• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Англійські графи та українці в офшорах: кому належать волинські надра

Англійські графи та українці в офшорах: кому належать волинські надра

Автор: Аріна Крапка
19 Червня 2018 в 22:25
У категорії: #Розслідування, Новини
Nadra

Про надра у Волинській області говорять переважно в контексті видобутку бурштину. Але тут є не лише поклади сонячного каміння, а й інші корисні копалини, на які поклали око місцеві депутати, кіпрські компанії, приватні структури, які пов`язані з політиками. Хто і якими надрами розпоряджається в області, дослідив Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Cтаном на 2018 рік Державна служба геології і надр надала 38 спецдозволів на користування надрами на Волині. Йдеться про такі корисні копалини, як торф, крейда, глина, пісок, питні і технічні води, сапропель, самородні руди, бурштин, базальт та ін.

Зміст

  • Піщані «магнати»: депутати, забудовники
  • Вода і крейда в руках фірми-банкрута і кіпріотів
  • Торф видобувають білоруси
  • Кому належить глина?
  • Графські ошорні компанії: хто видобуває сапропель?
  • Базальт для чорнухи
  • Вугілля в руках держави, бурштин – в депутатів облради

Піщані «магнати»: депутати, забудовники

Сьогодні на території Волині видобувають пісок в 14-ти родовищах. Серед «щасливчиків», які отримали спецдозволи на видобуток, депутати місцевих рад та великі підприємства.

  1. Родовище Пустомитівське в Горохівському районі розвідує з 2010 року Поліщук Василь Григорович. Це підприємець з Горохова. Отримав спецдозвіл на видобуток піску до 2020 року. Балотувався на місцевих виборах у 2015 році до Горохівської районної ради від БПП «Солідарність», однак в раду не потрапив.
  2. Родовище Носачевичівське (Рожищенський р-н) з 2014 року – в руках депутата Волиньради, радикала Котюка Сергія Сергійовича. Він має спецдозвіл на видобуток до 2034 року. Котюк зареєстрований підприємцем з 2012 року. Серед видів діяльності – юридичні послуги, розробка піщаних та гравійних кар`єрів, виробництво будівельних матеріалів.
Піщаний кар`єр Котюка, проти якого виступали місцеві жителі. Фото: Волинські новини

В 2015 році люди виступали проти розробки кар`єру. Навіть повідомляли про те, що кар`єр зайняв територію людських паїв.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
  1. Видобуток піску на Старовижівщині в  Сереховицькому родовищі в 2018 році розпочав депутат Рожищенської райради, однопартієць Сергія Котюка Потапчук Володимир Антонович. Спецдозвіл отримав терміном на 14 років. Як фізична особа-підприємець, працює з 2016 року. Крім видобутку піску, оптовою торгівлею будівельними та лісоматеріалами,  вантажними перевезеннями. У своїй декларації за 2017 рік свою діяльність та дохід від неї депутат приховав. Також, як свідчать дані в декларації, і Володимир Потапчук, і Сергій Котюк, в 2017 році стали власниками земельних ділянок в селах Сереховичі Старовижівського району та Новоукраїнка Маневицького району площами по 2 гектари. Крім того, в 2017 році батько Сергія Котюка, Сергій Нестерович зробив подарунок Потапчуку в негрошовій формі на суму 143 тисячі гривень.
Скрін з декларації Володимира Потапчука

Сам Потапчук відмовився пояснити, чи співпрацює із Сергієм Котюком. Мовляв, вся інформація є у вільному доступі. Окрім політиків і депутатів, пісок видобувають і великі підприємства.

