• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 22 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Укомплектована чи не дуже: як на Волині стартувала «Нова українська школа»?

Укомплектована чи не дуже: як на Волині стартувала «Нова українська школа»?

Автор: Валентина Куць
21 Вересня 2018 в 11:48
У категорії: #Аналітика, Новини
HOL_FOTO-1

Волинь отримала понад 50 мільйонів гривень у рамках реформи освіти, яка розпочалась із «Нової української школи» і стартувала цьогоріч. Левову частку цих коштів спрямували на дидактичні матеріали, меблі та мультимедійне обладнання. Однак, після місяця навчання досі далеко не в усіх класах можна його побачити – кошти освоюватимуть ще до кінця року.

Тож Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вивчав як нова школа стартувала на Волині і скільки коштів було виділено на це.

Для підтримки освітньої реформи і запуску нової української школи уряд виділив субвенцію – 1 мільярд гривень. Ці кошти розподілялись на регіони, потім вже в регіонах обласні ради розподіляли їх, відповідно, по районах та об’єднаних територіальних громадах.

Зміст

  • Волинські реалії

Волинські реалії

Станом на початок нинішнього навчального року у волинських школах за парти сіли 59,6 тисяч учнів початкової ланки (1-4 класи).

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Загалом це 2518 других-четвертих класів та 869 перших класів.

В урядовій постанові про розподіл коштів державної субвенції передбачено, що закупівля комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів та меблів для закладів освіти здійснюється на умовах співфінансування з місцевих бюджетів:

– для закладів освіти міст обласного значення – не більше 70 % за рахунок субвенції; не менш 30 % – за рахунок  місцевих бюджетів;

– для закладів, розташованих у районах та в об’єднаних територіальних громадах – не більш  90 % за рахунок субвенції; не менш 10 % – за рахунок місцевих бюджетів;

– для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; не більше  95 % – за рахунок субвенції; не менше 5 % – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За інформацією Управління освіти Волинської ОДА, Волинь отримала понад 53 мільйони 727 тисяч гривень державної субвенції, з них – 37,7 мільйона гривень передбачено на закупівлю дидактичних матеріалів, меблів, мультимедійного обладнання для початкових класів.

Кошти на ці потреби розподілили таким чином:

– Закупівля комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту – 7 558 500  гривень;

– придбання дидактичних матеріалів – 15 117 000  гривень;

– закупівля сучасних меблів – 15 117 000  гривень.

Крім того, значну частину коштів отримав Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти – 14,38 мільйона гривень. Ці кошти передбачені на оплату праці тренерів та працівників інституту, які залучені до підвищення кваліфікації вчителів, на проживання, харчування та відрядження тренерів, а також на підготовку та видання навчальних матеріалів.

Як використовують субвенцію освітні заклади розпитали у начальника управління освіти Волинської ОДА Людмили Плахотної.

Плахотна

– Ці 37 мільйонів розподіляються на кожну школу області, де є перший клас, пропорційно кількості учнів, шкіл та класів, – пояснює Людмила Плахотна. – Найбільше коштів отримали ті райони та міста, які мають найбільшу кількість учнів. Але ця виділена сума передбачає ще співфінансування: не менше як 30 % у місті і не менше як 10 відсотків у селі. Співфінансування – це умова використання коштів субвенції. Без співфінансування освітні заклади не можуть використати державні кошти. Тобто з місцевого бюджету ще повинні додати кошти і лише тоді їх можна використати.

– У соцмережах неодноразово обговорювали те, що у школах не придбані меблі та обладнання?

– Ця освітня субвенція на нову школу буде надходити ще до листопада і ще не все навіть профінансовано. Субвенція надійшла за постановою Кабміну від квітня місяця, у травні була сесія облради, яка затвердила розподіл між районами і містами. Далі потрібно було провести сесії у районах, містах і громадах і передбачити кошти на співфінансування. А тендери оголошуються тільки після отримання фінансування. Зараз ще триває адаптаційний період і труднощі в тому, що не вдалося придбати меблів та матеріалів, тому що попит перевищив пропозицію. Але до кінця календарного року це вирішиться.

