• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Четвер, 30 Червня, 2022
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Вибори 2020 > Іміджеві публікації та реклама у Facebook: підсумки дочасної активності партій напередодні виборів

Іміджеві публікації та реклама у Facebook: підсумки дочасної активності партій напередодні виборів

Автор: Сила Правди
4 Вересня 2020 в 15:30
У категорії: Вибори 2020, Новини
Фото "ОПОРИ"

Фото "ОПОРИ"

Ще до офіційного початку виборчої кампанії політичні партії та потенційні кандидати активізували свою діяльність на Волині. Найактивніше вони працювали у напрямку розміщення зовнішньої реклами – таку активність виявили 8 партій. Також у місцевих ЗМІ з’явилися сотні іміджевих публікацій, а потенційні кандидати почали застосовувати такий інструмент, як платна реклама у Facebook.

Про це під час пресконференції «Волинь напередодні страту виборчої кампанії» розповіла координаторка Громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата.

Попри те, що до старту виборчої кампанії залишається два дні, ОПОРА ще від початку серпня розпочала відслідковувати активність політичних партій – потенційних учасників виборчого процесу та потенційних кандидатів на Волині.

«Особливістю цього виборчого процесу є його надзвичайно стислі терміни – 50 днів. Така ситуація змушує партії розпочинати свою активність задовго до виборів. І це стосується не лише розгортання роботи штабів, пошуку кандидатур до складу виборчих комісій від сільського до обласного рівнів, непублічне формування списків потенційних кандидатів», – зазначила Катерина Шарпата.

Заразом ОПОРА уже почала фіксувати факти дочасної активності політичних партій – потенційних суб’єктів виборчого процесу та імовірних кандидатів, спрямовану на їх популяризацію та підвищення рівня впізнаваності серед виборців. Йдеться насамперед про появу зовнішньої реклами у вигляді білбордів та сітілайтів.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зокрема, матеріали зовнішньої реклами у Волинській області станом на сьогодні були виявлені на користь 8 політичних партій («За майбутнє», «Слуга народу», «Європейська Солідарність», «Громадянський рух «Свідомі», «Перемога Пальчевського», «Пропозиція», «Батьківщина» та «Наш край») та персонально на користь 10-ти потенційних кандидатів (Валерій Боярський, Роман Бондарук, Ігор Лісовський, Андрій Костенко, Сергій Ковальчук, Олег Уніга, Ігор Пальонка, Борис Карпус, Андрій Бадзюнь, Ірина Чебелюк).

«Найактивніше появу зовнішньої реклами ми зафіксували у місті Луцьку та Володимир-Волинському районі. Разом з тим, у місті Володимирі-Волинському було виявлено чорно-білий білборд із надписом «Я іду» та білборд із дещо провокативним змістом «Міського голову призначає нардеп обирають люди», які також, імовірно, пов’язані з виборами», – зазначила координатора ОПОРИ на Волині.

Також представники ОПОРИ зафіксували 3 випадки пошкодження невідомими особами зовнішньої реклами двох політичних партій. Йдеться про партії «Перемога Пальчевського» та «Слуга народу». Обидва випадки стосуються обласного центру. Зокрема, 26 серпня було виявлено заляпаний червоною фарбою білборд партії «Перемога Пальчевського» на проспекті Соборності у Луцьку, а вже 2 вересня новий білборд цієї ж партії залили червоною фарбою повторно. У цей же день на розі проспекту Василя Мойсея та вулиці Винниченка виявли розмальований балончиком сітілайт партії «Слуга народу».

Ще одним видом активності місцевих осередків політичних партій, а також імовірних кандидатів є розміщення іміджевих публікацій у засобах масової інформації. Так, протягом місяця представники ОПОРИ виявили більше 300 маркованих та немаркованих інформаційних матеріалів у друкованих виданнях, на сторінках інформаційних агентств та Youtube-каналах місцевих телеканалів.

