• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 2 Червня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Як зять з тестем хотіли підзаробити на тендерах у Ковелі

Як зять з тестем хотіли підзаробити на тендерах у Ковелі

Автор: Вадим Ремісько
14 Червня 2022 в 15:00
У категорії: #Аналітика, Новини
закупівлі молока

Ковельське управління освіти у листопаді 2021 року оголосило чотири тендери на закупівлю молочних продуктів у системі Prozorro. У них вирішили підзаробити тесть та зять, які домовилися зімітувати конкуренцію та зірвати великий куш. Однак їх сімейній ідилії завадив третій учасник, з міцними нервами та хорошим юристом. Тепер сім’я може попасти на чималі штрафи.

Деталі тендерної махінації, яка зірвалась, з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Зміст

  • Зять з тестем створили схему змови, але… програли
  • «Міцний горішок» молочних тендерів Ковеля підприємець Дмитро Ковальчук

Зять з тестем створили схему змови, але… програли

Підприємець Богдан Конопацький та «Компанія Юкон» вирішили підзаробити на тендерах, закупівлях молочних продуктів, які у листопаді 2021 року проводили ковельські освітяни. Учасники «змагалися» за те, хто і за скільки постачатиме 6,1 тонни вершкового масла, 28 тонн кисломолочного сиру, 3,1 тонни твердого сиру, 5,7 тонни сметани та 115 тонн молока. Очікувана вартість усіх закупівель склала понад 7,7 мільйона гривень.

В усіх чотирьох випадках Богдан Конопацький значно знижував ціну, давав найдешевшу пропозицію, а «Компанія Юкон» розташовувалося на другому місці, заявляючи ціну вищу. Однак, коли тендерні комітети переходили до процедури розгляду документів переможця, то виявлялося, що в усіх тендерах Конопацький не подавав достатнього переліку документів, заздалегідь знаючи, що його пропозицію відхилять.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Вказані документи видані не на ФОП Конопацький, а на абсолютно інші юридичні особи, відношення до яких учасник жодним чином не підтверджував. Інших документів у складі тендерних пропозицій по закупівлях ФОП Конопацький не завантажував», – зазначає голова ГО «Центр юридичної допомоги» Дмитро Климук, який часто моніторить державні тендери у пошуках зловживань.

Тому його пропозиції відхиляли, і переходили до оцінки наступного учасника, а ним виявлявся «Юкон».

Але все це, схоже, відбувалося неспроста. ФОП Богдан Конопацький і ПП «Компанія Юкон» мають багато спільного. Зокрема, однаковий контактний телефон і факс: 033 525 12 53. Крім того, у Конопацького вказана електронна адреса [email protected], яка має пряму відсилку до ПП «Компанія Юкон».

У реєстраційних даних ПП «Компанія Юкон» вказані спільний з Богданом Конопацьким телефон

За даними Clarity-project упоноваженими особами ПП «Компанія Юкон» та ПФ «Юкон» є директори Семенюк Володимир Іванович та Конопацька Наталія Володимирівна. Цікаво, що їх адреса співпадає з адресою реєстрації ФОП Конопацький Богдан Миколайович у селі Воля-Ковельська під Ковелем. Та це й не дивно, що адреса Наталі Конопацької співпадає з місцем реєстрації Володимира Семенюка, адже вони донька і батько. А Богдан Конопацький є чоловіком Наталії. Родинні зв’язки підтвердили у приймальні ПП «Компанія Юкон»:

– Добрий день! Це компанія Юкон? – запитуємо.
– Так.
– Допоможіть знайти Конопацьких, бо цей номер у них в контактах вказаний?
– А хто вам потрібний?
– Наталія Володимирівна. Я так розумію, що це родичка Володимира Семенюка?
– Так.
– Це його донька, я так розумію?
– Так. А ви хто?
– Мене звати Вадим Ремісько, я журналіст, досліджую тендери. У ПП «Юкон» і ФОП Конопацький Б.М, вказані однакові контакти. Я хотів запитати у когось з них, чому так трапилося? Я хотів би поспілкуватися з Володимиром Івановичем.
– Його зараз нема на місці. Я дам номер Наталії Володимирівни.
– А Богдан Миколайович Конопацький це ж її чоловік (Наталії Володимирівни Конопацької) правильно?
– Так.

«Сила правди» також зв’язалася з Наталією Конопацькою і вона не заперечила, що Богдан Конопацький її чоловік, а Володимир Семенюк – батько. Правда, контактів чоловіків теж не повідомила:

– Я не знаю, вони мені не пояснювали. А що вони виграли цей тендер? Звісно, що не виграли… Я не можу дати вам жодної інформації, бо я не в курсі справи, – відповіла Наталія Конопацька.

Чи змовлялися на тендерах зять з тестем? Відповідь може дати Антимонопольний комітет. Якщо він це підтвердить, сімейний бізнес та бюджет постраждають.

«Враховуючи вказані обставини, спільна участь ФОП Конопацький Б.М. та ПП «Компанія Юкон» у перелічених закупівлях могла бути змовою, спрямованою на недопущення, усунення або обмеження конкуренції в торгах. У свою чергу, відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції», такі антиконкурентні дії є забороненими та тягнуть за собою відповдіальність для суб’єктів господарювання», – зазначає голова ГО «Центр юридичної допомоги» Дмитро Климук. Громадські активісти уже подали скаргу до «Антимонопольного». Якщо змова буде доведена, на обох учасників будуть накладені чималі штрафи і заборони на участь в тендерах на 3 роки.

