В Антимонопольному комітеті констатували порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Горохівської міськради. Виконком Горохівради вчасно не провів конкурсу для визначення фірми-надавача послуг з вивезення сміття в місті.
Таким чином Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відреагувало на розслідування Центру журналістських розслідувань «Сила правди» та звернення журналістів щодо сміттєвої проблеми в Горохівському районі.
Перевірка АМКУ встановила, що Горохівська міська рада у 2019 році протиправно не провела нового конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів і таким чином сприяла антиконкурентним діям на ринку.
«Рішенням Горохівської міської ради від 12.03.2014 року «Про затвердження результатів конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Горохів» згідно з результатами конкурсу терміном на 5 років було визначено виконавцем вказаних послуг товариство з обмеженою відповідальністю «Еталон»… По закінченню терміну надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах м. Горохів не був проведений новий конкурс, що суперечить пункту 32 Порядку, яким передбачено, що не пізніше, ніж за два місяці до припинення договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту проводиться новий конкурс. Враховуючи це, дії Горохівської міськради містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції» – йдеться у листі датованому 23-м липня 2020 року за підписом голови відділення АМКУ Ростислава Лещишина.
Розслідування про те, як у Горохівському районі не можуть вирішити питання нелегального сміттєзвалища у полі, «Сила правди» оприлюднила у липні цього року. Вже другий рік місцеві громади не можуть погодити місце під будівництво нового сміттєвого полігону, тож відходи з Горохова продовжують возити просто у поле на нелегальне звалище. Робить це фірма «Еталон», а тарифи на її послуги з вивезення і захоронення відходів є чи не найвищими на Волині – горохівчани платять від 19 до 23 гривень з мешканця.
Разом з тим, антимонопольники кажуть, що питання тарифів належить до компетенції Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.