• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 30 Березня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > «Луцькводоканал» відремонтує фільтрувальну станцію на Дубнівській за майже 90 мільйонів

«Луцькводоканал» відремонтує фільтрувальну станцію на Дубнівській за майже 90 мільйонів

Автор: Юлія Галецька
18 Квітня 2025 в 17:15
У категорії: Новини
Луцькводоканал

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» замовило капітальний ремонт фільтрувальної станції за 90 мільйонів гривень. Цю роботу на Дубнівському майданчику водопідготовки має виконати компанія «Вельт Капітал» зі Львівщини, з якою водоканал тісно співпрацює й в інших проєктах, зокрема щодо реконструкції очисних споруд. Відомо, що Дубнівська станція водопідготовки обслуговує майже 70% жителів Луцької громади і що з часу спорудження у 1975 році її не ремонтували.

Відповідний договір за результатами тендеру у формі відкритих торгів з особливостями сторони підписали 9-го квітня 2025 року.

Зголосилася взятися за ремонт лише компанія «Вельт Капітал» зі Львівщини. При очікуваній вартості у 94,3 мільйона гривень єдиний учасник тендеру знизив ціну до 89,6 мільйона. Тож з ним і підписали договір.

Капремонт фільтрувальної станції триватиме з квітня по грудень включно. Зокрема, з липня по жовтень сануватимуть резервуари, а оновленням водопроводу та каналізації займатимуться з серпня по жовтень. Гарантійний строк на ці роботи становитиме 10 років. В оплаті робіт Луцькводоканал передбачив аванс у розмірі 30% суми договору.

Щодо фінансування, то левову частку грошей, а саме понад 52 мільйони «Луцькводоканал» передбачається з бюджету громади, а 37,5 мільйона підприємство заплатить з власних ресурсів. Хоча під час укладання договору 9 квітня йшлося про те, що усю суму ремонту покриє саме місцевий бюджет, однак 14 квітня до договору внесли зміни.

З обумовленої суми найбільше коштів має піти на придбання матеріалів – понад 54,5 мільйона гривень. Зокрема, найдороговартісніші пункти це шість фільтраційних дренажів системи Triton з нержавіючої сталі по 1,99 мільйона за одиницю, стільки ж регулюючих кутових клапанів DN150 по 947 тисяч гривень, три осушувачі повітря типу BDHM75R по 1,2 мільйона гривень за штуку, а також розподільний пристрій живлення та управління технологічного обладнання відкритих фільтрів SA-FO польського виробництва за 7,76 мільйона гривень.

На заробітну плату працівникам передбачено понад 2,5 мільйона гривень, вартість використання будівельних машин – більше мільйона, загальновиробничі витрати оцінили в понад мільйон. Також у вартість робіт закладені різноманітні додаткові витрати, як от на покриття ризиків – майже мільйон, та на інфляцію – пів мільйона гривень. Заробить компанія «Вельт Капітал» на цьому капремонті, як декларує, 200 тисяч гривень. 

До слова, Дубнівський майданчик Луцькводоканалу потребує ремонту, адже ще у березні 2024 року директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк нарікав, що станцію не ремонтували близько 50 років з часу будівництва у 1975-му, а вона таки обслуговує майже 70% жителів громади. Тоді ж затвердили проєктно-кошторисну документацію, за якою реконструкція і модернізація станції вартує понад 185 мільйонів, включаючи сучасні фільтри, переобладнання насосних станцій та повну модернізацію водозабору. Кошти на модернізацію, як повідомляли, мали отримати за рахунок залучення внутрішніх фінансів за програмою відновлення України на довготривалий період. Йшлося про запозичення у сумі 4 мільйонів євро із погашенням після реалізації проєкту.

Що ж до підрядника, то львівська компанія «Вельт Капітал» працює з 2016 року. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Власниця та керівниця підприємства – Тетяна Павленко.

«Вельт Капітал» в останні роки є постійним отримувачем великих державних замовлень, в тому числі і на Волині. За даними системи публічних закупівель «Prozorro», загалом з 2016 року компанія отримала 449 замовлень на понад 5,6 мільярда гривень. Найбільше здобутих тендерів у компанії на Львівщині – 342, тоді ж як на Волині вони підписали 92 договори із держустановами загальною вартістю у понад 2,2 мільярда гривень. Із них, за даними «Prozorro», 12 договорів на майже 600 мільйонів – із Луцькводоканалом, зокрема на реконструкцію очисних споруд.

