• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 27 Січня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Бабусин спадок: як у начальника Волинського управління держспецзв’язку з’явилася квартира в Росії

Бабусин спадок: як у начальника Волинського управління держспецзв’язку з’явилася квартира в Росії

Автор: Юрій Горбач
27 Квітня 2018 в 15:46
У категорії: #Розслідування, Новини
upravlinnya-Derzhspetszvyazku

Управління Держспецзв’язку у Волинській області

Начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Волинській області Дмитро Мартинов цього року отримав у спадок квартиру в Росії.

Відповідну інформацію посадовець вказав у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації – особливий орган зі спеціальним статусом, який реалізовує державну політику у сфері захисту державних інформаційних ресурсів у мережах передачі даних, забезпечення функціонування Державної системи урядового зв’язку, Національної системи конфіденційного зв’язку, криптографічного та технічного захисту інформації.

До 2006 року цей орган був підрозділом Служби Безпеки України і називався Департаментом спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Цей орган забезпечує урядовим зв’язком усі центральні і регіональні органи влади, військових. Також він розробляє вимоги і порядок створення та розвитку систем технічного захисту інформації, в тому числі і з обмеженим доступом, протидіє технічним розвідкам, охороняє відповідне майно.

З огляду на завдання і функції цього органу інформація про появу у високопосадовця Держспецзв’язку нерухомості на території країни-агресора виявилася несподіваною. Тому Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вирішив з’ясувати звідки з’явилася ця квартира та що ще пов’язує Дмитра Мартинова зі східним сусідом.

Зміст

  • Спецслужба, а потім 11 років у держспезв’язку
  • Скромні декларації посадовця
  • Російський спадок від бабусі
  • Наявність родинних зв’язків з громадянами будь-якої держави не є порушенням, – СБУ

Спецслужба, а потім 11 років у держспезв’язку

Дмитро Мартинов працює в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації з часу її створення, а точніше виведення з підпорядкування Служби безпеки України у 2007 році. До того посадовець ще якийсь час працював на офіцерських посадах в СБУ.

Я був при Службі безпеки, потім плавно перейшов сюди у 2007 році. Там в мене була посада просто офіцера, старшого офіцера і все, – розповів Дмитро Мартинов.

До 2011 року він очолював сектор та відділ управління Держспецзв’язку в області. В лютому 2011 року став заступником начальника управління. На цій посаді пропрацював до березня 2015 року, коли спочатку став тимчасово виконувачем обов’язків начальника управління, а згодом і призначений на посаду начальника.

скан

Скромні декларації посадовця

Декларації про майно та доходи Дмитра Мартинова за останні роки виглядають досить скромними як для керівника територіального органу влади. Серед членів сім’ї він вказує дружину Світлану Мартинову, яка працює начальником відділу діловодства у Головному управлінні Державної казначейської служби у Волинській області, сина Володимира та дочку Анну.

З року в рік Мартинови декларують луцьку квартиру площею 51,7 кв. м., яка записана на покійного батька посадовця Олександра Мартинова, та гараж площею 20,5 кв. м., який належить самому чиновнику. Однак, гараж Мартинових, судячи з декларацій, пустує – жодного транспортного засобу.

Змінюється у деклараціях лише сума доходів. У 2015 Мартинови отримали близько 185 тисяч гривень доходу. Із них більше 131 тисячі – зарплата Дмитра Мартинова, 47,7 тисяч гривень – зарплата Світлани Мартинової, 3300 гривень – стипендія сина та 4,9 тисячі – кредит у банку.

У 2016 році Дмитро Мартинов отримав майже 140 тисяч гривень зарплати, його дружина – 80,7 тисяч гривень зарплати та 124 гривні процентів у банку.

У 2017 році начальник управління Держспецзв’язку отримав 207,7 тисяч гривень зарплати, його дружина – 132,7 тисячі гривень.

