• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Понеділок, 27 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Як учасники АТО отримують землі у Шацькому районі

Як учасники АТО отримують землі у Шацькому районі

Автор: Валентина Куць
12 Липня 2018 в 10:20
У категорії: #Розслідування, Новини
учасники АТО

Відтоді як учасникам АТО передбачили пільги на отримання земельних ділянок в державних установах та органах місцевого самоврядування сформувались сотні черговиків. Особливою популярністю стали користуватись землі у курортному Шацькому районі. Тут, як стверджують місцеві, попитом користуються не лише землі сільських рад, а й сільськогосподарські.

Як розпоряджаються  землею у Шацькому районі і як учасники АТО отримують земельні ділянки – досліджував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Зміст

  • За два роки земельні ділянки у Шацькому районі отримали понад 300 учасників АТО
  • Керівники, заступники, депутати – хто отримав цінні сотки у Шацькому районі
  • Хто отримав землі у сільських радах
  • Ділянки за схемами

За два роки земельні ділянки у Шацькому районі отримали понад 300 учасників АТО

Про землі, отримані учасниками АТО впродовж двох минулих років ми запитали в управлінні Держгеокадастру у Волинській області та у місцевих радах Шацького району.

За даними Держгеокадастру у озерному краї у 2016 році земельні ділянки поза межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства та індивідуального садівництва отримали 214 учасників АТО, а у 2017 році – 50.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

На території сільських рад ділянки отримала значно менша кількість пільговиків. Найбільше ділянок  впродовж останніх двох років надала Шацька селищна рада, а Піщанська сільська рада взагалі не надавала.

Сільрада Шацького районуКількість, учасників, що отримали ділянкиКількість ділянок, наданих у 2016 р.Кількість ділянок, наданих у 2017 р.
Шацька2020–
Пульмівська431
Грабівська1165
Ростанська1–1
Пулемецька22–
Піщанська–––
Світязька1–1

Керівники, заступники, депутати – хто отримав цінні сотки у Шацькому районі

Серед величезного списку отримувачів землі в управлінні Держгеокадастру ми натрапили на відомі прізвища волинських посадовців.

Тарас Цюцюра
Тарас Цюцюра

Наприклад Тарас Цюцюра отримав ділянку площею 0,1000 га за  межами Шацької селищної ради для індивідуального садівництва. Посадовець із таким прізвищем є заступником керівника СБУ у Волинській області. Це не перша ділянка службовця, адже у 2014 році він декларував земельну ділянку площею 12,6 сотки, а члени його родини – ділянку 13,56 сотки.

Отримав 0,1000 га під садівництво поблизу Шацька іще один працівник СБУ Олег Шворак, який працював у Ковельському міжрайонному відділі. На момент підготовки матеріалу в управлінні СБУ у Волинській області не повідомили посаду Шворака Олега, через те що вона віднесена до службової інформації. Однак, підтвердили те, що обоє посадовців неодноразово перебували у відрядженнях в зоні АТО.

Пільгову ділянку як учасник АТО отримав і депутат Луцької міської ради Аркадій Соломатін – 0,1200 га для садівництва поблизу Пульмівської сільської ради. Цю ділянку депутат вказує у деклараціях про доходи.

Став власником 0,1153 га для садівництва поблизу Шацька і Олександр Серватович  – член виконкому Луцької міської ради та голова ГС «Спілка воїнів АТО».

Не відмовився від землі в озерному краї і начальник відділення охорони здоров’я Луцького прикордонного загону Держприкордонслужби України Володимир Жолоб. Попри те що посадовець вже декларує кілька земельних ділянок поблизу Луцька, поблизу Пульмівської сільської ради він отримав 0,11 га для індивідуального садівництва.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак теж отримав земельну ділянку площею 0,10 га за межами Пульмівської сільради.

Хто отримав землі у сільських радах

Пощастило посадовцям і в отриманні земель на території сільських рад. Так у Грабівській сільській раді отримали ділянки відразу ціла когорта посадовців-силовиків.

Андрійчук Володимир Ярославович отримав у селі Адамчуки 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку. За інформацією порталу НАЗК особа із таким прізвищем працює заступником начальника відділу у Головному управлінні Національної поліції у Волинській області.

