• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 19 Листопада, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Рівненський лісівник отримав три роки умовно у справі про незаконне збагачення на 98 мільйонів гривень

Рівненський лісівник отримав три роки умовно у справі про незаконне збагачення на 98 мільйонів гривень

Автор: Ольга Приходько
6 Червня 2024 в 10:37
У категорії: Новини, ТОП новини
Віталій Сухович

Колишній заступник голови Поліського лісового офісу, депутат Рівненської обласної ради Віталій Сухович отримав вирок у справі про незаконне збагачення. Минулого року під час обшуків у нього знайшли незадекларовані статки на мільйони доларів, походження яких він не зміг пояснити. Сухович уклав угоду про визнання вини та отримав три роки умовного терміну. У нього конфіскують понад 98 мільйонів гривень.

Про це йдеться у вироку Вищого антикорупційного суду від 29 травня 2024 року.  

У листопаді 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило про низку обшуків вдома та на роботі у заступника голови Поліського лісового офісу Віталія Суховича. Обшуки проводили й за адресами його родичів, а також пов’язаних осіб. Слідчі дії відбувались у межах кримінальної справи про незаконне збагачення, а їх результатом стали знайдені мільйони у готівці, коштовності та елітне майно. 

«У межах відкритого кримінального провадження було проведено обшуки у тому числі в його помешканні та робочому місці депутата та членів його сім’ї. Під час слідчих дій виявлено та вилучено тільки готівкою понад 4 мільйони доларів США у різній валюті.

Також правоохоронці знайшли три елітні автомобілі «Audi Q8», «Mercedes-Benz GLE 350 E», «BMW X5», коштовності та дорогі годинники, зокрема елітної марки Patek Philippe. Виявлено золоті монети, злитки золота, 2 пістолети, автомат Калашникова з 16 магазинами до нього із патронами», – йшлося у повідомленні Державного бюро розслідувань від листопада 2023 року.  

На оприлюдненому ДБР відео було видно, що обшуки проводили й на пилорамі, де теж шукали необґрунтоване майно депутата-лісівника. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Audi Віталія Суховича
24 листопада 2023 року правоохоронці обшукали помешкання і місце роботи Віталія Суховича. Фото – Державне бюро розслідувань

У день обшуків 24 листопада 2023-го Віталія Суховича затримали. Наступного дня йому оголосили підозру за статтею про незаконне збагачення (ст. 368-5 КК України). Тоді ж Печерський районний суд Києва обрав посадовцю запобіжний захід – тримання під вартою з можливою заставою у 192,9 мільйона гривень. Вилучене у нього під час обшуків майно арештували. У січні 2024-го розмір застави зменшили – до 15,1 мільйона гривень, а після сплати цих коштів депутата-лісівника звільнили з-під варти. Водночас п’ять мільйонів гривень застави, за клопотанням його захисника, переказали на потреби ЗСУ. 

Вже на початку травня 2024 року обвинувальний акт щодо Віталія Суховича передали до Вищого антикорупційного суду. Разом з ним до суду надали й угоду між прокурором та посадовцем про визнання винуватості.

Згідно з обвинуваченням, ще навесні 2021 року Сухович, який на той час очолював Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, подав свою щорічну декларацію. Серед грошових заощаджень він зазначив лише 142,2 тисячі гривень власних коштів, розміщених на рахунку у «Приватбанку». Натомість під час обшуків у 2023 році у нього знайшли 1,85 мільйона доларів США, понад мільйон євро та 1,56 мільйона гривень, що в еквіваленті сукупно складало 108,9 мільйона гривень. Пояснити походження цих коштів Сухович не зміг.

Правоохоронці з’ясували, що упродовж 2002-2023 років він мав законний прибуток тільки у розмірі 3,13 мільйона гривень, а його дружина у 1999-2023 роках отримала 7,39 мільйона гривень. Тож різниця між знайденими під час обшуків та офіційно заробленими коштами становила 98,4 мільйона гривень. Під час суду Віталій Сухович повністю визнав свою вину у незаконному збагаченні на цю суму.

