У Луцьку колишній кінотеатр «Батьківщина» збираються перетворити на бізнес-простір. Реконструювати стару будівлю за 46,1 мільйона гривень буде фірма «Житлобуд-2». Підприємство належить ексдепутату обласної ради від «Європейської солідарності» Леоніду Стефановичу.
Договір на реставрацію будівлі кінотеатру уклали з ТОВ «Житлобуд-2» 20 травня 2024 року.
Кінотеатр «Батьківщина» — це пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення. Його будівля, розташована на П’ятницькій гірці, 2, була спроєктована ще наприкінці 30-х років XX століття. Але добудували і відкрили кінотеатр у 1941-му вже за радянської влади. Тому і назвали «Більшовик». Кінотеатр продовжував працювати і за німецької окупації. За радянської доби він став «Батьківщиною». У 1993 році споруду передали на баланс Волинської обласної телерадіокомпанії, а коли вона припинила діяльність – будівля, як спадок, опинилась на балансі ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». У березні 2018 року Луцьрада вирішила повернути кінотеатр місту. Нещодавно ж, у квітні цього року, у Луцьку оголосили тендер на реконструкцію цього комунального майна – з метою перетворити його на бізнес-простір.
Закупівлю організувало управління капітального будівництва Луцької міськради. Очікувалося, що вартість робіт не перевищить 51,2 мільйона гривень. Серед джерел фінансування зазначалися кошти міського бюджету у розмірі 17,8 мільйона гривень, а також грантовий внесок від ПРООН у розмірі 33,4 мільйона гривень. На торги прийшло лише двоє учасників – підприємство «Луцьксантехмонтаж №536» з пропозицією 51,2 мільйона гривень та товариство «Житлобуд-2», яке запропонувало виконати роботи за 46,1 мільйона гривень. У підсумку, «Житлобуд-2» визнали переможцем торгів і 20 травня 2024 року уклали з ним договір.
Підприємство має розпочати реставрацію у цьому році, а завершити її – у 2025-му. При цьому левова частка витрат на будівельні роботи припадає на 2024 рік – 40,3 мільйона гривень.
Сама будівля кінотеатру сьогодні – це занедбана споруда, яка довгий час не використовується. На одній з її стін досі можна помітити стару табличку з назвою «Волинська обласна державна телерадіокомпанія», щоправда, без низки літер. Під ще однією «історичною» табличкою і надписом, що ця споруда охороняється законом — обмальована стіна. Є тут і «свіжа» табличка – про укриття, яку комунальники невибагливо почепили зверху багаторічного графіті. Щоправда, це укриття завжди зачинене на навісний замок. У цей час фасад і покрівля самої будівлі помітно обсипаються.
Водночас серед запланованих робіт у кінотеатрі – низка ремонтів, а також закупівля чималої кількості обладнання.
За умовами тендеру, у будівлі повинні влаштувати новий фундамент та підлоги з епоксидним покриттям, а також з керамічної плитки. Стіни повинні поштукатурити та пошпатлювати – частину з них облицюють плиткою, а також використають декоративну штукатурку та металосайдинг. Ще у будівлі замінять електрику та водопровід, влаштують відеонагляд та охоронну сигналізацію. Фірма-підрядник має провести й ремонт покрівлі, утеплення та оздоблення фасадів будівлі.
З нового обладнання запланована закупівля підйомників для людей з інвалідністю: вертикального (до 250 кг) та похилого (до 150 кг). Обидва підйомники, за підсумковою відомістю, придбають по 158,4 тисячі гривень за кожен. Окрім того, мають змонтувати ще два підіймальні майданчики – до 500 кілограмів кожен.
Установити у будівлі повинні й мультимедійний презентаційний центр – за 279,4 тисячі гривень. Ще — 5 інтерактивних дошок, дві з яких коштуватимуть по 105,6 тисячі гривень за одну. З меблів для нового бізнес-простору придбають стійку для рецепції та 55 столів різних типів: конференц-столи, ланч-столи, комп’ютерні столи, стіл для секретаря та керівника. При цьому стіл керівника обійдеться у 23,4 тисячі гривень, а його крісло – додатково у 10,4 тисячі гривень. Також для простору придбають низку стільців, шаф, диванів.
У новому просторі буде й кав’ярня самообслуговування від Coffee One. На неї витратять 117 тисяч гривень. З’явиться тут і холодильник та мікрохвильова піч. Біля самої будівлі проведуть озеленення – посіють газон та висадять 3-річні туї виду «Smaragd».
Завершити всі роботи планують у першому кварталі 2025-го.
Підприємство «Житлобуд-2», яке виконуватиме роботи, належить Ользі Чижук, Наталії Бохонко та Леоніду Стефановичу (йому належить 99,86% статутного капіталу). Він був депутатом Волинської обласної ради минулого скликання (2015-2020 роки) від «Європейської солідарності». Водночас кінцевими бенефіціарами ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536», яке склало фірмі конкуренцію на тендері, є Ігор Чорнуха та Ірина Патлашинська – чинна депутатка Волинської обласної ради від «Європейської солідарності». При цьому, до середини 2012 року обидва підприємства були пов’язані між собою: 51% акцій «Житлобуду-2» належав «ЛСТМ №536».
У цьому році товариство «Житлобуд-2» вже отримало бюджетних замовлень загалом на 58,4 мільйона гривень, а торік – на 168,8 мільйона гривень.
Раніше «Сила правди» розповідала, що Луцькрада купує партію пікапів на фронт за майже 24 мільйони.