Волинське підприємство «Рентленд груп» позивається проти Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Фірма, що належить сім’ї депутата Волиньради Володимира Бондаря, вимагає скасувати рішення про відмову дозволити експлуатацію Туропинського родовища пісків в Турійському районі.
Раніше «Сила правди» писала про наміри ТОВ «Рентленд груп» видобувати пісок між селами Туропин та Блаженик Турійського району.
Підприємство, співвласниками якого є донька і дружина екскерівника Держлісагентства, нинішнього депутата Волиньради Володимира Бондаря, збиралося наступних 25 років розробляти родовище на площі понад 100 гектарів.
Повідомлення про намір видобувати пісок поблизу Туропина «Рентленд груп» розмістили в реєстрі з оцінки впливу на довкілля ще в лютому 2019-го. На той час підприємство існувало неповний місяць. Разом з тим спецдозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків як будівельної сировини на зазначених ділянках Туропинського родовища №1,2,3,4,5 і 6 був наданий 71-річній пенсіонерці з села Головне Любомльського району Любові Шум.
Коли журналісти навідалися до жінки, аби поспілкуватися про її піщаний стартап, вона саме полола городину в полі. А чоловік «кар’єристки» сказав, що про бізнес план дружини навіть не чув.
За номером телефону в документах виданих пані Любові слухавку підняв депутат Волиньради, відомий в області земельний магнат Сергій Котюк. Він назвав це помилкою і навіть пообіцяв розібратися, як його номер потрапив у чужі документи.
«Я зроблю запит в Держгеологію і я побачу. Якщо там справді написаний мій телефон, то я зроблю оскарження в зв’язку з чим там написаний мій телефон. Я шо Шум? Чи я є причетний до того? Я розберуся. Дякую, що ви мені повідомили. Це помилка»
Однак, у декларації за 2019-й рік Сергій Котюк задекларував, що продав ТОВ «Рентленд груп» певне рухоме майно і отримав за це від нього понад 1 мільйон 863 тисячі гривень доходу.
24 лютого 2020-го ТОВ «Рентленд груп» отримало відмову у видачі висновку про оцінку впливу на довкілля від Міністерства енергетики та захисту довкілля. З-поміж іншого своє «ні» в міністерстві обґрунтували тим, що фірма неналежно проінформувала громадськість про свої наміри. Зокрема провела громадські слухання менше, як через десять днів з моменту публікації оголошення. Йдеться у відмові і про те, що підприємство не дослідило можливого впливу на природу, не надало даних про наявність чи відсутність на площах, де планують розробляти родовище, червонокнижних рослин і тварин, не вивчила вплив на річку Турія, яка тече за 90 метрів від майбутнього кар’єру.
Тепер «Рентленд груп» хоче, щоб Волинський окружний адміністративний суд скасував відмову і зобов’язав Мінекоенерго надати необхідний для початку робіт висновок. Справу розглядатимуть за правилами спрощеного позовного провадження під головуванням судді Руслана Денисюка. Нагадаємо, окрім Туропинського родовища пісків ТОВ «Рентленд груп» у серпні минулого 2019-го оголосило про намір розробляти кар’єри поблизу Новоукраїнки на Маневиччині. Дозвіл на спеціальне користування надрами на відповідних ділянках також оформлений на фізичну особу, любомильчанку Валентину Мороз. Очікують висновку з оцінки впливу на довкілля.