• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Секрети декларації екс-заступника начальника волинської ДСБЕЗ, якого мали звільнити після переатестації

Секрети декларації екс-заступника начальника волинської ДСБЕЗ, якого мали звільнити після переатестації

Автор: Юрій Горбач
28 Вересня 2018 в 22:44
У категорії: #Розслідування, Новини
holovne-1

Полковник волинської поліції, колишній заступник начальника управління по боротьбі з економічною злочинністю Сергій Шевчук, який мав бути звільнений за результатами переатестації у 2016 році, отримав від держави двокімнатну квартиру у Луцьку та земельну ділянку на березі Світязя поблизу елітного садівничого масиву. При цьому у його екс-дружини-співмешканки на той момент уже були два будинки та квартира в обласному центрі.

Статки посадовця поліції вивчав Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Сергій Шевчук прийшов на службу в органи внутрішніх справ ще у 1995 році. За 20 років дослужився до посади заступника начальника управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС у Волинській області. Після перейменування міліції в поліцію у листопаді 2015 року його призначили начальником сектору в управлінні кадрового забезпечення ГУ Національної поліції у Волинській області. Згодом став начальником, а потім заступником начальника інспекторського відділу управління організаційно-аналітичного забезпечення волинської поліції.

Сергій Шевчук

З листопада 2001 року Сергій Шевчук перебував на квартирному обліку у Луцькій міськраді для отримання житла у позачерговому порядку. І вже ось-ось мав би отримати житло, аж почалася реформа міліції.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зміст

  • ШВИДКИЙ СУД І ДОЛЕНОСНЕ РІШЕННЯ
  • ДЕРЖАВНА КВАРТИРА НА 80 КВАДРАТІВ, ЗЕМЛЯ БІЛЯ КУРОРТНОГО СВІТЯЗЯ
  • ДВА БУДИНКИ І КВАРТИРА ЕКС-ДРУЖИНИ, ЯКОЇ НЕМАЄ В ДЕКЛАРАЦІЇ
  • ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ: ВСЕ ЧЕСНО ЗАДЕКЛАРУВАВ

ШВИДКИЙ СУД І ДОЛЕНОСНЕ РІШЕННЯ

Вміння і навички правоохоронця Сергія Шевчука перевіряла атестаційна комісія №1. За результатами останнього випробування – співбесіди – її члени вирішили, що чоловік не відповідає займаній посаді та підлягає звільненню з органів поліції через службову невідповідність. Попри те, що на тестуваннях він набрав 92 бали із 120 можливих.

Досвідчений міліціонер не погодився з таким рішенням і подав скаргу до Апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2. Однак друга інстанція відмовила Сергію Шевчуку у зміні результатів атестації. Все йшло до звільнення.

За кілька тижнів правоохоронець звернувся до суду аби відстояти своє право на посаду. Розгляд у Волинському окружному адміністративному суді відбувся досить швидко. Коли інші колеги лише готували і подавали позови, справу Сергія Шевчука уже розглядали і вже наприкінці травня 2016 року суд постановив скасувати результати атестації.

Причина цьому – суперечності в новому на той час Законі України «Про Національну поліцію», Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських та в самій процедурі проведення переатестації. Також суд взяв до уваги позитивну характеристику правоохоронця з місця роботи та високі результати тестування. Феміда звернула увагу, що в протоколах атестаційних комісій відсутня мотивація прийнятих ними рішень та не відображена інформація про хід проведення співбесід, зміст питань, які ставилися позивачу, та відповіді на них, відсутні покликання на конкретні матеріали, на підставі яких прийняті зазначені рішення.

Тому суддя Наталія Плахтій задовольнила позов Сергія Шевчука. Він залишився працювати на своїй посаді. І не дарма.

ДЕРЖАВНА КВАРТИРА НА 80 КВАДРАТІВ, ЗЕМЛЯ БІЛЯ КУРОРТНОГО СВІТЯЗЯ

Менш ніж за рік після того, як Сергій Шевчук опинився за крок до звільнення, йому надали двокімнатну квартиру площею 80,6 кв. м. в новобудові на вулиці Липинського. З квартирного обліку поліцейського зняли, а помешкання в гуртожитку, яким він нібито користувався, мав звільнити.

Відповідне рішення спочатку ухвалила житлова комісія волинської поліції, а потім затвердив виконком Луцькради.

скріншот
Витяг із рішення міськвиконкому Луцька про надання житла, розміщеного на сайті Луцької міської ради
будинок
Новобудова, в якій поліцейський отримав квартиру

Але це було пізніше, а у 2016-му, відстоявши в суді свою посаду, Сергій Шевчук зайнявся приватизацією отриманих 12 соток землі біля самісінького мальовничого озера Світязь, поруч із елітним садівничим масивом «Іллічівка», про який вже писали у ЗМІ.

Ділянку Сергію Шевчуку виділили як учаснику антитерористичної операції. Поруч роздали ще десятки ділянок, які призначалися учасникам антитерористичної операції і розподілялися не місцевою Пульмівською сільрадою, на чиїй території знаходяться, а Головним управлінням Держгеокадастру в області.

