• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 16 Лютого, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Волинський суддя-хабарник, в якого забрали 100-тисячну пенсію, шукав допомоги в Уповноваженого з прав людини

Волинський суддя-хабарник, в якого забрали 100-тисячну пенсію, шукав допомоги в Уповноваженого з прав людини

Автор: Оксана Коваленко
29 Квітня 2025 в 16:10
У категорії: Новини, ТОП новини
Іван Підгорний

Суддя Ківерцівського районного суду Іван Підгорний, якого за хабарництво Вища рада правосуддя позбавила належного суддям пожиттєвого утримання, безуспішно намагався знайти «справедливість» в Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. Однак це обернулося тим, що Підгорний подав на нього до суду. Тож Феміда вкотре мусила ставити на місце невгамовного ексколегу, який не цурався брати хабарі сіном, полуницею, побутовою технікою.

Про те, що суддя Ківерцівського районного суду Іван Підгорний намагався оскаржити рішення Феміди, стало відомо з рішення Волинського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2024 року та із постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду, що у Львові, від 17 квітня 2025 року. 

З документів зрозуміло, що Підгорний у червні 2024 року звернувся до Дмитра Лубінця як до Уповноваженого з прав людини із заявою: просив, щоб той ініціював перегляд постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 11 травня 2023 року, а також описував, як він натерпівся під час судової тяганини.

«В заяві обґрунтував свою позицію з посиланням на те, що по його справі слідство та судовий розгляд велись майже 13 років. Він проїхав приблизно п`ятдесят тисяч кілометрів трьох областей України у зв`язку з розглядом даної справи судами першої і другої інстанції. Двічі справа була відправлена на додаткове розслідування. Також вказує, що його двічі суди виправдовували, а його справа розглядалась п`ятьма Касаційними судами», – йдеться в документах суду.

Лубінець у відповідь написав засудженому за хабарництво судді, що ця справа не в його компетенції. Підгорний обурився й подав у суд на самого Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Розглянувши справу суддя Волинського окружного адміністративного суду Наталія Плахтій постановила відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову Підгорного. Тоді той подав скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду. І в цьому суді представники Феміди, зокрема Лариса Іщук, зауважили, що Лубінець ніяк не може ініціювати перегляд справи Підгорного.

«Перегляд судового рішення у справі… можливий за нововиявленими або виключними обставинами… Статтею 460 КПК України чітко визначено, що право звернутись із заявою про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами суду будь-якої інстанції мають тільки учасники судового провадження, до яких Уповноважений не входить», – йдеться в судових документах.

Постанова апеляційного суду, якою Підгорному відмовили у задоволенні його позову, набрала чинності 17 квітня й касаційному оскарженню не підлягає.


Редакція Центру журналістських розслідувань «Сила правди» збирає кошти на інверторний генератор для Сил спеціальних операцій, в яких служать волиняни, в тому числі і наші колеги по професії.

Долучитися!

Ще на початку 2023 року Вища рада правосуддя припинила почесну відставку Івана Підгорного разом з суддею Ковельського міськрайонного суду Олегом Василюком і цим рішенням позбавила обох пожиттєвого утримання, що орієнтовно становить 100 тисяч гривень щомісяця, тобто «прирекла» недоброчесних представників Феміди на звичайну українську пенсію.

Самого Івана Підгорного засудив Млинівський районний суд за вчинення злочину, передбаченого частиною другою статті 368 Кримінального кодексу України. Як писала «Сила правди», Іван Підгорний працював суддею Ківерцівського районного суду з 1984 року. З 1997 понад десять років був його головою. Він не цурався брати хабарі сіном, полуницею, побутовою технікою. Вперше суддю засудили умовно у 2012-му році, вдруге – до реального терміну з конфіскацією частини майна у 2017-му. Однак, вирок так і не виконали. У жовтні 2019 року Іван Підгорний поновився на посаді. Волиняни влаштували протест під Ківерцівським районним судом. Тоді вони завадили судді-хабарнику потрапити на робоче місце. Загалом Іван Підгорний пройшов чотири кола судів. Щоправда не провів ні дня в закладах позбавлення волі через нібито важкі недуги.

