• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Шиємо все, що попросять бійці, – луцька фірма змінила профіль

Шиємо все, що попросять бійці, – луцька фірма змінила профіль

Автор: Костянтин Яворський
8 Серпня 2022 в 12:30
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини
майстерня для фронту пошиття виробів

Степан Цимбалюк разом з дружиною вже сьомий рік розвивають шкіргалантерейний бізнес. До повномасштабного вторгнення спеціалізувалися на гаманцях та паляресах. Нині ці вироби відійшли на другий план. Першочергово в майстерні «Козак» тепер шиють усе необхідне для фронту.

«Сила правди» відвідала сімейну майстерню Цимбалюків.

«Почалося все з того, що я з старої турецької куртки з секон-хенду зробив чохол на запальничку. Мені сподобалося, – розповідає Степан Цимбалюк. – Почав щось робити для друзів і пішло-поїхало. Я спочатку купляв шматочки шкіри 30*40, замовляв в інтернеті, приходили, а з них щось старався робити. Зараз ми вже купляємо шкіру пачками. Людям подобаються наші вироби. Ми працюємо з дружиною. Моє діло робити руками, вона – спілкується з людьми та контролює процес, не дозволяє мені лінуватися».

А потім було 24 лютого. Степан розповідає, що з перших днів вторгнення вже був в одному із підрозділів територіальної оборони.

– Як зустріли?

– Вони не дали мені виспатись. 23-го я був на патрулюванні. О першій ночі я лише повернувся. І тут… Не виспався. Просто не виспався. Я вже знав, що я маю робити, куди йти. Коли трішки все устаканилося, я зрозумів, що я можу свої потужності перевести на інший лад. Чому? Тому, що я побачив, які надзвичайно великі проблеми сталися із комплектуванням бійців. Це була дупа просто. Я подякував своєму підрозділу і почав працювати повноцінно тут. Я не міг повноцінно поєднувати.

Степан Цимбалюк, власник майстерні «Козак»

Чоловік розповідає, що тепер особливих проблем з якісними матеріалами, як було у перші тижні після 24 лютого, немає. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Я вийшов напряму на польських постачальників. І основний продукт, який ми відшиваємо, віддаємо людям, це – медичні ноші, ми тепер можемо робити ще якісніше. І найголовніше – дешевше. Я розумію, що діло – не в грошах, але і в грошах також. Тобто, якщо є можливість не втрачаючи якість зменшити ціну, я тільки – «За»!»

М’які медичні ноші

Степан каже, що розкроювати, шити машинкою сідає і сам щодня. Хоча й в майстерні допомагають дівчата на безоплатній волонтерській основі.

«Оскільки я «маю руки» до шкіри, а до тканин – не дуже, а девіз майстерні: «або якісно, або ніяк». Не можеш зробити якісно – не роби. Був надзвичайно хороший порив людей на початках. Вони шили все і вся, але з таких матеріалів і такої якості, що просто хотілося плакати. Тобто, люди шили плитоноски і в той момент, коли ти її вдягаєш, плити падають тобі на пальці. Все стиралося, рвалося за лічені дні. Це був треш.

Я розумію, що людям треба було щось робити. Але, або ти робиш добре, або не роби зовсім. От єдине, що я не навчився виготовляти, то гарні якісні рукавиці. Зараз – мода на безпальцеві. Але я цього не розумію. Рукавиці, на мою думку, мають бути з пальцями. Основні навантаження, удари, порізи йдуть на пальці. Зараз є дуже багато хороших рукавиць, які їх захищають. Пальці – це інструмент. Якщо ти їх вгаратаєш – ти вже не боєць».

Підприємець каже, що у його майстерні вже відшили близько пів тисячі м’яких медичних ношей. Хоча й вони не підходять для транспортування поранених з травмами спини, шиї, але ці травми не настільки поширені. У запакованому вигляді їх можна використовувати як туристичний килимок. Його, в разі потреби, можна швидко розгорнути, а весь інший час використовувати для сидіння.

– Вони кріпляться ззаду на систему «моллі», захищають твої нирки, та твій зад, коли ти їдеш на броні. Тобто – повністю функціональний інструмент, який можна ще додатково використовувати. З ношами нам дуже допомогли друзі з Америки. З того й почалася наша співпраця з Польщею, що українська діаспора з США профінансувала нам матеріали на більш як сто нош, – розповідає Степан.

– Викрійка не проблема?