РікРічний дохід Дмитра Мартинова (грн.)Річний дохід Світлани Мартинової (грн.)
201413600448745
201513153147723
201613988980819
2017207772132691
Всього:615196309978

Російський спадок від бабусі

У січні цього року Дмитро Мартинов подав на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в якому зазначив, що у нього з’явилася квартира площею 40,7 кв. м. в Росії.

витяг

Оціночна вартість квартири становила 505 тисяч 453 гривні. Попереднім власником майна була громадянка Росії Анна Іванівна Мартинова.

Начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Волинській області Дмитро Мартинов пояснив, що це його бабуся (наступні коментарі Дмитра Мартинова подані перекладеними з російської на українську, – авт.).

Це в мене бабуся померла, а по заповіту квартира була написана на мене. Вона була на батька записана, батьки в мене рано померли, тому вона заповіт переписала на мене, – каже чоловік.

Посадовець відзначає, що через недосконалість системи подання електронних декларацій може здатися, що він цю квартиру купив. Розробники не продумали, що при поданні повідомлень про зміну майнового стану, майно може не лише купуватися, але й набуватися у спадок, і не внесли відповідний рядок з такою опцією в систему.

Я телефонував разів п’ять (у Національне агентство з питань запобігання корупції, – авт.), всі розмови записані, то вони сказали, щоб подавав просто ніби я її купив. Ну нема цього рядка про спадщину просто, – каже Дмитро Мартинов.

Посадовець додає, що усіма питаннями стосовно цієї квартири займалася його тітка.

Я на тітку написав передав права спадщини на неї, щоб вона займалася цими правами продажу квартири. Зараз вона просто її продасть і все. Це робоче поселення Ішеєвка, Ульяновська область. Там де Ленін народився. У мене батьки звідти родом. Батько військовий, Ульяновське закінчив і по всій країні їздив. Зараз всі виїжджають звідти.

А як він на Волинь потрапив?

Служив, його направляли. Угорщина, Білорусь, Львів і вже тут осів.

Якщо у вас є нерухомість в Росії, родина, це робить вас вразливим для російських спецслужб, на вас можуть натиснути. Не траплялося такого?

Ну як натиснути? В мене нікого там немає уже. Вже не натиснеш.

Під час розмови Дмитро Мартинов дещо змінює пояснення і каже, що квартира не готується до продажу, а вже продана. Однак досі, і через два тижні після розмови, на сайті НАЗК немає повідомлення посадовця про це (за законом повідомлення має бути подане протягом 10 днів, – авт.).

А хто цією квартирою користується?

Та вона вже продана. Зараз я подаю дані і все. Там вже документи всі оформлені, а квартира уже продана, зараз я знову суттєві зміни внесу, що я її продав і все.

Продали якимось місцевим мешканцям?

Так, – відповідає посадовець.

Наявність родинних зв’язків з громадянами будь-якої держави не є порушенням, – СБУ

«Сила правди» звернулася до управління Служби безпеки України у Волинській області, аби дізнатися чи вважають у спецслужбі нормальною ситуацію, коли управління такого важливого органу як служба Держспецзв’язку очолює особа з родинними зв’язками та нерухомістю на території країни-агресора Російської Федерації, чи працюють в СБУ над виявленням осіб, які потенційно можуть потрапити під тиск спецслужб країни-агресора.

«В умовах протидії військовій агресії Російської Федерації Служба безпеки України з підвищеною увагою ставиться до будь-яких зв’язків громадян з країною-агресором. У своїй діяльності спецслужба діє виключно в межах законодавства України. Якщо виявлені ознаки злочину, правоохоронці негайно розпочинають досудове розслідування», – йдеться в офіційній позиції управління СБУ.

Однак, в спецслужбі зазначають, що сама наявність родинних зв’язків чи нерухомості на території Російської Федерації не є порушенням.