Сохацький Ігор Олександрович також отримав ділянку у селі Адамчуки площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку. Як повідомляє портал НАЗК чоловік працює начальником відділу у Головному управління Національної поліції у Волинській області.

Каленюк Юрій Юрійович отримав у тому ж селі 0,1500 га для житлового будівництва. За інформацією сайту Волинського облавтодору чоловік із таким прізвищем є головним інженером підприємства.

Бернадин Андрій Анатолійович також отримав 0,1500 га у тому ж селі Адамчуки для житлового будівництва. Як повідомляє портал НАЗК чоловік із таким прізвищем працює старшим оперуповноваженим ГУНП у Волинській області.

Начальник Луцького прикордонного загону Микола Скарвінко

У тому ж селі Адамчуки отримав ділянку 0,1850 га для житлового будівництва і начальник Луцького прикордонного загону Микола Скарвінко.

Отримав ділянку для житлового будівництва, 0,1850 га, в Адамчуках іще один працівник прикордонної служби – Рибак Олександр Григорович, який згідно з декларацією працює начальником головного центру управління службою.

У Шацькій селищній раді земельні ділянки отримали менш відомі пільговики. До прикладу, Крат Ярослав Іванович отримав 0,15 га для житлового будівництва у Шацькій селищній раді, а також 0,8300 га для ОСГ – в управлінні ДГК. За інформацією із декларації чоловік з таким прізвищем є працівником Шацької селищної ради і декларує п’ять земельних ділянок на території району.

Інспектор патрульної поліції Шацького відділення Сидун Олександр Степанович теж отримав кілька ділянок: 0,15 га під житлове будівництво у Шацькій селищній раді, а також 0,0800 га для садівництва  – в управлінні ДГК.

Ващук Петро Степанович, за інформацією минулорічної декларації – працівник Луцького прикордонного загону, теж отримав у Шацькій селищній раді 2 ділянки: 0,3 га – під ОСГ та 0,1 га – для особистого житлового будівництва.

Забродоцький Микола Миколайович, водій Шацького районного військового комісаріату, отримав у Шацькій селищній раді 0,15 га під особисте житлове будівництво.

Дві ділянки отримав і навідник військової частини В0259 Лутков Віктор Михайлович: 2 га під ОСГ у Ростанській сільраді та 0,08 га для садівництва за межами Пульмівської сільради.

Ділянки за схемами

Такий великий і щедрий список отримувачів приозерної земельки лише зайвий раз вказує на те, що попит на земельні ділянки став для бійців вимогою часу. Адже, кажуть учасники АТО, це по суті, єдина пільга яка є більш-менш дієвою і якою можна скористатися. Тож, звісно, що багатьом кортить отримати землі, які мають вищу ціну – це землі Луцького та Шацького районів.

Проте у Луцькому районі бійці часто отримують відмови через брак землі чи те, що вона вже зарезервована для місцевих учасників АТО. Тому землі у Шацькому районі стали для бійців найбільш доступними та цінними. Втім, такий попит породив і пропозиції. Однак пропозиції не для бійців, а для певних схем.

Про одну із таких схем розповів учасник бойових дій, який попросив не називати прізвища. Боєць каже, що разом із написанням заяви у Держгеокадастр йому запропонували підписати і довіреність. Це було два роки тому. Мовляв, не вникаючи в деталі, підписав документ, а згодом дізнався, що земельна ділянка отримана на його ім’я, вже продана.

Загалом така схема, кажуть бійці, відома багатьом і має свою “ціну”. Адже не кожен боєць хоче господарювати на землі, не має для цього можливостей і найперше, що спонукає до такої схеми – це безгрошів’я. Тому  учасники погоджуються на гроші взамін на отримання ділянки за довіреністю або ж самі продають отриману землю, щоб мати гроші на лікування та на утримання сім’ї. Як свідчення цьому – сайти, які рясніють оголошеннями про продаж землі у Шацькому районі.