  1. Публічне акціонерне товариство «Кульчинський силікатний завод» має спецдозвіл на видобуток піску в Кульчинському родовищі з 2001 по 2031 роки. Серед видів діяльності – видобуток піску, глини, каоліну та ін. Засновниками є юридичні та фізичні особи, які внесли по 1 мільйону 316 тисяч 800 гривень в уставний фонд. Кінцеві бенефіціарні власники – уродженці Києва та Дніпропетровська Мазур Валерій Леонідович, Мазур В`ячеслав Валерійович, Золотарьова Олена Віталіївна та Мазур Валентина Олександрівна.
  2. ПАТ «Луцькавтодор» отримав спецдозвіл на видобуток піску в родовищі Замостівському з 2010 до 2021 року. Власники великих пакетів акцій зареєстровані на Кіпрі. Основний вид діяльності – будівництво доріг і шосе.
  3. Серед засновників ТОВ  «Будівельник», що видобуває пісок у Згоранському родовищі з 2010 року, є член партії «Батьківщина» Гігера Володимир Григорович. На місцевих виборах балотувався до Любомльської міської ради. Серед видів діяльності – розробка гравійних і піщаних кар`єрів. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Крім Гігери, засновниками фірми є Дуда Анатолій Адамович, Пашинська Олена Михайлівна, Купа Василь Васильович, Омелянюк Володимир Михайлович, Гурко Олександр Володимирович, Бубела Степан Савович та Самоліч Ігор Іванович.
  4. В родовищі Підкасинь (Маневицький р-н) приватна фірма «Техніка» видобуває пісок з 2012 року. Дія спецдозволу до 2032 року. Основні види діяльності – розробка піщаних і гравійних кар`єрів, вантажні перевезення, оптова торгівля будівельними та лісоматеріалами. Засновник фірми Яловенко Володимир Віталійович є засновником ще у низці підприємств. Це обслуговуючий кооператив  «Срібна долина», приватне хімічне підприємство «Матек», що надає житло в короткострокову оренду, спільне українсько-польське підприємство «Ансер-Україна ЛТД».
  5. В 2019 році закінчується спецдозвіл у приватного підприємства «Захід», що видобуває пісок з 2007 року в Озютичівському родовищі (Локачинський р-н). Серед видів діяльності – розробка гравійних і піщаних кар`єрів, видобуток глини і каоліну, виробництво цегли, черепиці та інших будівельних матеріалів.

«Захід» пов`язаний з дружиною старшого слідчого в особливо важливих справах Генпрокуратури України Гузя Віталія Олександровича Гузь Мар’яною Леонтіївною. 

Крім того, у декларації Віталія Гузя вказано, що його дружина працює у ПП «Захід», де отримувала заробітну плату. Власником ПП «Захід», згідно з реєстром You control, є Іванішина Мирослава Ярославівна, зареєстрована в селі Липини (де і зареєстрована власниця ТОВ «Євробуд» Мар’яна Гузь).

  1. Відомий у Луцьку забудовник Віктор Чорнуха видобуває корисні копалини через ТзОВ «Надра». Фірма отримала спецдозвіл з 2012 по 2032 роки у родовищі Сокальському-2. Уповноважена особа  фірми – зять Чорнухи Патлашинський Роман Ярославович. Він є депутатом Рожищенської міської ради. Серед видів діяльності – розробка гравійних та піщаних кар`єрів, оптова торгівля лісоматеріалами, вантажні перевезення.
  2. Роман Патлашинський має спецдозвіл на видобуток піску також в Копилівському родовищі (Маневицький р-н). ТзОВ «Мікс і Д», в якій він є співзасновником, отримала спецдозвіл з 2013 по 2028 роки.
  3. Крім Віктора Чорнухи, отримував ліцензію на видобуток піску відомий в Луцьку ще один забудовник – Вайман Руслан Олексійович. Його публічне акціонерне товариство «Луцький домобудівельний комбінат» видобуває пісок з 2010 року в «Омельненському» родовищі. Має дозвіл на це до 2026 року.
  4. В цьому році завершується дія спецдозволу на видобуток піску для ДП «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України».
  5. 13. У родовищі «Валер`янівському-2» до 2022 року видобуває пісок ТзОВ «Сіаль», серед засновників якого екс-директор створеного облрадою КП «Волиньприродресурс» Веніамін Туз.
Веніамін Туз. Фото: Четверта влада

В 1997 і 2002 роках серед засновників ТзОВ «Сіаль» були ФК «Волинь» і вище згадане ПП «Захід», що видобуває пісок в Локачинському районі.

  1. Киянин Єршов Сергій Анатолійович видобуває пісок в Городилецькому родовищі (Турійський район) з 2010 року. Його приватне підприємство «Фомальгаут Волинь» має спецдозвіл до 2020 року.

Вода і крейда в руках фірми-банкрута і кіпріотів

Вісім родовищ питних і технічних вод розвідуються у Волинській області. Три спецдозволи на воду отримали недержавні підприємства.  Це – ПАТ «Луцьк Фудз», ПАТ «Ковельмолоко» і  ПАТ «Волиньхолдінг».

