• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Четвер, 1 Червня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Вибори 2020 > «Хто ці люди?» і якою була конференція волинської «Перемоги Пальчевського»

«Хто ці люди?» і якою була конференція волинської «Перемоги Пальчевського»

Автор: Марія Смик
25 Вересня 2020 в 14:20
У категорії: Вибори 2020, Новини, ТОП новини

22 вересня, 16:10. За круглим столом луцького готелю «Україна» оголошують порядок денний і одноголосно його підтримують. Згодом звучать назви місцевих рад і списки імен. Це – конференція політичної партії, проте жодних банерів чи брендованих прапорів тут немає. «Перемога Пальчевського» – нова політсила і вже на цих місцевих виборах вона намагатиметься зайти в кілька місцевих рад.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» відвідав конференцію, роздивився обличчя присутніх та поспілкувався з головою осередку політсили. Якою партію бачать її члени, що думають про свої шанси і як формували партійний список – в репортажі.

Зміст

  • За шість хвилин до і найкоротша волинська конференція
  • «Хто ці люди?»

За шість хвилин до і найкоротша волинська конференція

Це мав бути перший день за останні сім, коли у Луцьку не відбулося б жодної партійної конференції. Я саме встигла допити каву і написати з десяток абзаців про з’їзд волинської «Батьківщини», коли мені зателефонувала колега з запитанням, чи я вже на місці. На якому місці? В конференц-залі готелю «Україна». Запитую, хто і о котрій. «Перемога Пальчевського», вже.

Тут можна здогадатись, що поспостерігати за підготовкою до заходу і за тим, як сходились члени партії, мені не судилось. Коли я приходжу, вже звучить порядок денний. Впізнаю головуючого – Іллю Токаренка, луцького активіста, керівника громадської організації «Інститут соціальної ініціативи». Раніше він вже був серед засновників волинського осередку «Соціалістичної партії України» та луцького осередку «Аграрної партії України». Тепер він очолює волинську «Перемогу Пальчевського».

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
  • Ілля Токаренко

Члени партії обирають лічильну і мандатну комісії. За перебігом конференції особисто стежить голова Волинської обласної територіальної виборчої комісії Іван Лазорко, якого на жодній з попередніх конференцій я не помічала.

  • Іван Лазорко

Сьогодні голосуватимуть за чотири рішення – висування потенційних кандидатів у депутати Луцької міської ради, обрання претендентів на посади голів Рожищенської міської ради та Підгайцівської ОТГ і ухвалення передвиборчої програми. Загалом вся конференція триватиме трохи більше, ніж пів години, а всі рішення приймуть одноголосно.

Та зараз голосування лише на старті. Помітно, що головуючий хвилюється. Кілька разів чоловік у жовтій масці з мініатюрним портретом Пальчевського (таким, який ми вже всі бачили на білбордах у Луцьку) підказує Токаренку, що і як робити – яку інформацію озвучувати обов’язково, аби конференцію визнали дійсною, а на чому можна зекономити час. Наприкінці заходу пояснять – це київський представник партії, проте імені його так і не назвуть. Чоловік виголосить промову про надійність самого Пальчевського і побажає волинському осередку успіхів.

  • Олександр Володовський

«Ця політична сила досить молода, на політичну арену вийшла у липні цього року. Чому саме «Перемога Пальчевського»? Я думаю, ви вже з засобів масової інформації і з його роз’яснень чули, але він зумів переконати нас всіх, що саме така назва – це персональна відповідальність за дії партії і за дії особисті, за здобутки і прорахунки», – говорить столичний гість.

Згодом дізнаюсь, що це був Олександр Володовський.

Пізніше, після конференції, Ілля Токаренко розповідає – волинська команда існує приблизно місяць і все це люди, яких він непогано знає і які поділяють його погляди. На моє запитання, чому йде на вибори саме з цією партією, відповідає іншим запитанням: «А з ким ще?»

«Хто ці люди?»

Саме це запитує колега, коли після конференції я повертаюся в офіс. У Луцьку ще з середини літа багато білбордів із зображенням Пальчевського. Загалом, передвиборча агітація до старту виборчого процесу заборонена, але на практиці це не працює – більшість партій ігнорують цю норму. Деякі з бордів зіпсовані червоною фарбою. Політсилу багато хто вважає проросійською, посилаючись на те, що Пальчевський їздив у Росію на ефір скандальновідомої передачі «60 хвилин» та неодноразово спілкувався з російськими журналістами.

