Перейти до основного вмісту

Волинські правоохоронці відкрили кримінал через рік після повідомлення про незаконне будівництво у Воротневі

Джерело:
Сила правди
Воротнів під криміналом

29 жовтня цього року Луцька місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом самочинного будівництва двох житлових будинків на самовільно захопленій земельній ділянці у ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів». 

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик. 

«Самовільне будівництво в заказнику «Воротнів» Луцького району – знову «під криміналом». Про це мені стало відомо з відповіді Луцького районного відділення поліції», – пише обранець громади і публікує сам лист.

лист Пирожику

Розслідування про приватні маєтки на території заказника «Сила правди» опублікувала ще 20 вересня 2018-го року. У ньому йшлося про те, що поблизу Лісівничого молодіжного центру з'явилися ошатні будівлі, які, за словами самого ж директора ДП «Ківерцівське лісове господарство» Віталія Каращука, є приватною власністю. 

Кому дозволили самочинне будівництво в центрі «Волинської Швейцарії», лісівники не зізнались. З публічної кадастрової карти ми довідалися, що землі під будівлями виділили в окремі ділянки і на правах сервітуту ними користуються лісничий ківерцівського лісгоспу Олександр Токарчук і на той момент особистий водій очільника Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства, волинянина за походженням Віктора СахнюкаОлег Ліпич.

26 вересня 2018-го під час сесії Волинської обласної ради депутат Олександр Пирожик звернувся до очільника Головного управління Нацполіції Волині Петра Шпиги. Депутат просив розслідувати факти будівництва капітальних споруд у волинському заказнику «Воротнів». Колеги підтримали. 

Того ж вечора сталася ще більш резонансна подія — журналісти застали на території Лісівничого молодіжного центру оголених чоловіків. Згодом ті закрилися у будівлі прес-центру, а визволяти віп-відпочивальників з’їхалися екіпажі держлісохорони, керівники лісгоспів, чиновники профільного управління, приватні охоронці і невстановлені особи в спортивних костюмах. Операція визволення завершилась застосуванням вогнепальної зброї

За цим фактом наступного дня відкрили кримінальне провадження.

витяг з ЄРДР

А ось вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом перешкоджання журналістській діяльності заступником начальника Волинського облуправління лісового і мисливського господарства Олександром Рибчинським довелося домагатися через суд. Чиновник під час нічних подій у Воротневі спробував вибити камеру з рук журналістки.

перешкоджання журналістській діяльності

Власне, результатами розслідування стрілянини поцікавився під час сесії 24 жовтня цього року депутат Пирожик. Його запит колеги чомусь не підтримали. Відтак він скерував звернення до правоохоронних органів від себе особисто.

Відповідь він опублікував у соцмережі Facebook 19 листопада. У ній - ні слова про стрілянину. Тепер поліція розслідуватиме самочинне захоплення ділянок і незаконне будівництво. 

Аналіз ефективності роботи правоохоронців змушує мимоволі пригадати нещодавній інцидент зі зникненням луцького кликуна. Поліції знадобився всього тиждень, щоб розслідувати крадіжку і повернути місту його символ. Про це писали всі місцеві ЗМІ. А вручати знахідку прийшов сам головний поліцейський області генерал Петро Шпига.

шпига і кликун

«Завдяки професійним та злагодженим діям співробітників Луцького відділу поліції цей зухвалий злочин розкрито. Особу зловмисника встановлено. Йому буде оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 Кримінального кодексу України. Після завершення розслідування суд визначить правопорушнику міру покарання», – рапортував начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига.

На те, щоб просто внести відомості про самочинне будівництво в природоохоронній зоні в ЄРДР, знадобився цілий рік. Сподіваємось, що незабаром очільник поліції на пару з прокурором області так само успішно відрапортують про результати розслідування і передану до суду справу.