Управління капітального будівництва Луцької міськради за підсумком тендеру доручило збудувати ветеранський простір в обласному центрі фірмі «Волиньекобуд». На це виділено понад 80 мільйонів гривень. Особливістю підряду є надзвичайно короткі строки для робіт – менш як півтора місяця. Проєкт типовий і реалізується одразу у шести містах. Левова частка фінансування – кошти держбюджету.
Договір про будівництво від 15 жовтня 2025 року оприлюднили в системі публічних закупівель «Prozorro».
Про спорудження ветеранського простору у Луцьку на вулиці Конякіна представники місцевої влади заговорили на початку жовтня цього року. Тоді заклали капсулу під майбутнє будівництво. У ветеранському просторі надаватимуть комплексну підтримку, юридичні та соціальні консультації, освітні та психологічні послуги ветеранам, їхнім родинам та сім’ям загиблих захисників і захисниць України.
«Луцьк – одне з семи міст України, яке отримало державне співфінансування на будівництво ветеранського простору. І це державне фінансування дозволить нам збудувати його значно кращим та більш якіснішим, ніж ми планували будувати його в іншій локації», – повідомив міський голова Луцька Ігор Поліщук.
Раніше йшлося про плани облаштувати під такий простір колишній дитячий садок на вулиці Бенделіані, але, отримавши гарантії від держави, місцевий проєкт відклали.


Влітку 2025 року уряд виділив 446 мільйонів гривень субвенції на розвиток та розбудову ветеранських просторів у семи регіонах України: на Житомирщині, Закарпатті, Івано-Франківщині, Київщині, а також Кременчуцькій, Криворізькій та Луцькій громадам.
Ветеранський простір у Луцьку споруджують за типовим проєктом. Для Луцька його за майже мільйон гривень виконало приватне підприємство «Ковелькомунпроект». Директор департаменту з питань ветеранської політики Луцької міської ради Олег Кобилинський пояснив, що проєкт будівлі адаптували з огляду на особливості підключення до місцевих комунікацій.
Управління капітального будівництва Луцької міської ради замовило спорудження будівлі для ветеранів площею майже 1,4 тисячі квадратів на вулиці Конякіна, неподалік Луцького міськрайонного суду, за 81,8 млн гривень у товариства із обмеженою відповідальністю «Волиньекобуд».
Фірма не мала жодного конкурента в цьому тендері. Ще на етапі торгів потенційні учасники звернули увагу на завищені вимоги щодо фінансової спроможності.
«Ми як потенційний учасник закупівлі маємо фінансову спроможність та можемо підтвердити суму річного доходу (виручки) (код рядка 2000) в обсязі 75% від очікуваної вартості предмета закупівлі, що відображено в фінансовій звітності за 2024 рік. Також ми як потенційний учасник можемо підтвердити суму річного доходу (виручки) (код рядка 2000) в фінансовій звітності за 2023 рік – в обсязі 100% від очікуваної вартості предмета закупівлі. Проте через дискримінаційні вимоги замовника, ми взяти участь в закупівлі не можемо», – скаржилися потенційні підрядники.
Замовники ж відповіли, що вимога не порушує закон, адже не є вищою від очікуваної вартості закупівлі.
Тож «Волиньекобуду» ні з ким змагатися не довелося і він отримав дорогий підряд. Вартість робіт під час торгів підприємство знизило на 150 тисяч гривень.
Із майже 82 мільйонів гривень 63 мільйони – це гроші державного бюджету. Решта – співфінансування з бюджету Луцької громади та з обласної казни.
Підрядник зобов’язався звести будівлю простору в рекордні строки: з 15 жовтня до 20 листопада. Згідно з вимогами уряду, ветеранський простір повинен запрацювати не пізніше 1 грудня 2025 року.
За договором, у жовтні запланували освоїти 30 мільйонів гривень, а в листопаді – решту, понад 50 млн. Майже всі кошти за проєктом підуть на будівельні роботи. Решту – 340 тисяч – на устаткування, меблі й інвентар. Вартість матеріальних ресурсів, за договором, – 53,7 мільйона гривень.
Цікаво, що після підписання основного договору луцькі чиновники та ТОВ «Волиньекобуду» уклали додатковий: домовилися, що підряднику заплатять близько 24,5 млн авансу на закупівлю ресурсів. Чому до цього вдалися, якщо обирали підрядника з високою фінансовою спроможністю? Це питання «Сила правди» адресувала начальнику управління капітального будівництва Василю Ліщуку.
«Це робилося для того, щоб максимально пришвидшити і запаралелити всі процеси в будівництві. Адже це дуже важливий проєкт – для ветеранів. І аванс – це невелика сума, її не вистачить навіть, щоб виготовити металевий каркас для будівлі. А поки виготовлятимуть складові, підрядник тим часом вкладатиме свої, теж чималі, ресурси у фундамент та інше», – прокоментував Ліщук.
На запитання, чи вкладуться замовники і підрядник в терміни, чиновник відповів: «Повинні».
Працівники «Волиньекобуду» станом на 3 листопада лише готувалися до закладання фундаменту.






Щоправда, будівельний паспорт на ділянці інформує, що це реконструкція парку культури та відпочинку у Ковелі. Директор компанії Михайло Шипелик каже, що це помилка. «Сила правди» поцікавилась у нього, чи можна за такий короткий час – із 15 жовтня до кінця листопада – звести надійну будівлю?
«Ми будемо використовувати СІП-панелі», – пояснив Шипелик.
СІП-панелі – це готові теплоізольовані стінові блоки, з яких збирають будинок, як конструктор. Крім того, для СІП-будівлі вистачає полегшеного малозаглибленого фундаменту.
Компанія «Волиньекобуд», яка будує ветпростір, заснована вісім років тому в селі Смідин Ковельського району. Її власниками є лучани Михайло Шипелик та Андрій Гринчук. Основний вид діяльності фірми – будівництво житлових і нежитлових будівель.
Значну частину коштів «Волиньекобуд» заробляє завдяки державним тендерам. Згідно з даними системи публічних закупівель «Prozorro», підприємство з 2016 року отримало від бюджетних організацій більш як 220 замовлень на понад 1 мільярд гривень. У 2021 році компанія отримала державних підрядів на майже 174 мільйони, у наступний рік ця цифра зменшилася до 11,6 мільйонів, але в 2023-му різко зросла до 177 млн. У 2024-му компанія отримала державних замовлень на понад 170 млн гривень, а 2025-й для екобудівців ще грошовитіший: станом на кінець жовтня компанія уклала угод на майже 282,6 мільйона гривень.
Згідно з даними Opendatabot, чистий прибуток компанії у 2022 році становив 700 тисяч гривень, а в наступні два роки справи у них пішли краще. Чистий прибуток у 2023-му сягнув майже 3,5 мільйони, а в 2024-му – понад 9.
Раніше «Сила правди» писала, про наміри у Луцьку відремонтувати приміщення «Хабу Ветеран».







