Через війну більше чверті українських дітей позбавлені повноцінної шкільної освіти. Змін в освітньому процесі зазнали й навчальні заклади Волині: учні 33 шкіл навчаються дистанційно, ще 142 навчальних заклади працюють у змішаному форматі.
Дослідження щодо стану освіти в Україні нещодавно опублікувало видання «Тексти». Водночас в управлінні освіти і науки Волинської ОДА прокоментували ситуацію стосовно роботи навчальних закладів Волині.
Через регулярні ракетні обстріли з боку Росії понад 25% дітей, які нині перебувають в Україні, позбавлені можливості повноцінно навчатися. За даними Інституту освітньої аналітики, станом на квітень 2024 року 628 тисяч 489 дітей в Україні навчалося дистанційно, ще 298 тисяч 833 — у змішаному форматі (частково в школі, частково онлайн).
Регулярно відвідували школу 2 мільйони 727 тисяч 483 дитини. Проте, навіть ті, хто ходив до школи, часто були позбавлені можливості навчатися під час повітряних тривог. Зазвичай шкільні укриття розраховані лише на те, щоб вмістити дітей, а не організувати повноцінне навчання для всіх класів.
Видання «Тексти» створило інтерактивну мапу, на якій позначило школи, у яких навчання відбувається очно, дистанційно, або у змішаному форматі.
Згідно з цими даними, на сьогодні найбільше шкіл із дистанційним навчанням знаходиться у прифронтових регіонах – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Харківській областях, а також на Дніпропетровщині. Натомість майже відсутнє дистанційне навчання у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
На окремій мапі також можна дослідити, як працюють школи у конкретному регіоні України. Школи можна фільтрувати за областю та районом, а також шукати за назвою.
На Волині, за даними управління освіти і науки Волинської ОДА, низка освітніх закладів теж працює дистанційно – це школи, які не мають укриттів та найближчі заклади до кордону з Білоруссю.
«У нас зараз діючих 533 заклади загальної середньої освіти. З них 82 філії, тобто це не окремі юридичні особи. Тому що коли філія, вона вже не має юридичної особи, але вона є підрозділом закладу освіти, який є юридичною особою.
33 заклади у нас навчаються дистанційно. Це заклади, які не мають укриття та найближчі школи до кордону з Білоруссю. Там укриття просто неможливо побудувати, бо високі грунтові води, як-то кажуть, плавні. Ще 358 закладів на повністю очній формі навчання. Решта – 142 заклади – на змішаній формі», – прокоментувала ситуацію заступниця начальника управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Наталія Даньків.
Раніше «Сила правди» розповідала, як в умовах війни працюють малокомплектні школи Волині – навчальні заклади, де кількість учнів менше трьох десятків.