«У судовому засіданні Віталій Сухович підтвердив кожну із обставин кримінального правопорушення, у вчиненні якого він обвинувачується, та які викладені в угоді та обвинувальному акті. У присутності захисників визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому злочинів. Обвинувачений та його захисники в судовому засіданні погодилися з кваліфікацією діянь, зазначеною в обвинувальному акті і угоді», – йдеться у вироку суду. 

Вироком від 29 травня 2024 року Вищий антикорупційний суд затвердив укладену угоду про визнання винуватості. За нею Віталію Суховичу призначили п’ять років позбавлення волі, втім замінили це покарання на три роки іспитового терміну. Також суд застосував спеціальну конфіскацію: в дохід держави перейде понад 98 мільйонів гривень незадекларованих статків.

Конфіскація іншого майна не призначалася. Відтак, суд зняв арешт з низки нерухомості посадовця: його квартири у Рівному площею 82,3 квадратних метра, а також земельної ділянки площею 12 соток у селі Вербівка на Рівненщині. Зняли арешт також з майна, оформленого на його дружину Тетяну Сухович, з якою він у 2020 році офіційно розлучився: квартири площею 101,2 квадрата, нежитлового приміщення на 18,7 квадрата, автівки BMW Х5 2020 року випуску та корпоративних прав підприємства «Кайсгольц» зі статутним фондом 17,9 мільйона гривень.

Ще суд зняв арешт з майна самого ТОВ «Кайсгольц», а це – земельна ділянка площею 1,36 гектара та три будівлі на 153,4, 132,8 та 120,6 квадратів. На підприємство виявився оформленим й автомобіль Audi Q8 2022 року випуску. У вироку додатково вказується, що з частини майна знімали арешти ще під час слідства. Це, зокрема, стосується житлового будинку на 219,9 квадратів вартістю майже мільйон гривень, який теж був оформлений на колишню дружину.

Віталій Сухович працював у системі лісового господарства з 2002-го року. Спочатку він став бухгалтером в Сарненському лісгоспі на Рівненщині, а згодом, у 2009-му році, очолив ДП «Висоцьке лісове господарство». На початку червня 2017 року його призначили начальником Рівненського ОУЛМГ. У січні 2023 року він став заступником директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України». З цієї посади Сухович звільнився лише 8 травня 2024-го, тобто вже під час судового процесу.

Представлення Віталія Суховича у 2017-му році (праворуч на фото). Фото із rivnelis.gov.ua

«Сила правди» розповідала, що у 2019 році Віталій Сухович був на дні народженні колишнього головного лісівника України Володимира Бондаря. Святкування влаштували на території державного ресторану «Явір». Вітати колишнього посадовця приїжджали у робочий час і на службових авто високопоставлені лісові чиновники, депутати, священники, редактор підконтрольного медіа і партнери по бізнесу. Віталій Сухович приїздив до ресторану на сріблястій Toyota Camry і згодом розповідав, що, можливо, винаймав цю машину лише на один раз.

До Рівненської обласної ради Сухович вперше потрапив наприкінці 2014-го року за списком «Народної партії» замість померлого обранця Миколи Зінчука. У 2015-му потрапив до ради знову за списком Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а у 2020 році став депутатом від партії «Сила і Честь». У раді він став заступником голови постійної комісії з питань екології та земельних відносин.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, які зарплати отримують очільники лісових офісів.

