• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Неділя, 19 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Як волиняни розміновували Чернігівщину

Як волиняни розміновували Чернігівщину

Автор: Костянтин Яворський
16 Червня 2022 в 14:26
У категорії: Новини
розміновування

55 днів розміновували Чернігівщину волинські рятувальники. Загалом знешкодили понад 1600 вибухонебезпечних предметів: від патронів до залишків ракет.

Про це під час під час брифінгу розповів начальник групи піротехніків ГУ ДСНС у Волинській області Віталій Галаша.

Найбільше знаходили боєприпасів до стрілецької зброї і снарядів гладкоствольної артилерії. Проте виявляли і снаряди від ЗРК та касетні міни. Щоправда їх було значно менше. Ліквідовували і розтяжки. Там, де ворог тимчасово розміщувався, навколо усе мінував сигнальними мінами і розтяжками.

«Лише в домогосподарствах і дворах очистили понад 70 гектарів. І це не враховуючи тих площ, які ми обстежили в авральному порядку, тому що тривала «боротьба за врожай», де ми здавали бігом площі, бо треба було садити – весна, гаряча пора», – ділиться вибухотехнік.

Розмінування ускладнювалося і частковою присутністю ворога. Чернігівщина – переважно лісиста місцевість. Тож заховатися є де.

«Хоча, вони були розбиті і розкинуті, вони потім поділилися на невеликі групки і почали виходити. За той час, поки ми були, було щось п’ять випадків, коли ще були локальні бої. Вони на дачних масивах переховувалися, в лісах групами по 15, по 5 чоловік.  Вони ще там навіть спротив чинили. Тобто навіть на даний час там в лісах перебувати заборонено, бо ще йде зачистка», – каже Віталій Галаша.

Начальник групи піротехніків ГУ ДСНС у Волинській області Віталій Галаша

Розмінували не все. Найскладніші ділянки просто позначили, аби до них вернутися пізніше.

«Стикнулися з мінним полем, то на ньому там три дні товклися з підрозділом. Пройшли буквально на колінах усього ділянку 50 на 20 метрів», – каже розміновувач.

Скільки загалом потрібно часу для очищення України головний вибухотехнік ДСНС в області назвати не наважився. Єдине, що зазначив: «є така тенденція: один день бойових дій дорівнює 30 дням розмінування».

  • розміновування

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Caption videoВійна в УкраїніВіталій ГалашаГУ ДСНС у Волинській областізброяЧернігівська область
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

«Переселений» бізнес: як на Волині працюють підприємства із зони бойових дій

Наступна новина

В умовах війни: Як виживає туристичний бізнес на Волині?

Схожі Публікації

Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 

Автор: Оксана Коваленко
17 Квітня 2026 в 18:22
0
Володимир Бондар депутат Волинська обласна рада

Депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар задекларував новий кросовер дружини за 3,4 мільйона гривень. Сам...

Детальніше

Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень

Автор: Сила Правди
17 Квітня 2026 в 15:28
0
Луцька міська рада

Державна аудиторська служба України виявила у бюджеті громади за неповних п’ять років діяльності Луцької міськради...

Детальніше

Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів

Автор: Ірина Кравчук
17 Квітня 2026 в 15:15
0

Волинський підприємець з Рожища Віталій Куденчук за останні чотири роки близько трьохсот разів змагався за...

Детальніше
Наступна новина
Туризм на Волині Владисла Лагановський

В умовах війни: Як виживає туристичний бізнес на Волині?

  • 17 Квітня 18:22 Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 
  • 17 Квітня 15:28 Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень
  • 17 Квітня 15:15 Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів
  • 16 Квітня 15:35 Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 
  • 16 Квітня 12:18 Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин
  • 15 Квітня 18:15 Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині
  • 15 Квітня 16:12 Поліцейська родина з Волині зберігає понад два мільйони гривень готівкою
  • 15 Квітня 12:40 Директор Луцького спецкомбінату комунально-побутового обслуговування задекларував новий позашляховик дружини 
  • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
  • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
  • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
  • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
  • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
  • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
  • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
  • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
  • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
  • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
  • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
  • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.