• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 25 Липня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Правоохоронці підозрюють підробку генерального плану Луцька на догоду забудовнику

Правоохоронці підозрюють підробку генерального плану Луцька на догоду забудовнику

Автор: Оксана Коваленко
9 Травня 2025 в 13:05
У категорії: Новини, ТОП новини
Генеральний план Луцька на геопорталі генплан

Головне управління Національної поліції у Волинській області відкрило кримінальне провадження за фактом можливого підроблення містобудівних документів та генерального плану Луцька службовцями міської ради. У матеріалах справи йдеться про ймовірну підміну інформації щодо призначення землі під колишнім заводом «Електротермометрія» на вулиці Ковельській. Нині там триває будівництво житлового комплексу «Skywalker» з рекордними багатоповерхівками. Забудовує територію компанія із фінансово-промислової групи «Континіум», лідером якої є народний депутат з Волині Степан Івахів. Тим часом правоохоронці отримали від суду дозвіл на доступ до містобудівної документації і власне самого об’єкту, на території якого є зокрема і захисне укриття.

Про це стало відомо із низки ухвал Луцького міськрайонного суду.

23 квітня 2025 року Луцький міськрайонний суд дав дозвіл на огляд укриття на вулиці Ковельській, 40, де на місці заводу «Електротермометрія» має з’явитися житловий квартал. Правоохоронці відкрили провадження після публікацій у медіа про можливі фальсифікації з містобудівною документацією.

Проаналізувавши генплан із пропозиціями представників громади та документ, затверджений пізніше Луцькрадою, правоохоронці виявили розбіжності. На громадських слуханнях люди узгоджували план, за яким на Ковельській була позначена промислова територія, а у підсумку виявилося, що та земля – під забудову.

«Рішенням Луцької міської ради… від 23.02.2022 затверджено містобудівну документацію «м. Луцьк. Внесення змін до генерального плану», яка містить інші відомості щодо функціонального призначення земельних ділянок на території м. Луцька, що відрізняються від відомостей, зазначених у проєкті, який розглядався на громадських слуханнях. Зокрема, земельна ділянка ПАТ «Електротермометрія», що знаходиться за адресою: м.Луцьк, вул.Ковельська, 40: замість території виробничих та промислових підприємств передбачена територія багатоквартирної житлової забудови», – йдеться в судових документах.

Прикметно, що у період між громадськими слуханнями 2020 року та голосуванням міськради у 2022 року за, як припускають правоохоронці, змінений генплан, відбулася ще одна подія. Наприкінці 2021-го управління капітального будівництва міської ради отримало доручення розробити проєкт детального плану території в межах вулиць Ковельської, Шевченка та річки Стир за кошти з інших джерел. А вже 1 лютого 2022-го ПАТ «Електротермометрія» продала нерухоме майно товариству з обмеженою відповідальністю «Емлак груп», що входить до фінансово-промислової групи «Континіум» народного депутата Степана Івахіва. Навесні 2024 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» розповідав про це у розслідуванні того, як занепала луцька «Електротермометрія», хто і що збудує на її місці.

Тепер же, розслідуючи, чи могли у міськраді змінити генплан Луцька всупереч законодавчим нормам та на догоду олігарху, правоохоронці виявили резонансну, важливу для громади річ. В одній із проданих заводських будівель було укриття, яке має недоторканний статус, тим паче у час війни. Під час зведення приладобудівного заводу там обладнали сховище ІІ класу, в якому може поміститися 1230 осіб. Виявилося, що «Електротермометрія» продала забудовнику той корпус без укриття і повинна його утримувати і доглядати, не змінюючи функціональне призначення.

«На даний час, у зв`язку з початком будівництва житлового комплексу «Skywalker» на території будівництва вже знищено низку об`єктів колишнього Луцького приладобудівного заводу, а також здійснено пошкодження корпусу № 4, в складі якого наявна захисна споруда цивільного захисту», – мовиться у судових документах.

Проблема також у тому, йдеться в документах суду, що та територія обгороджена і немає вільного доступу до укриття під час повітряної тривоги. Тож 23 квітня слідчі отримали дозвіл суду на огляд сховища разом із працівниками ДСНС в області. Востаннє ж обстеження захисної споруди рятувальники здійснювали 14 травня 2024 року і тоді його оцінили як «обмежено готове до використання за призначенням».

