• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 22 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Кадрова криза: державне лісопідприємство вдруге очолив директор, якого судили за хабар

Кадрова криза: державне лісопідприємство вдруге очолив директор, якого судили за хабар

Автор: Оксана Петрук
13 Серпня 2018 в 20:41
У категорії: #Розслідування, Новини

Нещодавно заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар у соціальній мережі Facebook назвав, цитуємо, «дурнею» публікацію ГО «Сила правди» про те, що на посаду керівника одного з лісгоспів Волині претендує обвинувачений в дачі неправомірної вигоди лісничий. Натомість вже через кілька днів стало відомо, що на посаду директора ДП СЛАП «Рожищеагроліс» призначено екс-директора цієї установи  Анатолія Литвинчука. Цей не давав, а лише брав хабарі. Принаймні, інформацію про це можна знайти в судовому реєстрі.

чоловік

Литвинчук Анатолій Михайлович був директором Рожищенського спеціалізованого лісогосподарського підприємства з 2003 року. 29 січня 2008 року його впіймали на одержанні хабарів від двох суб’єктів господарювання за укладення договорів про розробку ділянок під рубку. А у жовтні цього ж року Рожищенський районний суд в особі судді Сергія Панасюка виніс вирок у кримінальній справі: засудити до 5 років позбавлення волі, але звільнити від основного покарання, якщо протягом трьох років він не повторить свій злочин. Гідно оцінити таке формулювання вироку міг хіба що сам підсудний. До слова, він навіть не подавав апеляції.

суд

Зміст

  • ЯК УСЕ БУЛО, АБО ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ КЕРІВНИКА ЛІСОПІДПРИЄМСТВА
  • ІНШІ «ПОДВИГИ» ПОСАДОВЦЯ
  • УСПІХИ В БІЗНЕСІ
  • ДВІЧІ В ОДНУ РІЧКУ…

ЯК УСЕ БУЛО, АБО ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ КЕРІВНИКА ЛІСОПІДПРИЄМСТВА

У суді приватний підприємець розповів, що у січні 2008 року йому стало відомо, що в Рожищенському районі розробляються ділянки лісу понівеченого буревієм. З метою отримання ділянки він зустрівся з директором лісогосподарського підприємства Анатолієм Литвинчуком, обмінялися телефонами. Згодом кілька разів телефонував йому, однак останній був неконкретний, тягнув час. 28 січня під час повторної зустрічі в службовому кабінеті Анатолій Литвинчук запропонував йому сплатити біля 40 тис. гривень за розробку ділянки площею 5 гектарів. Чоловік повідомив, що таких коштів немає, тож посадовець «пішов на поступки» – зменшив суму до 12 тисяч гривень. 7 з яких сказав сплатити в касу, а 5 тисяч – йому особисто. Підприємець зрозумів, що Литвинчук вимагає хабара і звернувся в обласне управління міліції.  Частину коштів проплатив в касу. І договір одразу ж уклали.  А 29 січня в тому ж таки службовому кабінеті підприємець передав директору 700 євро, що на той момент за курсом Нацбанку, дорівнювали обумовленій сумі неправомірної вигоди.

Подібна історія повторилася того ж дня із директором фермерського господарства, який раніше також просив 7 га лісу під рубку. У результаті тривалих переговорів про умови договору в службовому кабінеті зійшлися на сумі 14 тис. гривень. Оскільки директор фермерського господарства мав лише 10 000 грн., то пообіцяв решту передати наступного дня. Після того, як усе було погоджено Литвинчук запропонував підвезти фермера в центр міста. Саме в автомобілі відбулася  передача неправомірної вигоди в сумі 2 000 доларів США.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Затримували Анатолія Литвинчука на перехресті вулиць Незалежності та Гагаріна в місті Рожище. У середині портмоне знайшли 700 євро. У салоні автомобіля ВАЗ-2108 – 2000 доларів США. На купюрах були сліди речовини, що в ультрафіолетовому випромінюванні світилися надписом «Хабар». Її сліди виявили і на внутрішній поверхні руки посадовця, лівої кишені штанів та правої кишені дублянки.

Анатолія Литвинчука обвинувачували за частиною 2 статті 368 Кримінального кодексу України . У суді він повністю визнав свою вину. Проте покарання не відбував. Поплатився лише посадою.

ІНШІ «ПОДВИГИ» ПОСАДОВЦЯ

1 вересня 2015 року Анатолій Литвинчук «засвітився» в черговій пікантній історії. Його затримали за керування автомобілем в нетверезому стані. Після експертизи в наркологічному диспансері виявили, що рівень алкоголю у його крові сягав 1,8 проміле. Чоловік представився головою Громадської ради при управлінні лісового і мисливського господарства. Відео з відділку оприлюднив на своєму YouTube-каналі активіст Сергій Рижков.

УСПІХИ В БІЗНЕСІ

У базі аналітичної системи YouControl натрапляємо на інформацію, що Литвинчук Анатолій Михайлович є керівником двох приватних підприємств, що займаються лісозаготівлею та лісовим господарством. Одне з них – ТОВ «ЗЕН ЕНЕРДЖІ» – має 108 тисяч гривень податкового боргу.

прозорро

У декларації кандидата на посаду в графі РОБОТА ЗА СУМІСНИЦТВОМ інформація відсутня. А зарплати за весь звітний рік з дружиною отримали порівну, по 17 тисяч 262 гривні (1400 гривень за місяць). Очевидно, 2016-ий був для директора двох приватних підприємств не надто вдалим роком.