Навіщо роблять такі змови? Схема, виглядає так: один учасник, надто збиває ціну, демпінгує до рівня, коли вже тендер перестає бути вигідним, і тому справжні конкуренти перестають торгуватися. Але тесть, наприклад, який теж бере участь у цьому ж тендері, знає, що насправді пропозицію зятя відхилять (документи відкриваються вже після завершення аукціону, до того моменту ніхто не знає хто торгується і що він там завантажив), і треба бути наступним за ціною. Другим за ціною завжди був «Юкон», тобто тесть, але…

Сімейний бюджет з цими змовами і тендерами може тільки постраждати. Адже якби окрім зятя, брали участь в підготовці тендерів ще й нормальні юристи, то фірма ніколи б не пішла на таку змову, а документи підготували б ретельніше. А так, пропозиції «Юкона» теж не відповідали вимогам, їх відхиляли, а перемогу отримували інші, з хорошою підготовкою та залізними… нервами. 

Два з чотирьох «молочних» тендерів не відбулися, а в інших переможцем став підприємець з Луцька Дмитро Ковальчук.

«Міцний горішок» молочних тендерів Ковеля підприємець Дмитро Ковальчук

Утім на цьому історія не закінчується. Ні Конопацький, ані «Юкон» не перемогли на торгах, натомість гроші забрав ФОП Ковальчук Дмитро В’ячеславович, з Луцька, до речі.

Дмитро добре готує документи, має витримку і тому ціну не спускає, та й забирає грошенят по максимуму. Prozorro дає можливість проаналізувати усі його тендери.

Саме його пропозиція у торгах щодо закупівлі молочки Ковельського управління освіти у листопаді 2021 року була найдорожчою – 3,36 млн. грн. І що цікаво, Ковальчук не знижував свою пропозицію протягом торгів, ніби знаючи, що він й так переможе.

Результати тендеру, в якому переміг Дмитро Ковальчук

Така ж ситуація була і в другому тендері, де, окрім Конопацького, ПП «Компанія Юкон» та Дмитра Ковальчука, брала участь ще й ФОП Мирослава Ярема. Але три пропозиції тендерний комітет відхилив. У підсумку перемогла найдорожча пропозиція вартістю 1,25 млн. грн від Дмитра Ковальчука.

Результати тендеру, в якому переміг Дмитро Ковальчук

Відхилення тендерної пропозиції Конопацького очікувана, адже цей підприємець виграв лише 3 тендери в яких будь-коли брав участь. Тоді як ПП «Компанія Юкон» – досвідчений тендерний гравець. За період роботи Prozorro підприємство брало участь у 67 закупівлях, і у половині з них стало переможцем!

Що ж до цього Дмитра Ковальчука, то він лише двічі перетинався з «Юконом» на закупівлях і обидва рази на молочній продукції для ковельських освітян. Підприємець взагалі має добрі результати на тендерах від ковельського управління освіти: дев’ять переможних лотів на понад 4,7 млн.грн.

На чиїх тендерах найчастіше перемагає підприємець Дмитро Ковальчук

Загалом Дмитро Ковальчук переміг у 39 закупівлях з 53. Окрім Ковеля він співпрацює з Нововолинською міською радою, Ківерцівськими мерією і райдержадміністрацією та управлінням освіти Луцька.


Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Північному заході України», що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за фінансової підтримки фонду National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Вадим Ремісько

Журналіст Громадського інтерактивного телебачення, позаштатний дописувач Центру журналістських розслідувань «Сила правди»
Теги матеріалу: ProzorroБогдан КонопацькийВолодимир СеменюкДмитро КлимукКовельська міська радаОсвітаПП «Компанія Юкон»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Ростуть ціни і градус пропаганди: огляд білоруських медіа

Наступна новина

Білоруські чиновники зляться через санкції, а армія збирається «йти на Китай»: огляд білоруських медіа

Схожі Публікації

Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну

Автор: Антон Бугайчук
1 Червня 2023 в 16:30
0
Витрати Луцька на ЗСУ

За понад 14 місяців повномасштабної війни за рішеннями Луцької міської ради на підтримку військовослужбовців, поліції...

Детальніше

Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців

Автор: Костянтин Яворський
31 Травня 2023 в 12:30
0

На Волині створюють житло для внутрішньо переміщених осіб за гроші Європейського союзу. Нові будинки невдовзі...

Детальніше

Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися

Автор: Наталія Тарковська
30 Травня 2023 в 12:52
0
реєстр волонтерів

На Волині волонтерами офіційно зареєструвались півтори сотні осіб. З них тільки четверо людей – до...

Детальніше
Наступна новина
воєнна шпальна 9 кіріл і Лукашенко

Білоруські чиновники зляться через санкції, а армія збирається «йти на Китай»: огляд білоруських медіа

НОВИНИ

  • 1 Червня 16:30 Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну
  • 31 Травня 12:30 Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців
  • 30 Травня 12:52 Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися
  • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
  • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
  • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
  • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
  • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
  • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
  • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
  • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
  • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
  • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
  • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
  • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
  • 24 Квітня 19:15 НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва
  • 21 Квітня 18:05 На Волині посадовця сільради засудили на 5,5 років за корупцію і напад на журналістку, яка її викрила
  • 21 Квітня 11:13 Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку
  • 20 Квітня 15:35 І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)
  • 19 Квітня 16:40 Земельника, який погодив приватизацію 3 гектарів лісу біля Луцька, судитимуть повторно
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.