«Усі ці матеріали містили позитивну інформацію про потенційних кандидатів та політичні партії, спрямовану на популяризацію їх діяльності серед виборців. А щодо нових політичних проектів – на підвищення рівня їх впізнаваності серед виборців», – повідомила Катерина Шарпата.

Лідером за кількістю іміджевих матеріалів, опублікованих у ЗМІ є політична партія «За майбутнє», на користь якої та потенційних кандидатів від неї було виявлено близько 200 публікацій. Також у ЗМІ було виявлено інформаційні та рекламні матеріали (включаючи заяви партій та їх представників про рішення брати участь у виборах) щодо партій: «Слуга народу», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «Європейська Солідарність», «Сила та честь», Народний Рух України, «Голос», «Громадянський рух «Свідомі».

Разом з тим, минулорічні президентські та парламентські вибори задали тренд популяризації кандидатів у соціальних мережах, що стало ефективною виборчою технологією. Потенційні кандидати і партії, які будуть суб’єктами виборчого процесу на нинішніх місцевих виборах уже активізувались у соціальній мережі Facebook, використовують Youtube- та Telegram-канали для комунікації з виборцями і будуть продовжувати це роботи, оскільки агітації онлайн сприяє і нинішня ситуація, пов’язана з поширенням COVID-19.

Політичні партії і потенційні кандидати також минулоріч активно почали використовувати політичну рекламу у Facebook та Instagram, за допомогою якої доносять до виборців свої гасла, тези майбутніх передвиборних програм та навіть використовують для дискредитації своїх потенційних опонентів. Така практика продовжуються і нині.

Зокрема, упродовж серпня було зафіксовано понад 100 рекламних повідомлень, в яких популяризувалися обласні, міські чи районні представництва партій «За майбутнє», «Громадянський рух «Свідомі», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Народний Рух України на Волині, а також окремі потенційні кандидати.

Значно нижчий рівень активності партій і потенційних кандидатів наразі спостерігається у напрямках прямої взаємодії зі своїми потенційними виборцями та «вуличної активності». Встановлення інформаційних наметів як вид передвиборної активності у серпні використовували лише дві політичні партії – «Європейська Солідарність» та ВО «Свобода».

«Разом з тим, щодо організації та участі у публічних заходах (включаючи партійні заходи з представлення місцевих команд, відкриття партійних офісів, публічні зустрічі з виборцями та партійцями, святкові заходи та відзначення пам’ятних дат), то такий вид активності найчастіше використовували представники партії «За майбутнє», рідше – ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «Громадянський рух «Свідомі», «Європейська Солідарність», «Слуга народу», «Громадський рух «Народний контроль» та Народний Рух України», – додала координаторка ОПОРИ на Волині.

В ході попереднього спостереження напередодні старту виборчого процесу представники ОПОРИ уже почали виявляти факти, пов’язані саме з активністю партій та потенційних кандидатів, які станом на сьогодні не є порушенням законодавства, втім, після старту виборчого процесу такі випадки неприпустимі. Йдеться, зокрема, про благодійність, яка пізніше може розцінюватись як непрямий підкуп виборців; розміщення реклами партій на громадському транспорті; розміщення логотипів благодійних фондів поряд із логотипами партій; поширення результатів соціологічних досліджень без зазначення необхідних відомостей; розміщення іміджевих матеріалів про кандидатів і партії у ЗМІ без необхідного маркування; поширення завідомо неправдивих відомостей про своїх опонентів; пошкодження агітаційної продукції партій та кандидатів тощо.

Щодо роботи виборчих комісій Катерина Шарпата повідомила, що станом на 3 вересня на Волині працює Волинська обласна, 4 районних, 11 міських, 18 селищних та 25 сільських виборчих комісій. Особливістю їх функціонування на даному етапі, до старту виборчого процесу, є обмежене фінансування, відсутність в окремих виборчих комісій достатнього матеріально-технічного забезпечення та часті заміни. Лише в обласній, районних та міських ТВК від часу їх утворення Центральна виборча комісія здійснила близько 50 замін.

