «Гранд Інвест Ріал Істейт» – Хітько Василь Миколайович, визнали вчинення порушення у справі № 63/1-01-47-2023 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, про що безпосередньо зазначено у протоколі засідання № 63/45-ПР від 20.12.2023», – йдеться у рішенні суду. 

Відтак, суддя Олександра Запотічняк відмовила у задоволені позовних вимог ТОВ «Інтерколесо». Нині ж відомо, що підприємство звернулося з апеляційною скаргою до Західного апеляційного господарського суду. 

Раніше «Сила правди» писала, що товариство «Інтерколесо» було засноване підприємством «Град Інвест Ріал Істейт» на початку 2022 року. Кінцевими бенефіціарами обох підприємств були Ігор Хмельов та Андрій Шабаєв. Наразі засновниками «Інтерколеса» є Закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний корпоративний фонд «Капітал Груп Компані», який належить до фінансово-промислової групи «Континіум» Степана Івахіва, і ТОВ «Буковель» з групи родини Ігоря Палиці. Бенефіціарами «Інтерколеса» є донька нардепа Степана Івахіва Тетяна Бутерлін і колишня дружина іншого парламентаря Ігоря Палиці Оксана Палиця. Ігор Хмельов та Андрій Шабаєв лишаються бенефіціарними власниками підприємства «Град Інвест Ріал Істейт».

Нагадаємо, «Сила правди» писала, що колишній кінотеатр «Батьківщина» у Луцьку за 46,1 мільйона гривень відреставрує фірма ексдепутата.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: Prozorro.ПродажіАнтимонопольний комітет України (АМКУ)Господарський суд Львівської областіЗахідне міжобласне територіальне відділення АМКУІгор ПалицяСтепан ІвахівСудТОВ «Град Інвест Ріал Істейт»ТОВ «Інтерколесо»штраф
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Замість покарання – лікування. Чому засуджений за смертельну аварію лучанин не сидить

Наступна новина

Кримінал за пам'ятки: на Волині судили посадовицю за співпрацю з сумнівною фірмою

Схожі Публікації

Правильна мийка та чищення мотоцикла

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 16:00
0
мотоцикл

Мешканці міст та селищ прагнуть купити мотоцикл в Україні. Це свобода на двох колесах, адреналін у...

Детальніше

Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив

Автор: Владислав Першута
27 Березня 2026 в 14:15
0

Упродовж 2023–2025 років 18 із 64 депутатів Волинської обласної ради отримали схвалення на відрядження за...

Детальніше

На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 12:04
0
Затримали волинських прикордонників

Державне бюро розслідувань скерувало до суду обвинувальний акт щодо шістьох прикордонників, яких підозрюють у сприянні...

Детальніше
Наступна новина
об’єкти культурної спадщини

Кримінал за пам'ятки: на Волині судили посадовицю за співпрацю з сумнівною фірмою

  • 27 Березня 16:00 Правильна мийка та чищення мотоцикла
  • 27 Березня 14:15 Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив
  • 27 Березня 12:04 На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам
  • 26 Березня 17:04 Майже 1,9 мільйона зарплати, заощадження в доларах і криптовалюті: що задекларував посадовець Волинської прокуратури
  • 26 Березня 9:15 Де взяти кредит боржникам з нормальними умовами?
  • 25 Березня 17:39 Нова очільниця Луцької громади торік придбала мазду за чверть мільйона
  • 25 Березня 13:55 Луцьку громаду очолила колишня керівниця фонду Ігоря Палиці
  • 25 Березня 12:08 На Волині обрали голову районного суду
  • 25 Березня 10:46 Що змінюється після лабіопластики: комфорт, здоров’я та самопочуття
  • 24 Березня 18:20 Волинянина, якого підозрюють у відмиванні грошей лісгоспу, розшукує Інтерпол
  • 24 Березня 17:16 На сесії Луцькради розглянуть заяву міського голови про складання повноважень
  • 23 Березня 18:23 На Волині колишнього директора лікарні підозрюють у завданні державі збитків на 1,5 мільйона гривень
  • 23 Березня 17:45 Рокитнівщина: поліський край між природою і суспільними змінами
  • 23 Березня 17:25 Волинські правоохоронці розслідують можливу розтрату коштів під час розширення сміттєвого полігону
  • 20 Березня 16:45 У Волиньраді хочуть повторити історію «Снігової королеви» із фонтаном у центрі Луцька?
  • 20 Березня 16:00 Львів-Ганновер автобусом: зручний маршрут для роботи, навчання та подорожей
  • 20 Березня 14:56 Керівниця волинського БЕБ звільнилася після розслідування про паливний бізнес її рідних
  • 19 Березня 10:15 Фігурант статті «Сили правди» подав на редакцію до суду
  • 18 Березня 13:58 Дозвіл видобувати сапропель на волинському озері продали за 5 мільйонів гривень
  • 17 Березня 17:00 Жіночі джинси: як обрати ідеальну пару на будь-який сезон
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.