• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 18 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Як волинські суди працюють в умовах війни

Як волинські суди працюють в умовах війни

Автор: Оксана Петрук
3 Березня 2022 в 16:00
У категорії: Новини
Як суди працюють в умовах війни

Незважаючи на війну волинські суди працюють. Однак доступ до низки сервісів обмежено. Довідатись як розглянули ту чи іншу справу і яке рішення ухвалили онлайн неможливо. Кажуть, таких заходів вжито задля безпеки самих суддів і громадян.

З режимом роботи кожного суду можна ознайомитись на порталі Судова влада України.

Луцький та Ковельський міськрайонні суди працюють у штатному режимі. Термінові категорії справ розглядають першочергово. Водночас перед відвідуванням суду, радять уточнювати інформацію щодо розгляду справ зателефонувавши до помічників суддів і секретарів судових засідань.

«За відсутності нагальної потреби рекомендуємо утриматись від відвідування суду або відкласти його на пізніший час. Заяви і клопотання можна подавати через електронну пошту», – наголошують у судах.

Таке ж повідомлення розміщене на сторінці Нововолинського міського суду.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

На сайті Володимир-Волинського міського та Волинського апеляційного судів немає детальної інформації про спосіб розгляду справ і прийом документів під час воєнного стану.

Водночас Волинський окружний адміністративний суд повідомляє про дещо інший порядок роботи. Там не проводять засідань в режимі реального часу. В тому числі й тих, які відбуваються за посередництвом відеоконференцзв’язку. А от розгляд судових справ у режимі письмового провадження продовжується.

«Розгляд справ, які за законом мають бути розглянуті невідкладно, буде забезпечено судом за будь-яких обставин», – пишуть на сторінці суду.

Адмінсуд продовжує прийом письмової кореспонденції. Невідкладне звернення до суду, а також процесуальні документи можна спрямувати засобами електронного зв’язку та через модуль «Електронного суду».

«Не варто турбуватися з приводу процесуальних строків, – наголошують в адмінсуді. – Правовий режим воєнного стану буде, безперечно, підставою для безперешкодного поновлення цих строків і правовий захист позивачам буде надано поза всяким сумнівом»

Водночас судом тимчасово не здійснюється видача документів у приміщенні суду. Не надсилають їх і поштою. Це стосуються в тому числі рішень суду та виконавчих листів.

Господарський суд Волинської області працює в штатному режимі, щоправда акцентуючи на тому, що неявка учасників судового процесу у судове засідання буде вважатися поважною причиною із винесенням подальших процесуальних рішень.

Разом з тим Єдиний державний реєстр судових рішень не працює. Доступ до нього обмежено. Теж саме стосується сервісів «Стан розгляду справ» та «Список справ, призначених до розгляду».

«Для запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу у період воєнного стану, доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, сервісів «Стан розгляду справ» та «Список справ, призначених до розгляду» тимчасово призупинено. Суди здійснюють правосуддя в безперебійному режимі в умовах відсутності загрози життю та здоров’ю учасників справи. Про дату та час судових засідань дізнавайтесь в оперативному порядку за телефонами суду чи з використанням інших засобів зв’язку», – пишуть на порталі Судова влада України.

Нагадаємо, Російська Федерація напала на Україну уночі з 23 на 24 лютого. З’явилося звернення російського президента, в якому він каже, що буде намагатися «демілітаризувати» Україну. Водночас, впродовж першого тижня війни ситуація на Волині залишалася відносно спокійною, кордони не були порушені.

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: В умовах війниВійна в УкраїніВолинський апеляційний судВолинський окружний адміністративний судВолодимир-Волинський міський судГосподарський суд Волинської областіКовельський міськрайонний судЛуцький міськрайонний судНововолинський міський судСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Сьомий день нападу Росії. Що відбувається на Волині

Наступна новина

Обвал курсу, купівельна паніка і антивоєнні дискусії: чим живуть білоруси біля волинського кордону

Схожі Публікації

АМКУ розслідує махінації на аукціонах щодо 6 гектарів землі у волинському заказнику

Автор: Сила Правди
17 Жовтня 2025 в 11:57
0
Болотне Озерянський заказник землі Роговського

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило провадження за ознаками порушення законодавства про захист...

Детальніше

На Волині суд вирішив повернути державі три гектари землі на Шацьких озерах

Автор: Оксана Коваленко
16 Жовтня 2025 в 17:13
0
Ділянки біля озера Пулемецьке

Суд вирішив повернути у державну власність три гектари землі поблизу озера Пулемецьке Шацької громади. Сім...

Детальніше

Ексголові сільради на Волині та її чоловіку за хабар присудили 5 років ув’язнення

Автор: Оксана Коваленко
16 Жовтня 2025 в 15:30
0
ексголову Гіркополонківської сільради судили за пропозицію хабаря.

Луцький міськрайонний суд виніс вирок колишній голові Гіркополонківської сільської ради Ніні Симонович та її чоловікові,...

Детальніше
Наступна новина
новини та настрої в Білорусі

Обвал курсу, купівельна паніка і антивоєнні дискусії: чим живуть білоруси біля волинського кордону

  • 17 Жовтня 11:57 АМКУ розслідує махінації на аукціонах щодо 6 гектарів землі у волинському заказнику
  • 16 Жовтня 17:13 На Волині суд вирішив повернути державі три гектари землі на Шацьких озерах
  • 16 Жовтня 15:30 Ексголові сільради на Волині та її чоловіку за хабар присудили 5 років ув’язнення
  • 15 Жовтня 17:30 Як вибрати найкращий онлайн-кінотеатр для вечора з друзями
  • 15 Жовтня 16:40 Хто і чому зводить на Волині новий храм Української православної церкви, яка афілійована з РПЦ
  • 15 Жовтня 14:41 Посадовицю Держгеокадастру судитимуть за аферу із землею в заказнику на Волині
  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
  • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
  • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
  • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
  • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
  • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
  • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
  • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
  • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
  • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
  • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
  • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
  • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.