«Представники виборчих комісій на Волині до старту виборчого процесу фактично будуть працювати на волонтерських засадах, а державне фінансування отримають лише з 5 вересня. Рівень матеріально-технічного забезпечення виборчих комісій прямо залежить від «сприяння» районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування і кардинально різниться в різних ОТГ та районах. Окремі ТВК забезпечені необхідними приміщеннями, технікою, канцелярією, телефонним зв’язком та Інтернетом, натомість, окремі виборчі комісії не мають більшої частини з перерахованого. Відтак, неналежне фінансове та матеріально-технічне забезпечення виборчих комісій може негативно позначитися на ефективності їх роботи», – зауважила Катерина Шарпата.

На завершення координаторка ОПОРИ на Волині наголосила на тому, що попереду старт виборчого процесу і розпочнеться він фактично з того, що територіальні виборчі комісії повинні утворити територіальні виборчі округи. Відповідно до Календарного плану виборів округи мають бути утворені до 6 вересня включно. ОПОРА буде відслідковувати цей етап виборчого процесу і поінформує про його результати додатково.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вибори2020Місцеві вибори
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Волинські ЗМІ опублікували сумнівні соцопитування

Наступна новина

Якою може бути застава на майбутніх виборах для волинських кандидатів

Схожі Публікації

Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 17:04
0
загиблі морг

Волонтери, які доставляють тіла загиблих героїв на Волинь, б’ють на сполох. Родичі полеглих не завжди...

Детальніше

Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 14:00
0

«Альфа-Банк» із російським корінням продовжує працювати в Україні і, зокрема, на Волині. Прийнятий навесні 2022...

Детальніше

Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 12:45
0

У Луцьку з 2015 року збирають гроші на потреби армії оригінальним способом. Благодійний марафон має...

Детальніше
Наступна новина
Фото з мережі.

Якою може бути застава на майбутніх виборах для волинських кандидатів

НОВИНИ

  • 28 Червня 17:04 Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка
  • 28 Червня 14:00 Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні
  • 28 Червня 12:45 Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ
  • 24 Червня 15:33 За яких умов Лукашенко бомбитиме Київ та для кого створює секретний факультет: огляд білоруської преси
  • 24 Червня 13:50 У Києві судять волинських комуністів
  • 23 Червня 15:26 Палиця з Івахівим прогулюють голосування навіть під час війни
  • 22 Червня 16:35 Чому у Луцьку не працює 27 ліфтів
  • 22 Червня 13:15 Як війна вплинула на ринок праці Волині і які зараз шанси знайти роботу
  • 20 Червня 12:40 «Нетбуки НАТО», український дрон з вибухівкою і вибрик Лукашенка-молодшого: огляд білоруської преси
  • 17 Червня 17:13 Стало відомо ім’я волинянки-шанувальниці путіна, яку затримала СБУ
  • 17 Червня 12:25 Депутат Луцькради отримав в армії «медаль за п’янку»
  • 16 Червня 18:00 В умовах війни: Як виживає туристичний бізнес на Волині?
  • 16 Червня 14:26 Як волиняни розміновували Чернігівщину
  • 16 Червня 11:36 «Переселений» бізнес: як на Волині працюють підприємства із зони бойових дій
  • 15 Червня 16:00 Білоруські чиновники зляться через санкції, а армія збирається «йти на Китай»: огляд білоруських медіа
  • 14 Червня 15:00 Як зять з тестем хотіли підзаробити на тендерах у Ковелі
  • 8 Червня 15:45 Ростуть ціни і градус пропаганди: огляд білоруських медіа
  • 31 Травня 16:55 Піонери, санкції і показові розправи над опозицією: огляд білоруських медіа
  • 27 Травня 18:35 Які громади на Хмельниччині розселили найбільше внутрішньо переміщених осіб
  • 26 Травня 18:43 За три місяці війни волиняни мали 176 разів спускатися в укриття. Які дні і години найтривожніші?
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.