Ольга Приходько

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: вирокВищий антикорупційний суд (ВАКС)Віталій СуховичДеклараціїДержавне бюро розслідувань (ДБР)ДП «Ліси України»ЗарплатиКорупціяЛісове господарствоНаціональне агентство із запобігання корупції (НАЗК)Поліський лісовий офіс ДП «Ліси України»ПолітикаРівненська обласна радастаткиСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Журналістка «Сили правди» виграла суд в Укртрансбезпеки щодо інформації про втікачів через «Шлях»

Наступна новина

Замість покарання – лікування. Чому засуджений за смертельну аварію лучанин не сидить

Схожі Публікації

Директора волинської фірми судять за розкрадання коштів на ремонті в лікарні

Автор: Оксана Коваленко
19 Листопада 2025 в 17:38
0
В Любомльській районній лікарні ремонтували рентгенкабінет з порушеннями

Прокурори Ковельської окружної прокуратури передали до суду обвинувальний акт щодо директора приватного підприємства «Константа-М». Його...

Детальніше

На Волині суд вимагає у правоохоронців знайти, хто зрізав дуб п’ять років тому

Автор: Оксана Коваленко
19 Листопада 2025 в 15:37
0

Луцький міськрайонний суд відмовився закрити кримінальне провадження про незаконно зрубаний ще у 2020 році дуб....

Детальніше

Після розслідування «Сили правди» луцькі патрульні взялися за автогонщиків

Автор: Оксана Коваленко
18 Листопада 2025 в 16:41
0
Стрітрейсери Луцька

Після публікації розслідування «Сили правди» про нічні форсажі в спальних мікрорайонах Луцька патрульна поліція міста...

Детальніше
Наступна новина
Суд Артема Приходька

Замість покарання – лікування. Чому засуджений за смертельну аварію лучанин не сидить

  • 19 Листопада 17:38 Директора волинської фірми судять за розкрадання коштів на ремонті в лікарні
  • 19 Листопада 15:37 На Волині суд вимагає у правоохоронців знайти, хто зрізав дуб п’ять років тому
    • 18 Листопада 16:41 Після розслідування «Сили правди» луцькі патрульні взялися за автогонщиків
    • 17 Листопада 18:09 На волинському «Ягодині» майже за пів мільярда гривень побудують автостоянки
    • 17 Листопада 14:51 У Луцьку судили лікаря, який невдало зробив дитині наркоз
    • 14 Листопада 17:46 У Волинському апеляційному суді – новий очільник
    • 14 Листопада 16:00 Викрили волинських прикордонників, які заробляли на втікачах призовного віку
    • 14 Листопада 12:54 Антикорсуд відмовився повернути 2 мільйони гривень застави фірмі з орбіти волинських прокурорів
    • 14 Листопада 9:30 Посадовця виправної колонії на Волині підозрюють у збитках державі майже на мільйон гривень
    • 13 Листопада 15:30 На Волині продали з молотка дозволи на видобування піску на понад 40 гектарах
    • 13 Листопада 11:00 Ексдружина нардепа-багатія з Волині змінила місце реєстрації з України на Монако
    • 11 Листопада 12:30 З автоцентру поблизу Луцька стягують майже два мільйони гривень будівельного податку
    • 10 Листопада 17:05 На Волині продали тік, телятник та інше майно господарства-банкрута за понад 2 мільйони гривень
    • 10 Листопада 12:18 На Волині за 5 мільйонів продали понад чотири гектари землі поблизу «Ягодина»
    • 7 Листопада 17:12 Із луцького забудовника, який зводить житло для СБУ, стягують понад 3 мільйони
    • 7 Листопада 14:00 Як свахи волинські ліси доглядають
    • 7 Листопада 12:24 У декларації луцького депутата НАЗК вкотре виявило неточності
    • 6 Листопада 11:30 На Волині міськрада здала в оренду 12 гектарів поля майже за чверть мільйона
    • 5 Листопада 16:45 Волинський аграрій придбав гектари землі на Володимирщині, конкуруючи на аукціонах зі своїми підлеглими
    • 5 Листопада 16:40 У Луцьку затримали військовослужбовця з посібником, які переправляли ухилянтів через кордон
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.