Наприкінці червня Держгеокадастр дозволив поліцейському приватизувати цю землю. Вже за два місяці після цього на ділянці Сергія Шевчука журналісти «Сили правди» помітили оголошення про продаж. Однак, поліцейський запевняє, що оголошення не його.

ліс

ДВА БУДИНКИ І КВАРТИРА ЕКС-ДРУЖИНИ, ЯКОЇ НЕМАЄ В ДЕКЛАРАЦІЇ

У жодній із електронних декларацій Сергія Шевчука не знайти його дружини, лише діти. Поліцейський каже, що із дружиною вони давно розведені. Однак, «Сила правди» встановила, що подружжя проживає разом, світлини із соцмереж свідчать, що інколи вони разом і відпочивають.

Судячи з усього, останнім часом поліцейський та його сім’я проживала зовсім не в гуртожитку, а у власному будинку в районі вулиці Львівської у Луцьку. Будинок Анни Шевчук на 87,5 кв. м. за інформацією з реєстру нерухомого майна придбаний у 2004 році.

Журналісти «Сили правди» кілька разів фіксували, як від будинку уранці Анна Шевчук від’їжджає на автомобілі разом із чоловіком та дітьми.

будинок
Авто
Будинок та автомобілі Шевчуків

Подружжя користується як мінімум двома автомобілями, лише одне з яких є в декларації поліцейського Сергія Шевчука. Одне з них – «Seat Alhambra» 2012 року випуску, яке зареєстроване на матір поліцейського. Офіційно Сергій Шевчук користується цим авто з моменту придбання його матір’ю – з березня 2017 року. До цього таке ж авто, але 2006 року випуску мала дружина Анна.

Друге більш статусне авто – «Volkswagen Tiguan» 2010 року випуску – зареєстроване на Анну Шевчук, придбане у тому ж 2017 році.

В останніх деклараціях Сергія Шевчука відображені лише отримані від держави ділянка та квартира. Ані «Volkswagen», ані будинку в районі Львівської там немає. Відповідно ж до закону «Про запобігання корупції» в електронній декларації має бути відображене все майно, яке не лише належить декларанту, його сім’ї, або особам, з якими він має спільний побут (наприклад, цивільній дружині), але й майно, яке постійно перебуває на праві користування у них.

Інструкція щодо заповнення е-декларацій на сайті НАЗК
Інструкція щодо заповнення е-декларацій на сайті НАЗК
Нерухомість в найсвіжішій декларації поліцейського
Нерухомість в найсвіжішій декларації поліцейського

Окрім вищевказаного будинку, Анні Шевчук належить ще один будинок. Вже новіше і більше помешкання на вулиці Заповітній у Луцьку площею 166 кв. м. з ділянкою площею 5 соток зареєстроване за жінкою у 2013 році. Помешкання ще з 2014 року і досі в стані будівництва.

будинок

Окрім двох будинків на Анну Шевчук у 2007 році за договором купівлі-продажу зареєстрована і квартира в центрі міста у багатоповерхівці на вулиці Винниченка площею 42,3 кв. м. – фактично через дорогу від нинішнього місця роботи Сергія Шевчука.

Тож чи справді в поліцейського і його сім’ї залишилася така нагальна потреба в житлі, як ще 15 років тому, коли він ставав на квартирну чергу? Чи не тому Анна Шевчук із кількома об’єктами нерухомості відсутня в деклараціях поліцейського, щоб виправдати потребу в безкоштовній державній квартирі?

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ: ВСЕ ЧЕСНО ЗАДЕКЛАРУВАВ

Ми довго не могли зв’язатися із Сергієм Шевчуком, аж поки не з’ясували його справжнє місце проживання. І хоч правоохоронець двічі погодився зустрітися і пояснити все, під час зустрічей офіційно будь-що коментувати відмовлявся. Лише переконує: все задекларував відповідно до законодавства.

З його слів, його матір вже чимало років проживає і працює за кордоном, тож з її допомогою придбав автомобіль. Не заперечує, що проживає у будинку колишньої, чи то пак нинішньої дружини, але переконує, що ніякого відношення до її майна не має, тому й не декларує.

Поліцейський каже, що на Донбас їздив у 2015 році. Чому ж атестаційні комісії під час переатестації двічі приймали негативні рішення щодо нього – не зізнається. Припускає, що через саму приналежність до Держслужби боротьби з економічною злочинністю.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Анна ШевчукВолинський окружний адміністративний судГоловне управління Національної поліції у Волинській областіНаталія ПлахтійСергій Шевчук
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Що не так у декларації нового заступника прокурора Волині та його колег

Наступна новина

Журналістка «Сили правди» звернулася в прокуратуру через перешкоджання професійній діяльності

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина

Журналістка «Сили правди» звернулася в прокуратуру через перешкоджання професійній діяльності

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
    • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
    • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
    • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
    • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
    • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
    • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
    • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
    • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
    • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
    • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
    • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
    • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
    • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
    • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
    • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
    • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
    • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
    • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
    • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.