• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Неділя, 25 Січня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Верховний Суд не дозволив добувати пісок у заказнику на Волині

Верховний Суд не дозволив добувати пісок у заказнику на Волині

Автор: Сила Правди
23 Вересня 2025 в 17:08
У категорії: Новини, ТОП новини

Верховний Суд поставив остаточну крапку в судовій тяганині про розробку родовища піску на території заказника біля Старої Вижівки. Вона почалася ще на початку 2024-го через те, що Державна служба геології та надр України продала дозвіл на видобування піску. Тоді з’ясувалося, що мова про незвичайне родовище, оскільки воно розташоване на території загальнозоологічного заказника місцевого значення на землях держлісфонду.

Про долю волинського родовища йдеться в ухвалі Касаційного господарського суду Верховного Суду від 17 вересня 2025 року, а також у повідомленні Волинської обласної прокуратури.

Ділянка площею майже 160 гектарів знаходиться на відстані 1,5 кілометра від селища Стара Вижівка у Ковельському районі. Родовище розташоване в межах лісового фонду. Це Дубечненське лісництво філії «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України». А ще це загальнозоологічний заказник місцевого значення «Смолярівський». Окрім того, родовище розташоване на території пам’ятки археології «Галина Воля-1», стоянці доби мезоліту в урочищі «Семенова Гора», яка внесена до Переліку нововиявлених об’єктів археологічної спадщини Волинської області і взята під охорону держави.

Верховний суд постановив, що розробляти пісок на території Старо-Вижівського родовища незаконно.
Верховний суд постановив, що розробляти пісок на території Старо-Вижівського родовища незаконно.
Верховний суд постановив, що розробляти пісок на території Старо-Вижівського родовища незаконно.
У заказнику, як наголошено в рішенні суду, заборонено будь-яке порушення ґрунтового покриву.

Суди про те, чи мають право там розробляти пісок, почалися у травні 2024 року. Причиною стало те, що на початку року Державна служба геології та надр України на торгах продала спеціальний дозвіл на видобуток піску зі Старо-Вижівського родовища строком на 20 років товариству з обмеженою відповідальністю «Сандекс». На початку 2025 року за позовом Ковельської окружної прокуратури Господарський суд міста Києва визнав незаконним і скасував рішення Держгеонадр щодо волинського родовища в заказнику, а також результати аукціону, договір купівлі-продажу дозволу на користування надрами та сам дозвіл.

На противагу цьому Державна служба геології та надр України заявила, що не мала причин відмовитися від торгів, і разом зі львівською приватною фірмою «Сандекс» подала апеляційні скарги. Північний апеляційний господарський суд залишив їх без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Нині ж Верховний Суд поставив крапку в цій історії.

«Заказник «Смолярівський» входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання (пункт 1.2 Положення). Пунктом 3.1. Положення передбачено, що відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території заказника обмежується або забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим цим Положенням, у тому числі проведення рубок головного користування, суцільних, прохідних, лісовідновних, поступових рубок та видалення захаращеності; нищення та пошкодження підліску, чагарників та трав`яного покрову; будь-яке засмічення, забруднення території заказника; геолого-розвідувальні, підривні роботи, розробка родовищ корисних копалин, будь-яке порушення ґрунтового покриву, за винятком заходів по обмеженню розповсюдження пожеж; інші види господарської діяльності, що можуть призвести до порушення екологічної рівноваги заказника та втрати наукової, естетичної, санітарно-гігієнічної цінності природного комплексу, що охороняється», – йдеться в ухвалі суду.

ТОВ «Сандекс» зареєстроване наприкінці 2023 році у Львові з основним видом діяльності «добування піску, гравію, глин і каоліну». Власником і директором є львів’янин Ігор Яриш. За даними аналітичної системи YouControl, фірма не має у власності ні нерухомості, ні автотранспорту. Торік вона офіційно задекларувала 100 гривень доходу.

