У середині квітня 2024 року регіональне відділення Фонду державного майна виставило на продаж «Нововолинський ремонтно-механічний завод». Підприємство, власником якого вказувалось Міністерство енергетики України, нещодавно змогли продати за 25,5 мільйона гривень.
Інформація про це розміщена на електронному майданчику онлайн-аукціонів «Prozorro. Продажі».
«Нововолинський ремонтно-механічний завод» виставили на аукціон 15 квітня 2024 року. Йшлося про продаж 32 будівель та споруд підприємства загальною площею 9 272,5 квадратних метра. До переліку майна, яке вирішили пустити з молотка, увійшли будівлі механічної дільниці та заводоуправління, кузня, виробничий цех, гаражі та склади. Продавалися також транспортні засоби – екскаватор, автонавантажувач, «Таврія» та «ГАЗ-51».
Разом з ними виставили на продаж й відпочинковий комплекс підприємства у Шацьку в урочищі Гряда – будинок відпочинку площею 83,9 квадратів, їдальню, реєстраційну та 11 будиночків (кемпінгів) площею від 9,4 до 17,8 квадратів.
Стартова ціна всього майна становила 25,5 мільйонів гривень. Гарантійний внесок – 5,1 мільйона гривень.
Раніше «Нововолинський ремонтно-механічний завод» займався виробництвом та ремонтом продукції для шахт ДП «Волиньвугілля» та «Львіввугілля», а також шахти «Надія». Але на кінець 2023 року на підприємстві було лише два працівники і ще один працював за сумісництвом. Завод мав борги з заробітної плати у розмірі 148,5 тисяч гривень, а також борги перед бюджетом – 4,46 мільйона гривень. Інші його зобов’язання складали 2,47 мільйона гривень. Частина цехів підприємства перебувала у занедбаному і напівзруйнованому стані.
Торги з продажу підприємства та його активів організували вже вдруге. На перший аукціон у березні, стартова ціна якого складала 51 мільйон гривень, не прийшов жоден учасник.
На повторні торги, які запланували провести 24 квітня, подався один учасник. ТОВ «Механічно-ливарний завод» запропонувало на 2,6 тисячі гривень більше від оголошеної початкової ціни — 25,5 мільйона гривень. Оскільки ж пропозиція була одна, регіональне відділення Фонду держмайна 25 квітня прийняло рішення про приватизацію заводу шляхом викупу єдиним учасником аукціону. У системі «Prozorro.Продажі» нині розміщується повідомлення про намір укласти з фірмою договір. Разом з податками загальна вартість продажу складе 30,6 мільйона гривень.
У разі укладення угоди новий власник повинен буде впродовж шести місяців погасити борги заводу з заробітної плати та перед бюджетом, і пів року не звільняти співробітників підприємства.
Покупець — ТОВ «Механічно-ливарний завод» — працює з 2007 року. Підприємство так само зареєстроване у Нововолинську і має майже однакову з заводом адресу. Фірма пропонує виготовлення запчастин до гірничорудної, кранової, авто та сільськогосподарської техніки. Власниками підприємства вказані Василь Шахраюк та Олександр Євстіфейкін.
Олександр Євстіфейкін раніше володів приватним підприємством «Нерудспецкомплект», яке займалося торгівлею машинами та устаткованням, але припинило діяльність у 2012 році. Він також був серед засновників громадської організації «Нововолинський спортивний клуб «Олімп».
Василь Шахраюк є власником зареєстрованого у селі Грибовиця Володимирського району приватного підприємства «ДНК». Основна його діяльність – добування піску, гравію, глин і каоліну. Фірма має ліцензію на видобуток піщано-гравійної суміші з ділянки Грибовицька Корисна копалина.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, хто купив базу відпочинку на Світязі за 8,2 мільйона гривень.