• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 18 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > У Любомлі медоб’єднання і фірму, якою керує депутат, підозрюють у розкраданнях

У Любомлі медоб’єднання і фірму, якою керує депутат, підозрюють у розкраданнях

Автор: Антон Філіппов
27 Лютого 2025 в 17:05
У категорії: Новини

Поліція підозрює приватне підприємство «Константа-М» у завищенні цін на ремонті в лікарні комунальної власності в Любомлі. Для цього, за даними слідства, використовували фіктивного підприємця. Любомльський районний суд надав поліції доступ до банківського рахунку приватного підприємства. 

Про це йдеться у відповідній ухвалі Любомльського районного суду.

16 листопада 2023 року комунальне некомерційне підприємство «Любомльське територіальне медичне об’єднання» Любомльської міської ради, що розташоване у Любомлі на вулиці Соборності, 70 уклало угоду з приватним підприємством «Константа-М» на капітальний ремонт приміщень рентгенкабінету. Обумовлена вартість робіт – 2,8 мільйона гривень. 

Трохи більше як 2,7 мільйона гривень на ремонт виділили з коштів місцевого бюджету і ще майже 96 тисяч з коштів медоб’єднання.

Підприємство мало відремонтувати приміщення в лікарні до 31 грудня 2023 року. 

Та 2 січня 2024 року виявилося, що кошти «Константі-М» виплатили у повному обсязі, а ремонт ще триває. Хоча договором було передбачено, що замовник платить за зроблену роботу після підписання відповідних документів, зокрема актів приймання виконаних робіт.

«Станом на 02.01.2024 грошові кошти замовником переказано на рахунок підрядника в повному обсязі, а роботи виконані не в повному обсязі, що може свідчити про службове підроблення посадовими особами КНП», – йдеться в судових документах. 

Цього ж дня поліція розпочала кримінальне провадження за статтею про службове підроблення (ч. ст. 366 КК України). А наступного дня, 3 січня, медичне об’єднання опублікувало додаткову угоду, датовану 29 грудня, про необхідність продовжити ремонт до кінця січня 2024 року. 

Між тим, 3 січня слідча поліції своєю постановою призначила судову будівельно-технічну експертизу.

5 січня під час огляду приміщень, які ремонтували, правоохоронці встановили, що в лікарні повісили світильники, маркування яких не відповідає світильникам зазначеним у проєкті та локальному кошторисі.

Експертиза встановила, що робочий проєкт передбачав встановлення 19 світильників HOOVER/3-LED-SQ-OP-7100-4K загальною вартістю майже 228 тисяч гривень, тобто по 12 тисяч кожен. А під час огляду приміщень виявили, що встановлено світлодіодні світильники з маркувальним позначенням «Violux», модель «ACURA» (потужністю 48 Вт та 60 Вт), що суперечить проєкту та локальному кошторису на будівельні роботи.

Як з’ясували слідчі, вартість фактично встановлених в рентгенкабінеті 19 світильників «Violux» потужністю 48 Вт – трохи більше 751 гривні за штуку, а потужністю 60 Вт – майже 937 гривень за кожен. Тобто їхня загальна вартість – не більше 19 тисяч гривень.

«На думку слідчої, видаткові накладні надані посадовими особами ПП, містять ознаки підробки та можуть свідчити про те, що між ФОП та ПП, було здійснено фіктивну безтоварну операцію з метою привласнення коштів, виділених на виконання будівельних робіт, оскільки окремі позиції використаних на ремонт рентгенкабінету матеріалів та обладнання ПП купувались у платників ПДВ, а потім у ФОПа за набагато вищою ціною», – йдеться в судових документах.

Отже, кримінальне провадження доповнили статтею про привласнення майна, а точніше коштів місцевого бюджету (ч. 4 ст. 191 КК України). 

Слідство вважає, що видаткові накладні, де зазначено постачальника (фізособа-підприємець, який з 2021 року не подає фінансову звітність) мають ознаки підробки.

«Ознаки привласнення бюджетних коштів службовими особами КНП «Любомльське територіальне медичне об’єднання» та ПП «Константа-М» під час проведення капітального ремонту приміщення рентгенкабінету попередньо вбачаються з висновку експерта… від 14 березня 2024 року, рапорту оперуповноваженого УСР у Волинській області ДСР НП України від 01 квітня 2024 року, протоколу допиту свідка», – пояснюють в одній із судових ухвал. 

Розслідування триває. 14 лютого 2025 року слідчий суддя Любомльського районного суду Олег Павлусь надав слідству дозвіл на доступ до банківського рахунку приватного підприємства «Константа-М», аби проаналізувати обіг коштів. 

Приватне підприємство «Константа-М» зареєстроване 23 роки тому в селі Олексіївка Камінь-Каширського району. Основний вид діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Його власник – Ігор Костянтинович Марчук, а директор – Костянтин Марчук, який є депутатом Камінь-Каширської райради від «ВО «Батьківщина».

«Константа-М» в 2020-му була фігурантом матеріалу «Сили правди» як підприємство, яке отримувало бюджетні підряди в обхід відкритих торгів. 

За даними аналітичної системи YouControl, підприємство за весь час існування отримало від бюджетних організацій замовлень щонайменше на 78 мільйонів гривень. Зокрема, у 2022 році мало підрядів на 5,3 мільйона гривень, у 2023-му – на 17,6 млн гривень, у 2024 році – на 23,1 мільйона.

Як раніше писала «Сила правди», у волинській лікарні переробляють приміщення для радіотерапії.

Антон Філіппов

Журналіст
Теги матеріалу: Ігор МарчукКорупціяКостянтин Марчуккримінальна справаЛюбомльЛюбомльське територіальне медичне об'єднанняЛюбомльський районний судМедицинаОлег ПавлусьПП «Константа-М»ремонтСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Холод, пліснява, таргани: як живуть студенти у гуртожитках одного з найбільших волинських вишів

Наступна новина

Коли потрібно лікування кореневих каналів під мікроскопом

Схожі Публікації

Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 

Автор: Оксана Коваленко
17 Квітня 2026 в 18:22
0
Володимир Бондар депутат Волинська обласна рада

Депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар задекларував новий кросовер дружини за 3,4 мільйона гривень. Сам...

Детальніше

Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень

Автор: Сила Правди
17 Квітня 2026 в 15:28
0
Луцька міська рада

Державна аудиторська служба України виявила у бюджеті громади за неповних п’ять років діяльності Луцької міськради...

Детальніше

Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів

Автор: Ірина Кравчук
17 Квітня 2026 в 15:15
0

Волинський підприємець з Рожища Віталій Куденчук за останні чотири роки близько трьохсот разів змагався за...

Детальніше
Наступна новина
лікування зубів у стоматолога під мікроскопом

Коли потрібно лікування кореневих каналів під мікроскопом

  • 17 Квітня 18:22 Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 
  • 17 Квітня 15:28 Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень
  • 17 Квітня 15:15 Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів
  • 16 Квітня 15:35 Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 
  • 16 Квітня 12:18 Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин
  • 15 Квітня 18:15 Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині
  • 15 Квітня 16:12 Поліцейська родина з Волині зберігає понад два мільйони гривень готівкою
  • 15 Квітня 12:40 Директор Луцького спецкомбінату комунально-побутового обслуговування задекларував новий позашляховик дружини 
  • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
  • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
  • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
  • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
  • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
  • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
  • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
  • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
  • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
  • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
  • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
  • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.