Натомість керівник Шацького районного управління ДГК Віталій Юрчук каже, що про таку ситуацію вперше чує. Мовляв, якщо учасник АТО отримав земельну ділянку, то це його право як нею розпорядитись.

В управлінні Держгеокадастру у Волинській області теж кажуть, що про такі довіреності нічого не знають:

«У Головному управлінні відсутня інформація стосовно довіреностей, які підписуються учасниками АТО для здійснення правочинів в частині отримання земельних ділянок у Шацькому районі».           

Ще однією земельною проблемою атовців є і те, що простим бійцям важко отримати ділянки під житлове будівництво у сільських радах. Проте, кажуть бійці, там легко отримують ділянки працівники силових структур – служби безпеки, прикордонної служби, поліції та інших. А найпоширенішою відповіддю від сільських рад є те, що землі вже зарезервовані для місцевих атовців.

Водночас представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Волинській області Андрій Омельчук каже, що із земельними питаннями до служби практично немає звернень. Пік цих звернень був два роки тому – тоді гостро постало питання виділення земель для учасників бойових дій як у сільських радах, так і за їх межами.

Фото з www.youtube.com
Фото з www.youtube.com

Звернення були два роки тому. Тоді було сформовано відповідну робочу групу з учасників АТО, з працівників Держгеокадастру. Ми ретельно перевіряли списки тих, кому передавались ділянки – жодної зайвої людини там не було. Це було в 2016 році і тривало до трьох місяців. Звернення тоді були, що люди не можуть отримати землі, що отримують не учасники АТО.

А чому припинилась ця робота?

Після того жодних нарікань не виникало, вже відпрацювався механізм і якщо виникали якісь проблеми, то я включався до роботи, приходив, дивився. Якщо є якісь ситуації – я намагаюсь слідкувати. Але поки що конфліктів щодо виділення землі я не чув. Знаю, що на Волині це більш-менш на належному рівні.

Були такі ситуації, коли учаснику АТО пропонують підписати довіреність і згодом ця ділянка, яку він нібито отримав, перепродується – про це розповідали учасники АТО.

Що стосується Держгеокадастру, то мені такі ситуації невідомі. Що робиться на рівні місцевих рад – ви знаєте. Місцеві ради в межах населених пунктів здійснюють повноваження. До мене доходили такі слухи, але жодного такого звернення офіційно до мене не було. Наскільки знаю, то і до правоохоронних органів не було, а якщо і були, то мені невідомі. Така ситуація може бути, але це все на словах, якщо це не підкріплено жодним документом чи перевіркою. Хоча я абсолютно допускаю, що таке могло бути. Але я, як юрист, розумію, що з точки зору закону це було “обставлено” всіма документами і все було зроблено у правовому полі. Але були ще і такі випадки коли сільські ради відмовляли учасникам АТО на підставі того, що “він не наш”. Це питання піднімалось на рівні облдержадміністрації і спільними зусиллями вдалося переконати їх..

Водночас проблема розпоряджання державними землями у Шацькому районі стала відома правоохоронцям. У поліції повідомили, що відкрили кримінальне провадження щодо службових осіб управління Держгеокадастру за статтею 364 (ч.1. – зловживання владою або службовим становищем) через те, що без погодження з органами місцевого самоврядування передали громадянам земельні ділянки на території Шацького району. За словами правоохоронців, поки не встановлено чи є серед цих громадян учасники АТО.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: Андрій БернадинАндрій ОмельчукАркадій СоломатінВіктор ЛутковВіталій ЮрчукВолодимир АндрійчукВолодимир ЖолобЗемляІгор СохацькийМикола ЗабродоцькийМикола СкарвінкоОлег ШворакОлександр РибакОлександр СерватовичОлександр СидунПетро ВащукСергій КозакТарас ЦюцюраУправління СБУ у Волинській областіШацькЮрій КаленюкЯрослав Крат
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Антимонопольний комітет зобов’язав волинську податкову скасувати тендер на 900 тисяч через порушення

Наступна новина

Porsche Panamera та розкішні маєтки: статки сім’ї ветерана Волинської митниці

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина
Mytnyk

Porsche Panamera та розкішні маєтки: статки сім’ї ветерана Волинської митниці

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.