Раніше «Сила правди» писала, що фірма, яка звела оборонні споруди у прикордонні Волині, сплатить пів мільйона через недобросовісність.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Верховний СудГосподарський суд міста КиєваДержавна служба геології та надр УкраїниДП «Ліси України»Північний апеляційний господарський суд (м. Київ)СудТОВ «Сандекс»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

З луцького забудовника стягують понад два мільйони гривень за невчасну сплату податку

Наступна новина

Головний лісівник Волині і Рівненщини став фігурантом нової справи про торгівлю деревиною (оновлено)

Схожі Публікації

На Волині судили посадовця, який «пришвидшував» доставку закордонних паспортів

Автор: Олег Криштоф
23 Січня 2026 в 17:20
0
Управління державної міграційної служби у Волинській області

Суд визнав винним начальника Камінь-Каширського відділу міграційної служби Олександра Макарчука в отриманні хабарів за сприяння...

Детальніше

Луцьке комунальне підприємство отримало солерозкидачі за майже 13 мільйонів в лізинг

Автор: Оксана Коваленко
23 Січня 2026 в 16:39
0
Луцькспецкомунтранс купує солерозкидачі в лізинг

Комунальне підприємство «Луцькспецкомунтранс» придбало через лізинговий договір три солерозкидачі. Вартість техніки для зимового утримання доріг...

Детальніше

НАБУ провело обшуки у волинських митників (оновлено)

Автор: Оксана Коваленко
22 Січня 2026 в 17:37
0

Національне антикорупційне бюро провело обшуки на митному посту «Луцьк» Волинської митниці й удома в окремих...

Детальніше
Наступна новина
АРМА_Арештована деревина в Губині

Головний лісівник Волині і Рівненщини став фігурантом нової справи про торгівлю деревиною (оновлено)

  • 23 Січня 17:20 На Волині судили посадовця, який «пришвидшував» доставку закордонних паспортів
  • 23 Січня 16:39 Луцьке комунальне підприємство отримало солерозкидачі за майже 13 мільйонів в лізинг
  • 22 Січня 17:37 НАБУ провело обшуки у волинських митників (оновлено)
  • 22 Січня 14:12 Волинські прокурори відкрили кримінал через забудову біля озера Червище
  • 22 Січня 11:36 Посадовець сервісного центру МВС на Волині прокоментував обшуки у нього вдома
  • 21 Січня 14:22 Хто постачатиме м’ясо у дитсадки Луцької громади на понад 14 мільйонів гривень
  • 21 Січня 11:31 ДБР викрило махінацію з лісом на Волині
  • 20 Січня 17:58 Луцьк вкладає в енергобезпеку майже 13 мільйонів гривень
  • 20 Січня 13:03 Волиньрада віддала в користування громадському об’єднанню «Буг» тисячі гектарів мисливських угідь
  • 20 Січня 10:49 Прокурор з Волині подарував сину частку в бізнесі з виробництва бруківки
  • 19 Січня 9:56 На Волині планують побудувати ще дві вітрові електростанції 
  • 16 Січня 16:28 Волинські депутати дали в користування митно-брокерській фірмі майже 20 тисяч гектарів мисливських угідь на 35 років 
  • 16 Січня 10:15 Волинська «Свобода» нарешті вийшла із заявою щодо гучної корупційної справи
  • 15 Січня 14:02 Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень
  • 15 Січня 10:42 За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства
  • 14 Січня 17:57 Депутат Волиньради оскаржив заставу розміром у 10 мільйонів гривень
  • 14 Січня 12:18 На Волині посадовця ТЦК затримали при отриманні хабаря
  • 14 Січня 11:51 Підприємця з Волині змушують повернути понад мільйон гривень, отриманих від медзакладу
  • 13 Січня 16:38 Збанкрутіла компанія «Волинь-Паливо» боргує близько 150 мільйонів фірмам, близьким до Коломойського
  • 12 Січня 23:31 У Волинській обладміністрації новий керівник, а попередній став заступником голови СБУ
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.