Нагадаємо, напередодні «Сила правди» повідомляла, що суд залишив у «чорному списку» антимонопольників пов’язані з волинськими політиками компанії, які будують сухий порт на «Ягодині».

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: Волинський окружний адміністративний судВосьмий апеляційний адміністративний судДмитро ЛубінецьІван ПідгорнийЛариса ІщукНаталія ПлахтійпенсіїСудхабар
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Яку воду ми п’ємо? Чому фільтрація – вже не розкіш, а необхідність

Наступна новина

У Луцькраді намагаються «проштовхнути» план мікрорайону з житловим комлексом від «свого» забудовника

Схожі Публікації

На Волині за авто на іноземній реєстрації оштрафували бійця, який приїхав на похорон побратима

Автор: Оксана Коваленко
13 Лютого 2026 в 18:01
0
КонтКонтроль швидкості поліція

13 лютого волонтерка Віра Шварцкоп повідомила, що патрульні у Рожищі оштрафували на 8,5 тисяч гривень...

Детальніше

Хто і за скільки придбав дозволи на користування надрами на Волині у 2025 році

Автор: Валентина Куць
13 Лютого 2026 в 15:40
0

Державна служба геології та надр у 2025 році продала спецдозволів на користування надрами в межах...

Детальніше

Луцькводоканал оштрафували на 7 мільйонів гривень за те, що стягував зі споживачів плату за повірку лічильників

Автор: Оксана Петрук
12 Лютого 2026 в 16:15
0

Антимонопольний комітет України оштрафував комунальне підприємство «Луцькводоканал» на 6,98 мільйона гривень за зловживання монопольним становищем....

Детальніше
Наступна новина
Привокзальний мікрорайон

У Луцькраді намагаються «проштовхнути» план мікрорайону з житловим комлексом від «свого» забудовника

  • 13 Лютого 18:01 На Волині за авто на іноземній реєстрації оштрафували бійця, який приїхав на похорон побратима
  • 13 Лютого 15:40 Хто і за скільки придбав дозволи на користування надрами на Волині у 2025 році
  • 12 Лютого 16:15 Луцькводоканал оштрафували на 7 мільйонів гривень за те, що стягував зі споживачів плату за повірку лічильників
  • 11 Лютого 17:22 Міськрада на Волині закупила обіди для закладів освіти на понад 30 мільйонів
  • 11 Лютого 16:05 Lux Groups культура справжньої цінності в інтерв’ю з Владиславом Ружицьким
  • 11 Лютого 10:25 Як волинська громада роздає ліс під виглядом пасовища зацікавленим бізнесменам
  • 10 Лютого 15:33 Дружини очільника Луцькводоканалу та прокурора з Волині купили номери в готелях Буковеля
  • 9 Лютого 16:26 Компанія сім’ї ексголови Волинської ОДА стала фігурантом справи про виведення мільйонів євро з держбанку
  • 9 Лютого 11:42 На Волині виявили незаконну вирубку дерев на майже 2 мільйони гривень
  • 9 Лютого 10:22 Росіяни завдали повторного удару по енергооб’єкту у Нововолинській громаді
  • 6 Лютого 17:38 Закрили справу волинського медика, якого звинувачували у смерті пацієнта
  • 6 Лютого 16:45 Як перевірити МФО та не потрапити на шахраїв: гід з безпеки 2026
  • 6 Лютого 15:51 На Волині достроково запустили вітропарк
  • 6 Лютого 11:30 Скільки роботи у волинських служителів Феміди було у 2025-му
  • 5 Лютого 14:00 Яку суму з бюджету сплатили мешканцям Луцької громади, постраждалим від обстрілів у 2025 році 
  • 5 Лютого 10:43 Міський голова звітував про реконструкцію котельні у Луцьку, на відновленні якої не економили
  • 4 Лютого 16:08 Депутат райради на Волині отримав вирок за аферу з землею 
  • 4 Лютого 13:25 Добудував хату і примножив заощадження: що декларує луцький депутат, фігурант корупційної справи
  • 3 Лютого 17:11 Оприлюднили рейтинг найуспішніших власників волинського бізнесу
  • 3 Лютого 13:41 Директорку школи на Волині підозрюють у махінаціях з генератором
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.