– Викрійка була в мого кума. Він – бойовий медик з 2014 року. І саме він використовував різні типи м’яких нош і мав досвід.

Крім ношей шиють і інші потрібні на фронті речі

Крім медичних ношей, майстерня шиє і чимало інших корисних «ґаджетів» для фронту. Це ремінно-плечові системи (РПС) – розгрузки по-народному, різного виду підсумки для різного типу і кількості магазинів, чохли на короби під ПКМ на 100 і на 250 набоїв, по напрямку медицини – ампульниці для бойових медиків, кріплення для турнікетів.

«Основне завдання майстерні в цей час: компенсувати відсутність чогось – будь-чого, що захочуть наші вояки. Все, чого немає зараз, нам дають завдання – ми робимо. З останнього по медицині – ампульниці для бойових медиків, кріплення для турнікетів. Ампульниці – м’які, в них ампули не поб’єш, якщо вона впаде, наприклад. Якщо сядеш, випадково, на неї, може і потовчеш, але не факт», – розповідає чоловік.

Ампульниця

Спеціального обліку в майстерні не ведуть, але, кажуть, всіх видів нашили вже по декілька сотень.

«Ми не є спецмайстерня. Так, ми робимо якісні, хороші речі. Але це не наш напрямок. Зараз наша функція – підтримати наших захисників, підтримати великі фірми, які в Україні є. Це – гарні якісні фірми, які займаються військовим спорядженням. Не будемо їх рекламувати, їх і так всі знають. Вони – красунчики. Наше завдання – зараз їх підтримати, щоб вони стали на ноги, розвинули себе і почали лушпашити. Тоді ми скажемо: «Дякуємо» і будемо займатися знову гаманцями. Бо кожен має робити, те, що він вміє», – вважає Степан Цимбалюк.

Власник «Козака» каже, що спілкується із військовими напряму і постійно отримує відгуки військових.

«Постійно йде спілкування. Якщо йде щось специфічне, перед тим, як його випускати і казати: «Вау, беріть, забирайте», ми його закидаємо друзям-бойовим медикам, стрільцям в зоні бойових дій. Вони все це дивляться, тестують. Коли нам кажуть: «Це – гівно, треба інакше». Ми кажемо: «Ок», і переробляємо, а не відстоюємо своє з піною біля рота. Ми робимо це для них, а не для себе. Насамперед, має бути зручно їм, подобатися їм. А те, що нам через їхню «хотілочку» продовжило процес роботи на півтори години, це вже нікого не хвилює».

Спочатку на відшив м’яких ношей організовували збір коштів, каже підприємець. Зараз деякі потреби закривають за рахунок майстерні, а вироби віддають військовим по близькій по собівартості ціні.

– Спочатку ми просили гроші на Фейсбуці. Це ще на ноші. Збір закінчився досить швидко, люди допомогли. Ми за ці гроші відшили дуже багато і повідправляли. В нас була галочка – відправляти тільки на «нуль». Тільки туди, де воно буде використовуватися. І я дуже мріяв, щоб усі ноші так і залишалися піддупниками. Але дзвонили хлопці, що все ж їх використовували і рятували багато «трьохсотих».

– Зараз потрібна фінансова допомога?

– Ні, зараз ще є матеріали. І через те, що ми закупили дешевше матеріали, а ціна на вироби лишилася та сама, ми маємо змогу робити їх і надалі. Поки витягуємо. Свої вироби ми продаємо. Але в дуже багатьох випадках, якщо люди не можуть оплатити, ми йдемо на компроміси. Навіть, відправляємо безплатно. Зараз ми відшиваємо все по вартості, близькій до собівартості. А живемо за рахунок продажу тих шкіряних виробів, що нашили ще до війни.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала про те, як на Волині працюють евакуйовані із зони бойових дій підприємства. 


Ця стаття підготовлена ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст статті є винятковою відповідальністю ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Caption videoблагодійністьВійна в УкраїніЗбройні сили УкраїниІнтерв'юЛуцькСтепан Цимбалюк
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині дитячий батальйон «Бандерівці» зібрав 185 тисяч гривень на антидрон

Наступна новина

Засудили еколога із Волинської ОДА, який виманив у фірми 6500 гривень

Схожі Публікації

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше
Наступна новина
хабар ОДА затримання Юрій Козлов гроші

Засудили еколога із Волинської ОДА, який виманив у фірми 6500 гривень

НОВИНИ

  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.