Колишній головний комунальник Луцька Юрій Крась допоміг екскерівнику компанії-підрядника з ремонту доріг скасувати вирок у справі про службове підроблення.
Волинський апеляційний суд скасував вирок колишньому директору компанії «Луцька дорожня пересувна механізована колона» Миколі Слушаєву. Таку ухвалу суд виніс 15 жовтня. Зробили це після скарги колишнього директора Департаменту житлово-комунального господарства Луцька Юрія Крася.
Микола Слушаєв з лютого 2012-го до 2018-го працював директором ТОВ «Луцька пересувна механізована колона» – компанії, яка щороку ремонтує і обслуговує десятки доріг як в обласному центрі, так і поза ним.
Влітку 2017-го року компанія Слушаєва ремонтувала три вулиці в мікрорайоні тролейбусного депо у Луцьку – Гнідавську, вулицю Софії Перовської та Олекси Ошуркевича. Однак, ремонтні роботи вона розпочала ще до завершення тендерних процедур. В документації, підписаній із Департаментом ЖКГ Луцької міської ради, вказали неправдиві дані, зокрема про терміни виконання робіт. На це звернули увагу правоохоронні органи та відкрили кримінальне провадження.
Директор «Луцької ДПМК» визнав порушення, пішов на співпрацю зі слідством та уклав угоду про визнання винуватості, яку затвердив Луцький міськрайонний суд у червні 2018-го року. За службове підроблення Слушаєва оштрафували на 4250 гривень та на рік заборонили займати посади, пов’язані з виконанням керівних функцій в органах державної влади.
Тим часом аналогічне кримінальне провадження за службове підроблення стосовно колишнього директора Департаменту ЖКГ Юрія Крася та його заступника Миколи Осіюка продовжилося. У вересні 2018-го року і його передали до суду. Важливу роль у ньому міг зіграти вирок Слушаєву, бо той визнав порушення. Тож саме Юрій Крась, а не сам засуджений, подав апеляційну скаргу на вирок керівнику «Луцької ДПМК».
Колишній головний комунальник Луцька попросив суд скасувати вирок Слушаєву, а кримінальне провадження повернути до прокуратури Волинської області для продовження розслідування. Мовляв, оскаржуваний вирок стосується його прав, свобод та інтересів, оскільки у ньому фактично констатовано вчинення ним кримінального правопорушення, а також є можливість ідентифікувати його, оскільки дані щодо нього покладені в основу судового рішення.
Прокурор заперечив проти цього, бо Юрій Крась не мав підстав та права для оскарження цього вироку.
«Суд констатував факт вчинення апелянтом злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, із докладним описом усіх його юридичних ознак. Між тим, обвинувачення Крася Юрія Ігоровича не було предметом судового розгляду в межах кримінального провадження щодо Слушаєва Миколи Васильовича і факт його можливої злочинної діяльності не встановлено обвинувальним вироком суду. Така преюдиція щодо винуватості Крася Юрія Ігоровича у кримінальному правопорушенні грубо порушує передбачені КПК України загальні засади кримінального провадження, зокрема засади презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, верховенства права й законності, а також входить у колізію з нормами КПК України щодо вільної оцінки доказів», – вважає колегія Волинського апеляційного суду у складі Василя Подолюка, Віктора Гапончука та Петра Філюка.
Тож, оскільки суд першої інстанції допустив істотні порушення вимог КПК України, які перешкоджали винести законне і обґрунтоване рішення, то апеляційну скаргу Крася апеляційний суд вирішив задовольнити, а оскаржуваний вирок Слушаєва – скасувати. Матеріали кримінального провадження ухвалили повернути в прокуратуру області.
Тим часом справа стосовно порушень з боку Юрія Крася та Миколи Осіюка продовжує слухатися в Луцькому міськрайонному суді. Наразі в засіданнях заслуховують показання свідків.