– Чи є інформація по школах – які вже використали субвенцію, які ще ні?

– Ця ситуація постійно змінюється. Об’єднані громади дуже повільно використовують мабуть через те, що ще не вміють розпоряджатися державними коштами. Якщо ж ці кошти не будуть використані до грудня то повернуться в державу. Активно використовують виділені кошти у районах.

– Понад 14 мільйонів передбачено для Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти на підвищення кваліфікації. Хто підвищуватиме кваліфікацію?

– Підвищуватимуть кваліфікацію вчителі, які мають перший клас. У нас вже пройшли підвищення кваліфікації 1045 вчителів, які взяли перший клас у цьому році. Це і класовод, і вчителі іноземної мови і вчителі фізичного виховання. І вже розпочали підвищення кваліфікації ті, хто працює зараз у 4 класі і наступного року братиме 1-й клас. Сюди, у ці кошти, входить і придбання дидактичних матеріалів, і обладнання і оплата відрядних і проживання – тобто всі витрати, які пов’язані з підвищенням кваліфікації. Підвищенням кваліфікації займаються тренери, підготовлені міністерством. Також за ці кошти тренери матимуть можливість проводити моніторинг роботи вчителів, відвідувати уроки, надавати консультації, допомогу.  

Як стартує «Нова українська школа» на практиці – про це ми дізнавались у Жидичинському ліцеї. Тут навчається понад 40 першокласників. Педагоги кажуть, що на повне оснащення класів за новими вимогами отриманих коштів не вистачає. У класах першачків ще немає мультимедійних комплексів, бо на них поки не вистачає коштів. Тож для навчання використовують старий ноутбук. Також досі очікують на замовлені нові меблі. А класні кімнати вчителі обладнали за новими вимогами із допомогою батьків. Тепер тут є зони настрою, ігрова, зона творчості, крісло автора та інші.

У зоні настрою першокласники інформують вчителя про свій настрій за допомогою кольорових скрепок.
У зоні настрою першокласники інформують вчителя про свій настрій за допомогою кольорових скрепок.
Ігрову зону у класі обладнали зусиллями батьків – придбали килимок та ігри.
Ігрову зону у класі обладнали зусиллями батьків – придбали килимок та ігри.

– Наша школа має 47 першокласників, Кульчинська – 10 першокласників, і Клепачівська – 5 першокласників, – розповідає директор Жидичинського ліцею Богдан Мозолюк. – У нас вийшло на меблі по 1000 на одного учня, а комплект парта-стілець коштує 1200 гривень. Ми вже замовили, уклали договори. Тобто по меблях ми отримали разом із коштами ОТГ орієнтовно 60 тисяч, по 22 тисячі на методичне забезпечення на кожен клас і 15 тисяч на всю школу на облаштування робочого місця вчителя.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: Богдан МозолюкІнфографікаЛюдмила ПлахотнаНова українська школаСтатистикаУправління освіти Волинської ОДА
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Воротнів: «Волинська Швейцарія» чи Межигір’я по-волинськи?

Наступна новина

Кримінальну справу щодо керівників Департаменту ЖКГ Луцька передали до суду

Схожі Публікації

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

Автор: Христина Крот
21 Березня 2023 в 13:30
0
плетіння сіток у Луцьку павутинка

З перших днів повномасштабного вторгнення у Луцьку діє ініціатива «Павутинка». Щодня волонтери створюють для військових...

Детальніше

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Автор: Юлія Галецька
18 Березня 2023 в 10:10
0
Митник Михайло Бурдейний

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного...

Детальніше
Наступна новина

Кримінальну справу щодо керівників Департаменту ЖКГ Луцька передали до суду

НОВИНИ

  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
  • 3 Березня 17:25 На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень
  • 2 Березня 19:08 В громаді на Волині освітяни обурені через урізання зарплат
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.