Токаренко каже мені, що цю проросійську хвилю навколо Пальчевського розганяють суто олігархічні канали. Переглядаю інтерв’ю, яке не так давно політик дав українському BBC. Андрій Пальчевський відверто грубіянить журналістці та заперечує власні слова про возз’єднання з росіянами, які говорив раніше. Мовляв, не міг казати цього, аргументує так: «Я пройшов 90-ті роки і я фільтрую базар». Та чи дійсно фільтрує? Зараз Пальчевський балотується на пост мера Києва і рекламна кампанія по всій країні збудована на бренді однієї людини. Тому стосовно волинського осередку і виникає запитання – хто ці люди?

Отож, знайомимо з першою десяткою потенційних кандидатів в депутати Луцької міської ради. Перший номер – бізнесмен Андрій Петришин. Другий – адвокат Олександр Стасюк. Третьою стала підприємиця Вікторія Міхаць. За нею – підприємець Орест Ласкавий. П’ята – Юлія Стасюк, яка зараз перебуває у декретній відпустці. Шостий номер – фотограф Ярослав Близнюк. Сьомою обрали менеджерку Інну Брезинську. Восьма – підприємиця Ольга Хрусь. Дев’ятий – директор обласної автошколи Сергій Власюк. Замикає десятку начальник відділу охорони праці ВНУ імені Лесі Українки Микола Негодюк.

На посаду Рожищенського міського голови висунули Ореста Ласкавого. На конференції Токаренко додає – це людина, яка пройшла війну і зараз намагається об’єднати АТОвців. А на посаду голови Підгайцівської ОТГ обрали Катерину Петришину. Її очільник осередку називає людиною, яка явно не принесе негативу в партію. Обидві кандидатури підтримують одноголосно.

  • Ярослав Близнюк

У своїй передвиборчій програмі команда говорить про «сильну Україну з оновленою економікою», професіоналізм у владі, контроль якості послуг, які надають населенню, роботу «на підвищення рівня життя», «сільське господарство для людей, а не для наркобаронів», захист екології та залучення інвестицій.

«Тут додавати і нема чого. Все правильно і об’єктивно. Нам всім треба не тільки нарікати на владу, а щось робити і щось змінювати. Без руху ми не маємо перспектив», – підсумовує Токаренко.

Після конференції він без проблем показує мені списки окремо. Говорить, що приховувати нічого і що імен вже не змінюватимуть. Жартує і пропонує взяти пляшку води на згадку про конференцію, наголошуючи, що це у жодному разі не підкуп. Сміється разом з іншими членами партії, які лишаються після заходу, аби поговорити з ним особисто.

Ще пізніше в іншій розмові Ілля Токаренко каже, що ніхто в партії не будує ілюзій стосовно рейтингу, тому всім доведеться попітніти, аби зібрати потрібну кількість голосів. Називає місцеві вибори хорошим тренуванням перед парламентськими. А я після розмови йду читати про Пальчевського і робити ставки на те, яким виявиться рейтинг партії на Волині. Чиї ставки зіграють – дізнаємось після виборів 25-го жовтня.

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: Вибори2020Ілля ТокаренкоМісцеві вибориПеремога Пальчевського
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Намети, газети і пакети з логотипами партій: яку дочасну агітацію зафіксували на Волині у вересні

Наступна новина

Якою була конференція «ЕкоПартії Берези» в Луцьку і хто йтиме в міськраду в команді Грисюка

Схожі Публікації

Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну

Автор: Антон Бугайчук
1 Червня 2023 в 16:30
0
Витрати Луцька на ЗСУ

За понад 14 місяців повномасштабної війни за рішеннями Луцької міської ради на підтримку військовослужбовців, поліції...

Детальніше

Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців

Автор: Костянтин Яворський
31 Травня 2023 в 12:30
0

На Волині створюють житло для внутрішньо переміщених осіб за гроші Європейського союзу. Нові будинки невдовзі...

Детальніше

Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися

Автор: Наталія Тарковська
30 Травня 2023 в 12:52
0
реєстр волонтерів

На Волині волонтерами офіційно зареєструвались півтори сотні осіб. З них тільки четверо людей – до...

Детальніше
Наступна новина
Віктор Грисюк

Якою була конференція «ЕкоПартії Берези» в Луцьку і хто йтиме в міськраду в команді Грисюка

НОВИНИ

  • 1 Червня 16:30 Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну
    • 31 Травня 12:30 Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців
    • 30 Травня 12:52 Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися
    • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
    • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
    • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
    • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
    • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
    • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
    • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
    • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
    • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
    • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
    • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
    • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
    • 24 Квітня 19:15 НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва
    • 21 Квітня 18:05 На Волині посадовця сільради засудили на 5,5 років за корупцію і напад на журналістку, яка її викрила
    • 21 Квітня 11:13 Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку
    • 20 Квітня 15:35 І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)
    • 19 Квітня 16:40 Земельника, який погодив приватизацію 3 гектарів лісу біля Луцька, судитимуть повторно
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.