Серед тендерів на Волині є такий, що викликав суспільний резонанс: на початку 2025 року ТОВ «Вельт Капітал» отримало підряд на 128 мільйонів гривень на реконструкцію Будинку офіцерів у Луцьку під «Музей науки» – журналісти мали претензії щодо цін на будматеріали, тож у компанії мусили це пояснювати. Крім того, «Сила правди» виявила завищені ціни у тендері на замовлений ремонт Луцьктеплом котельні за за 32 мільйони гривень. 

Загалом «Вельт Капітал» береться за дуже різну роботу: це і розбудова каналізаційної мережі Шацького приозер’я, і ремонти доріг, вулиць та лісових доріг, а також підряди на будівництво фортифікаційних споруд взводно-опорних пунктів на українсько-білоруському кордоні у Волинській області. 

Раніше «Сила правди» писала, як може змінитися невдовзі Гнідавське болото, що у Луцьку.

Юлія Галецька

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ProzorroВіктор ГуменюкЗакупівліКП «Луцькводоканал»очисні спорудиТетяна ПавленкоТОВ "Вельт Капітал"
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Екологічна стежка, відеонагляд, обмеження заїзду: як збираються змінити Гнідавське болото в Луцьку

Наступна новина

Інвестиції для початківців: як забезпечити фінансову безпеку

Схожі Публікації

Депутат Волиньради задекларував бізнес у Польщі та позашляховик за понад мільйон гривень

Автор: Оксана Коваленко
30 Березня 2026 в 12:32
0

Депутат Волинської обласної ради, очільник фракції «За майбутне» Ігор Лех торік офіційно почав бізнес у...

Детальніше

Правильна мийка та чищення мотоцикла

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 16:00
0
мотоцикл

Мешканці міст та селищ прагнуть купити мотоцикл в Україні. Це свобода на двох колесах, адреналін у...

Детальніше

Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив

Автор: Владислав Першута
27 Березня 2026 в 14:15
0

Упродовж 2023–2025 років 18 із 64 депутатів Волинської обласної ради отримали схвалення на відрядження за...

Детальніше
Наступна новина
гроші, інвестиції

Інвестиції для початківців: як забезпечити фінансову безпеку

  • 30 Березня 12:32 Депутат Волиньради задекларував бізнес у Польщі та позашляховик за понад мільйон гривень
    • 27 Березня 16:00 Правильна мийка та чищення мотоцикла
    • 27 Березня 14:15 Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив
    • 27 Березня 12:04 На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам
    • 26 Березня 17:04 Майже 1,9 мільйона зарплати, заощадження в доларах і криптовалюті: що задекларував посадовець Волинської прокуратури
    • 26 Березня 9:15 Де взяти кредит боржникам з нормальними умовами?
    • 25 Березня 17:39 Нова очільниця Луцької громади торік придбала мазду за чверть мільйона
    • 25 Березня 13:55 Луцьку громаду очолила колишня керівниця фонду Ігоря Палиці
    • 25 Березня 12:08 На Волині обрали голову районного суду
    • 25 Березня 10:46 Що змінюється після лабіопластики: комфорт, здоров’я та самопочуття
    • 24 Березня 18:20 Волинянина, якого підозрюють у відмиванні грошей лісгоспу, розшукує Інтерпол
    • 24 Березня 17:16 На сесії Луцькради розглянуть заяву міського голови про складання повноважень
    • 23 Березня 18:23 На Волині колишнього директора лікарні підозрюють у завданні державі збитків на 1,5 мільйона гривень
    • 23 Березня 17:45 Рокитнівщина: поліський край між природою і суспільними змінами
    • 23 Березня 17:25 Волинські правоохоронці розслідують можливу розтрату коштів під час розширення сміттєвого полігону
    • 20 Березня 16:45 У Волиньраді хочуть повторити історію «Снігової королеви» із фонтаном у центрі Луцька?
    • 20 Березня 16:00 Львів-Ганновер автобусом: зручний маршрут для роботи, навчання та подорожей
    • 20 Березня 14:56 Керівниця волинського БЕБ звільнилася після розслідування про паливний бізнес її рідних
    • 19 Березня 10:15 Фігурант статті «Сили правди» подав на редакцію до суду
    • 18 Березня 13:58 Дозвіл видобувати сапропель на волинському озері продали за 5 мільйонів гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.