• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 14 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Суд зняв арешт з будинку ексначальника Поліського лісового офісу

Суд зняв арешт з будинку ексначальника Поліського лісового офісу

Автор: Олег Криштоф
14 Липня 2025 в 12:40
У категорії: Новини, ТОП новини
Олександр Кватирко

Адвокати дружини, родичів та знайомих ексдиректора Поліського лісового офісу, а нині операційного директора Державного підприємства «Ліси України» Олександра Кватирка домоглися у суді скасування арештів на частину майна. Йдеться про автомобілі, будинок, квартири, які правоохоронці розцінювали як докази у справі про незаконне збагачення посадовця. У списку – і дім посадовця у селі Гаразджа поблизу Луцька. Цікаво, що під час засідання, яке проводив Печерський районний суд, адвокат дружини Кватирка опосередковано підтвердив, що посадовець роками обманював державу про дім-«недобуд».

Про це стало відомо із низки судових ухвал, винесених у травні та червні 2025 року.

Державне бюро розслідувань із лютого 2024 року розслідує кримінальне провадження щодо вже колишнього директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Олександра Кватирка. Правоохоронці припускають, що він за останні кілька років нажив статків, які перевищують його законні доходи майже на 10 мільйонів гривень. За даними слідства, незаконно набуте майно посадовець міг реєструвати на родичів та довірених осіб: мовляв, вони стали власниками п’яти квартир, трьох гаражів у новобудовах Луцька, а також щонайменше п’яти автівок.

У зв’язку з підозрами низка об’єктів нерухомості та транспортні засоби у вересні–грудні 2024 року опинилася під арештом. Втім уже у травні–червні 2025-го адвокати власників майна домоглися скасування частини цих обмежень. Відомо про знятий арешт із щонайменше трьох квартир, двох автівок, гаража, а також машини та «недобуду», зареєстрованих на дружину посадовця.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зокрема, захисник дружини посадовця Мар’яни Кватирко клопотав скасувати арешт на будинок площею 245,7 квадратних метра та кросовер «BMW X4» 2020 року випуску. Юрист стверджував, що власниця майна – підприємиця, яка з 2020-го по 2022 рік отримала 6 мільйонів гривень доходу, тому, мовляв, мала змогу купити машину сама. Захисник також наполягав, що позашляховиком пан Кватирко не користувався. 

Щодо нерухомості адвокат заявив, що будинок у селі Гаразджа під Луцьком дружина посадовця звела ще до появи норми закону про незаконне збагачення, а тому він не може бути доказом. 

«Будинок Мар’яна Кватирко будувала на належній їй земельній ділянці з 2014 року. Будинок було побудовано в період з 2014 по 2018, тобто до моменту доповнення Кримінального кодексу статтею 368-5 […] Таким чином, попри формальне визнання будинку речовим доказом у кримінальному провадженні, він не є і не може бути речовим доказом», – передають слова юриста в ухвалі суду.

У той же час, як писала «Сила правди», сам Олександр Кватирко цей дім уперто декларує як недобуд близько десятка років – з 2015-го! Ймовірно, аби уникнути так званого податку на розкіш, який накладається на будинки площею у понад 120 квдратних метрів.

Печерський районний суд дослухався до аргументів захисту і 26 червня скасував арешт на це майно. 

18 червня аналогічну ухвалу цей же суд виніс щодо позашляховика «Land Rover Defender» 2020 року випуску, який зареєстрований на водія Поліського лісового офісу Олександра Невара. Оскаржити арешт на цю машину адвокат офіційного власника намагався у грудні 2024-го. Тоді Київський апеляційний суд не погодився з аргументами сторони захисту. 

Крім того, 13 травня суд скасував арешт на дві квартири на 62,7 та 56,2 квадратів, зареєстровані на родичку Мар’яни Кватирко. Під час розгляду клопотань адвокати власниці наголошували, що в цьому кримінальному провадженні нікому не повідомлено про підозру, зокрема і їхній підзахисній. Мовляв, це підтверджує, що вона не має жодного стосунку до цієї справи.

Під арештом також перебував мінівен «Mercedes-Benz V300d», зареєстрований на товариство з обмеженою відповідальністю «Вояж». Обмеження щодо цього транспорту Печерський районний суд скасував 9 травня з мотивацією, що версія щодо цього потенційного речового доказу належним чином не досліджена.

Також серед арештованого майна був гараж на 23,6 квадрата, що належав комусь з оточення Кватирка. І щодо цієї будівлі обмеження скасовано. 

Ще раніше, наприкінці 2024 року, суд скасував арешт на квартиру на понад 128 квадратів за 1,8 мільйона гривень. За версією слідчих, житло теж входило до списку незаконно набутого майна. Майно придбане у 2020 році і нібито оформлене на підконтрольну особу, яка є родичкою Мар’яни Кватирко. Згодом власниця нерухомості виїхала за кордон і начебто фіктивно продала його іншим довіреним особам посадовця.

Нагадаємо, «Сила правди» розповідала, що у будинку екс директора Поліського лісового офісу знайшли незадекларованих годинників на сотні тисяч гривень.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: Державне бюро розслідувань (ДБР)ДП «Ліси України»кримінальна справаЛісове господарствоМар'яна КватиркоОлександр КватиркоОлександр НеварПечерський районний суд КиєваПоліський лісовий офіс ДП «Ліси України»СудТОВ «Вояж»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Росіяни знову атакували Луцьк безпілотниками та ракетами (Оновлюється)

Наступна новина

На Волині виявили масштабну вирубку лісу

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина
незаконна порубка на Волині біля Красноволі: майже 14 млн грн шкоди довкіллю.

На Волині виявили масштабну вирубку лісу

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
    • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
    • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
    • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
    • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
    • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
    • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
    • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
    • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
    • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
    • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
    • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
    • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
    • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
    • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
    • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
    • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
    • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
    • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
    • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.