декларація
статки

ДВІЧІ В ОДНУ РІЧКУ…

Разом з тим, представники виконавчої гілки влади повірили, що посадовець, який не відбував покарання за кримінальний злочин, виправився і вміло керуватиме державним підприємством. Призначення прокоментував заступник голови Держлісагентства України Володимир Бондар.

бондар

– Розкажіть про конкурс на цю посаду.

– У нас зараз нема можливості проводити конкурс на посади керівників державних підприємств. Комісія на сьогодні в Держлісагентстві не сформована. Тому призначення йде без конкурсу.

– Чи були інші кандидати?

– Були безперечно. Ми дивилися. Тут вже не перший директор на посаді. І ми підходили до цього питання, як і до інших питань, виважено. Керівника на таке підприємство треба підібрати такого, який би міг виконувати функції. З керівними кадрами не тільки у нас в області, а й загалом по Україні ситуація складається не так добре. Людей багато, але претендентів, які б могли виконувати функції відповідного рівня, не так багато, як би хотілося. Тому підхід до призначення такий, що людина має мати досвід керівництва або такими ж, або схожими підприємствами, або десь очолювати лісництво, щоб ми могли подивитися, як вона себе веде в тій чи іншій ситуації: справляється чи не справляється. Однією з кандидатур був Анатолій Литвинчук. Він подавався раніше, але ми вибрали тоді Мирку (авт. – попередній керівник ДП СЛАП «Рожищеагроліс» Володимир Мирка). Але з певних причин довелось знову призначати іншу людину на цю посаду. Кандидатур такого рівня інших у нас не було. Анатолій Михайлович пройшов ще тоді спецперевірку всіма правоохоронними органами України. Вони перевірили його на предмет відповідності до законодавства і можливості займати посаду. Він отримав позитивні відгуки, ну, тобто ми письмово маємо підтвердження всіх тих установ, в які надсилалися запити. Тому законодавчих підстав не призначити цю людину у нас не було. Враховуючи досвід, враховуючи те, що він пройшов спецперевірку ми вважали за можливе його призначити. Буде випробувальний термін спочатку 3 місяці. Побачимо, як людина себе покаже і тоді будемо приймати рішення.

– Чи знали ви, що він був судимий?

– Безперечно. Ще раз кажу, людина проходила спецперевірку. Всі попередні його гріхи оцінюються певними структурами і вони дають висновок чи має право людина бути призначена, чи не має. Такі висновки направляються і в НАЗК, і в НАБУ, і в СБУ, і в поліцію, тобто в усі правоохоронні органи. І вони дають свій висновок.

– По закону я розумію, але моральний аспект… Це ж той самий агроліс!

– Агроліс не той самий, агроліс зовсім інший. Тоді він не був в системі Держлісагентства, а сьогодні він в цій системі. Я не хочу приводити доводи однієї чи другої сторони. Я на це не уповноважений. Я уповноважений виконувати закон і давати запити в правоохоронні органи. В даному випадку їхня відповідь була одна: підстав законних на те, щоб людина не була призначена сьогодні немає.

– Як щодо приватних лісопідприємств очолюваних Анатолієм Литвинчуком?

– Він не може бути призначений поки у нього є конфлікт інтересів. Тому, я думаю, що на сьогодні, на момент підписання договору, конфлікту інтересів у нього нема. Він знає, що за таке є кримінальна відповідальність.

«Згідно закону я людина несудима»

Прокоментувати вищевикладене ми попросили й героя цього матеріалу – керівника ДП СЛАП «Рожищеагроліс» Анатолія Литвинчука.

– Анатолію Михайловичу, розкажіть як ви проходили конкурс на цю посаду.

– Я пройшов конкурс на загальних підставах. Там все законно.

– В судовому реєстрі є документ, який свідчить про вашу судимість.

– Згідно закону я людина не судима. Ніякої судимості у мене нема.

– Але ж є вирок у судовому реєстрі.

– Реєстр – це таке…архів

– То ви подавали апеляцію на те рішення суду?

– Повторюю: немає в мене судимості. Є певна процедура. Я не хочу це коментувати і як громадянин, згідно закону, маю права не давати ніяких коментарів.

– А як щодо двох лісопідприємств, які ви очолюєте?

– От якраз сьогодні (авт. – 12.03.2017) займаюсь тим, що знімаюсь з керівництва.

Далі Анатолій Литвинчук розповів, що саме за його керівництва Рожищеагроліс стало на ноги. Каже, він придбав майно, яке нині є конторою підприємства і створив виробничу базу. Був головою Громадської ради при управлінні лісового і мисливського господарства на Волині, контактував з багатьма громадськими організаціями. Він також підтвердив, що 14 березня його представлять колективу підприємства.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Анатолій ЛитвинчукВолодимир БондарДП «Рожищеагроліс»ЛісЛісове господарствоРожищенський районний судСергій Панасюк
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Благодійні мільйони: скільки пожертв отримують волинські лікарні?

Наступна новина

У Горохові нетверезих водіїв карають громадським осудом

Схожі Публікації

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

Автор: Христина Крот
21 Березня 2023 в 13:30
0
плетіння сіток у Луцьку павутинка

З перших днів повномасштабного вторгнення у Луцьку діє ініціатива «Павутинка». Щодня волонтери створюють для військових...

Детальніше

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Автор: Юлія Галецька
18 Березня 2023 в 10:10
0
Митник Михайло Бурдейний

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного...

Детальніше
Наступна новина
28034999_1643391619075604_60771929_o

У Горохові нетверезих водіїв карають громадським осудом

НОВИНИ

  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
  • 3 Березня 17:25 На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень
  • 2 Березня 19:08 В громаді на Волині освітяни обурені через урізання зарплат
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.