Раніше, «Сила правди» писала, як Луцька міська рада обмежувала та повертала публічний доступ до генерального плану, що затвердили у лютому 2022 року. Головний містобудівний документ приховали з публічного доступу з початком повномасштабного вторгнення Росії через нібито загрозу використання інформації агресором. Згодом його повернули після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови про публічний моніторинг земельних відносин 12 травня. Восени 2024-го генеральний план міста із геопорталу відкритих даних громади знову прибирали, втім наразі він доступний для перегляду.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: ВійнаВійна в УкраїніГоловне управління Національної поліції у Волинській області (ГУНП)Група "Континіум"ГУ ДСНС у Волинській областіДепартамент містобудування земельних ресурсів та реклами Луцької міської радикримінальна справаЛуцька міська радаЛуцький міськрайонний судПАТ «Електротермометрія»Степан ІвахівТОВ «Емлак Груп»ТОВ «Ідора Компані»ТОВ «Текта Домус»укриттяУправління капітального будівництва Луцької міської ради
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Покупка меблів для кухні: на що звернути увагу?

Наступна новина

Обрано нового-старого голову Луцького міськрайонного суду

Схожі Публікації

Сірі спортивні штани adidas – справжня база спортстайлу!

Автор: Сила Правди
25 Липня 2026 в 09:00
0

Іноді достатньо лише однієї вдалої речі, аби щоденний образ став зручнішим та практичнішим. Саме такий...

Детальніше

Платний доступ і аукціон зі «своїм» суперником: що не так із «Волинськими Мальдівами»

Автор: Наталія Коваль
24 Липня 2026 в 18:05
0

На Волині відкрили новий комплекс відпочинку, який самі ж власники називають місцевими Мальдівами. І поки...

Детальніше

Ковельські комунальники замовили у фірми ексдепутата Луцькради вживаний сміттєвоз за понад сім мільйонів гривень

Автор: Олег Криштоф
24 Липня 2026 в 16:57
0
вживаний сміттєвоз від фірми ексдепутата Луцькради ТОВ «Крос Тех для ковельських комунальників

Ремонтне житлово-комунальне підприємство №1 Ковеля замовило у луцького товариства з обмеженою відповідальністю «Крос Тех» вживаний...

Детальніше
Наступна новина
Анатолій Пахолюк

Обрано нового-старого голову Луцького міськрайонного суду

  • 25 Липня 9:00 Сірі спортивні штани adidas – справжня база спортстайлу!
    • 24 Липня 18:05 Платний доступ і аукціон зі «своїм» суперником: що не так із «Волинськими Мальдівами»
    • 24 Липня 16:57 Ковельські комунальники замовили у фірми ексдепутата Луцькради вживаний сміттєвоз за понад сім мільйонів гривень
    • 24 Липня 13:10 Луцькводоканал купив екскаватор за майже п’ять мільйонів на тендері з сумнівними умовами
    • 24 Липня 12:45 Які помилки роблять новачки під час вибору човна?
    • 24 Липня 11:48 На Волині з директора компанії стягують майже два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 23 Липня 16:43 Київська фірма має повернути волинській громаді понад мільйон гривень переплати за електроенергію 
    • 23 Липня 11:40 На Волині фірми депутата отримали в оренду майже 70 гектарів землі, конкуруючи зі своєю юристкою
    • 23 Липня 10:54 На Волині суд оштрафував автоімпортера на понад два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 22 Липня 16:12 На Волині затримали чоловіка, який вимагав 20 тисяч доларів у рідних прикордонника
    • 22 Липня 15:04 Фестиваль для всіх: як «Фронтера» подбала про доступність цього року
    • 22 Липня 14:31 На Волині розслідують схему із розмитнення електрокарів 
    • 22 Липня 10:38 Одеській компанії докинули десятки мільйонів на утримання волинських доріг
    • 21 Липня 17:11 Керівника волинського БЕБ звільнять
    • 21 Липня 15:12 Фермерське господарство ексголовного лісівника Волині взяло в оренду понад 13 га землі під Луцьком
    • 21 Липня 10:29 Верховний Суд розгляне справу про гектар землі під Луцьком, який роками не можуть повернути громаді
    • 20 Липня 13:17 Суд підтвердив невинуватість посадовців Волинської ОДА у справі про ремонт дороги фірмою депутата
    • 20 Липня 9:52 «Фронтера» разом із фондом «Повернись живим» збирає мільйон гривень для бригади «Любарт»
    • 17 Липня 17:27 Як брат директора ДБР отримав 143 об’єкти нерухомості від забудовника і що таке «Ініціатива 143»
    • 17 Липня 16:40 Митник з Волині купив Mercedes за вигідною ціною
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.