• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 27 Січня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Два волинські підприємства потрапили в «чорний список» АМКУ за змову на військових тендерах

Два волинські підприємства потрапили в «чорний список» АМКУ за змову на військових тендерах

Автор: Оксана Петрук
22 Листопада 2023 в 12:00
У категорії: Новини
АМКУ оштрафував змовників

Антимонопольний комітет вніс до так званого «чорного списку» одразу дві луцькі компанії, які займаються будівництвом. Це – підприємство «Молреммаш» і Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І». Їм загрожують штрафи і заборона протягом трьох років отримувати контракти від розпорядників коштів платників податків.

Відповідне рішення Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України ухвалило 31 жовтня.

І хоча текст рішення приховано як інформацію з обмеженим доступом, проте Центру журналістських розслідувань «Сила правди» вдалося з’ясувати деякі деталі справи.

Йдеться одразу про два лоти закупівлі з капітального ремонту і реставрації спеціальних сховищ для техніки, що відбулися ще в жовтні 2021 року. Це військові об’єкти. 

Замаскований тендер Prozorro

У попередніх висновках адміністративна колегія відділення АМКУ постановила, що підприємство «Молреммаш» та Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І» Волинської обласної організації «Союзу організацій інвалідів України», узгодивши свою поведінку під час підготовки та участі у торгах, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 закону «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

У чому саме проявились антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання наразі невідомо. Проте «Силі правди» вдалося знайти факти, які підтверджують, що підрядники не чужі один одному. 

До прикладу, бухгалтерка Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І» Валентина Коцюба і засновник підприємства «Молреммаш» Віталій Коцюба не просто однофамільці, а й зареєстровані за однією і тією ж адресою у Луцьку. А керівниця «Молреммашу» Лариса Ясюк до працевлаштування у фірмі працювала головною спеціалісткою з проектно-кошторисної документації у свого конкурента – Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І». У 2014 році до Дня будівельника навіть отримувала подяку міського голови «за сумлінну працю і високий професіоналізм». 

Наразі «Силі правди» не вдалося з’ясувати, хто з цих компаній переміг у тендері, чи дісталися їм договори і скільки коштів освоїли, оскільки доступ до повного тексту рішення АМКУ обмежено. Проте, згідно з інформацією відділу досліджень та розслідувань Антимонопольного комітету на Волині, якщо протягом двох місяців фірми не опротестують рішення в судовому порядку, то обом загрожують штрафи і трирічна заборона державним замовникам співпрацювати зі спритниками.

Щоправда ці санкції не стосуються вже укладених контрактів. Свої зобов’язання за ними «Молреммаш» та «Енергія-І» продовжать виконувати. Останнє, до слова, є топ-підрядником Луцького національного технічного університету, з яким, за даними «Prozorro», уклало договорів уже на понад 228 мільйонів гривень. Нещодавно один із тендерів ЛНТУ за участі «Енергії-І» привернув увагу аудиторів. 

Серед усіх тендерів, які відбулися публічно у системі «Prozorro», «Молреммаш» та «Енергія-І» впродовж 2019-2021 років змагалися щонайменше 9 разів.

Нагадаємо, раніше після матеріалу «Сили правди» оштрафували волинських підприємців, які змовилися на тендері.

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ProzorroАнтимонопольний комітет України (АМКУ)Валентина КоцюбаВійна в УкраїніВіталій КоцюбаВолинське відділення АМКУЛариса ЯсюкМолреммашЦСТРІ «Енергія-I»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Скільки доплатили за наукові ступені суддям Верховного Суду, які родом з Волині

Наступна новина

Про молодіжні центри та «як не звалити з України»: розмова про молодь із Захаром Ткачуком

Схожі Публікації

Волинським медінститутом керує посадовиця з судимістю 

Автор: Оксана Коваленко
27 Січня 2026 в 14:07
0
Тетяна Пастрик керує комунальним Волинським медінститутом попри непогашену кримінальну справу

Виконувачка обов’язків ректорки комунального закладу вищої освіти «Волинського медичного інституту» Тетяна Пастрик у березні 2025...

Детальніше

Суддя з Волині взяв у кредит китайський кросовер за понад мільйон гривень

Автор: Олег Криштоф
27 Січня 2026 в 11:50
0
Суддя Любомльського районного суду Сергій Шеремета

Суддя Любомльського районного суду Сергій Шеремета торік придбав завдяки кредиту китайський електричний кросовер. Автівка, що...

Детальніше

Якими бувають маятникові двері Hörmann?

Автор: Сила Правди
27 Січня 2026 в 11:15
0
двері

Hörmann – німецький виробник дверей, воріт та логістичних конструкцій, який пропонує якісні, довговічні, прості в...

Детальніше
Наступна новина
Захар Ткачук

Про молодіжні центри та «як не звалити з України»: розмова про молодь із Захаром Ткачуком

  • 27 Січня 14:07 Волинським медінститутом керує посадовиця з судимістю 
  • 27 Січня 11:50 Суддя з Волині взяв у кредит китайський кросовер за понад мільйон гривень
  • 27 Січня 11:15 Якими бувають маятникові двері Hörmann?
    • 26 Січня 10:38 Кримінальну справу щодо ексдиректора торфозаводу на Волині передали до суду
    • 23 Січня 17:20 На Волині судили посадовця, який «пришвидшував» доставку закордонних паспортів
    • 23 Січня 16:39 Луцьке комунальне підприємство отримало солерозкидачі за майже 13 мільйонів в лізинг
    • 22 Січня 17:37 НАБУ провело обшуки у волинських митників (оновлено)
    • 22 Січня 14:12 Волинські прокурори відкрили кримінал через забудову біля озера Червище
    • 22 Січня 11:36 Посадовець сервісного центру МВС на Волині прокоментував обшуки у нього вдома
    • 21 Січня 14:22 Хто постачатиме м’ясо у дитсадки Луцької громади на понад 14 мільйонів гривень
    • 21 Січня 11:31 ДБР викрило махінацію з лісом на Волині
    • 20 Січня 17:58 Луцьк вкладає в енергобезпеку майже 13 мільйонів гривень
    • 20 Січня 13:03 Волиньрада віддала в користування громадському об’єднанню «Буг» тисячі гектарів мисливських угідь
    • 20 Січня 10:49 Прокурор з Волині подарував сину частку в бізнесі з виробництва бруківки
    • 19 Січня 9:56 На Волині планують побудувати ще дві вітрові електростанції 
    • 16 Січня 16:28 Волинські депутати дали в користування митно-брокерській фірмі майже 20 тисяч гектарів мисливських угідь на 35 років 
    • 16 Січня 10:15 Волинська «Свобода» нарешті вийшла із заявою щодо гучної корупційної справи
    • 15 Січня 14:02 Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень
    • 15 Січня 10:42 За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства
    • 14 Січня 17:57 Депутат Волиньради оскаржив заставу розміром у 10 мільйонів гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.