«Відповідно до законодавства України наявність родинних зв’язків з громадянами будь-якої держави не є правопорушенням. Діяльність Служби безпеки постійно спрямована на виявлення та попередження появи осіб у всіх сферах, які співпрацюють зі спецслужбами РФ. Адже країна-агресор не гребує будь-якими методами для вербування громадян України на свою користь. Тому ми постійно рекомендуємо населенню обмежити своє відвідування недружньої сусідньої держави», – додають в управлінні СБУ у Волинській області.

Із тими ж питаннями ми звернулися до голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леоніда Євдоченка. Однак, за два тижні в Держспецзв’язку так і не змогли оприлюднити свою позицію із цих питань.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформаціїДмитро МартиновНАЗКУправління СБУ у Волинській області
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Гра у наперстки або друге пришестя Володимира Туревича

Наступна новина

Ліс — на експорт: куди і скільки деревини експортують волинські лісгоспи?

Схожі Публікації

Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині

Автор: Оксана Петрук
27 Січня 2023 в 17:10
0
зарплати директорів

На Волині є вісім закладів культури обласного підпорядкування: два театри, філармонія, три бібліотеки, краєзнавчий музей...

Детальніше

Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося

Автор: Христина Вавриш
27 Січня 2023 в 09:55
0
Ірина Снитюк. Це та наступні фото надані Іриною

Навчання за кордоном у престижному коледжі абсолютно безкоштовно для когось звучить як мрія. Хтось скаже,...

Детальніше

Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою

Автор: Антон Бугайчук
26 Січня 2023 в 20:25
0
Ігор Пальонка головна

Ігор Пальонка став міським головою Володимира у грудні 2020 року після кількох десятиліть керівництва Петра...

Детальніше
Наступна новина
FOTO_promin

Ліс — на експорт: куди і скільки деревини експортують волинські лісгоспи?

НОВИНИ

  • 27 Січня 17:10 Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині
  • 27 Січня 9:55 Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося
    • 26 Січня 20:25 Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою
    • 26 Січня 16:10 На Волині колишній сільський голова зізнався у суді, що взяв хабар
    • 26 Січня 12:45 ТОП-8 корупційних справ на Волині у воєнному 2022 році
    • 25 Січня 14:00 Як російська мова зникала з луцьких шкіл
    • 25 Січня 12:50 Поліція досі не встановила причин пожежі на Центральному ринку Луцька
    • 24 Січня 12:45 Догосподарювалися. Луцьке комунальне підприємство втрачає котельні, за які боролося з громадами
    • 21 Січня 11:25 Чиновники проти пільговиків? Чому пенсіонери з інших громад не можуть безоплатно користуватися громадським транспортом Луцька
    • 20 Січня 13:31 Чи можливе об’єднання УПЦ та ПЦУ? Що думають настоятелі луцьких храмів про майбутнє УПЦ
    • 20 Січня 10:00 Скільки заробляє міський голова Володимира та його заступники
    • 18 Січня 9:20 Колишнього головного лісівника Волині спіймали п’яним за кермом, але відеодоказ в суді не спрацював
    • 17 Січня 9:50 Хто з волинських священників підписався під 10 запитаннями до Онуфрія
    • 13 Січня 16:35 Скільки отримують «головні лікарі» Волині
    • 11 Січня 18:25 У Луцьку власник частини авторинку шість років не платив за землю. Справа у суді
    • 11 Січня 14:35 Хендмейд не пройшов. На Волині судили ухилянта, який на 3D-принтері зробив печатку лікаря
    • 10 Січня 12:20 На Волині створили інтерактивну карту прихистків для переселенців
    • 10 Січня 10:45 Що сказали про війну у своїх різдвяних посланнях ієрархи УПЦ та ПЦУ на Волині
    • 9 Січня 10:50 На Волині чоловіка оштрафували на 17 тисяч за те, що «під шафе» тицяв гроші патрульним
    • 6 Січня 9:10 Волинські бурштинщики поповнять бюджет на майже мільйон гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.