  1. ПАТ «Луцьк Фудз» видобуває мінеральну воду в Луцькому родовищі з 2006 року. Термін дії спецдозволу – до 2026 року. Уповноважена особа – Шамрай Олександр Вікторович. Раніше він обіймав посаду фінансового директора ТОВ «МБ Інновація» (Київ), створеного співвласниками мережі ресторанів «Світова Карта» Майклом Доном і Бені Голані. Власницею великих пакетів акцій «Луцьк Фудз» є компанія Runa Foods Public Company Limited (Кіпр). Вона була створена на базі Луцького міського продовольчого комбінату. Її основні співвласники – директор ТОВ «Атланта Сервіс» Сергій Валієв і засновник «Атланта-Капіталу» Андрій Артазей. Серед видів діяльності – виробництво прянощів, неспеціалізована торгівля продуктами харчування, напоями та ін. Кінцевий бенефіціарний власник – Маратефтіс Панагіотіс, Кіпр, Нікосія.
  2. Дія спецдозволу для ПАТ «Волиньхолдінг» закінчується в цьому році. Видобуток питної і технічної води компанія здійснювала в Торчинському родовищі з 2003 року. Уповноважені керівники – Богдан Руслан Володимирович і Рінггер Томас Рейнхард. Основний вид діяльності – виробництво прянощів і приправ. Власники крупних акцій – Nestle, Швейцарія. Кінцеві бенефіціарні власники – Рінггер Томас Рейнхард і Богдан Руслан Володимирович.
  3. ПАТ «Ковельмолоко» має спецдозвіл на видобуток питної і технічної води на 20 років – з 2014 по 2034 рік. Фірму створено в 1996 році. Уповноважені керівники – Башко Дмитро Ярославович. Основний вид діяльності – переробка молока і виробництво сиру. Власники великих пакетів акцій – компанія з обмеженою відповідальністю «Бросмонт Холдінгз Лімітед», Кіпр. Фірма є банкрутом і має заборгованість 3 мільйони 284 тисячі гривень. За даними ЗМІ, ПАТ «Ковельмолоко» належить до відомої бізнес-групи «Континіум».

Видобутком крейди на Волині займаються три фірми.

  1. ТзОВ «Волиньвапно», що здійснює видобуток в Пожарківському родовищі з 2002 по 2019 рік. Уповноважена особа – Терпіль Юрій Миколайович. Юрій Терпіль – жидичинський депутат, а його син Юрій працює в управлінні поліції охорони Волині. В декларації чоловіка вказано, що від підприємницької діяльності в 2017 році він заробив 38 тисяч 170 гривень. І ще 11 тисяч 45 гривень за сумісництвом. Основний вид діяльності – видобуток декоративного і будівельного каменю, гіпсу, мила, сланців. Серед засновників компанії – ПАТ «Кульчинський силікатний завод», ТзОВ ВТО «Інтерком», Мазур Валерій Леонідович, Мазур В`ячеслав Валерійович, Троцюк Катерина Сергіївна. За словами пана Терпіля, видобуток крейди вони не здійснюють вже 9 років. З Державної служби геології і надр приходив лист, щоб ми провели перевірку, а вона коштує в межах 150 тисяч грн. Чинним законодавством це ніби не передбачено, але Держслужба геології і надр вимагає. Ми вже не працюємо 9 років, – пояснив чоловік.
  2. Киянин Єршов Сергій Анатолійович через ПП «Фомальгаут-Волинь» видобуває крейду в тому ж Городилецькому родовищі, що й пісок. Дія його спецдозволу – з 2006 по 2026 роки.
  3. ТзОВ «Пан Крейд» видобуває крейду з 2016 року. У цьому році і створено фірму. Керівник – Шепелюк Володимир Кирилович. Основні види діяльності – видобуток декоративного і будівельного каменю, гіпсу, сланців. Серед засновників – Лагойда Ігор Михайлович, Рудь Сергій Якович. Пан Лагойда також є засновником ТзОВ Фірма «Юса», що має готелі та зареєстрована у Білій Церкві Київської області, кіпрського походження ТзОВ «Істейн-Інвест», що здійснює операції з нерухомістю в Чернігові та інших компаній.

Торф видобувають білоруси

Торф на Волині видобувають у восьми родовищах.

У трьох родовищах – засвіття сигнелюк, Сойне і Вутишне видобуток до 2036 року здійснює Державне підприємство «Волиньторф». І ще чотири спецдозволи на видобуток з 2017 по 2037 роки отримало КП «Волиньприродресурс». Комунальне підприємство має спецдозвіл у родовищах – Велике болото, Коза березина, Велике багно, Стобихівське.

торф
Ілюстративне фото: Видобуток торфу

Лише одне приватне підприємство ТзОВ «Старовижівське паливо-торф» отримало дозвіл на видобуток торфу в родовищі Лютка з 2008 по 2020 рік. Середи видів діяльності– видобуток торфу, виробництво дерев`яних виробів, виробництво продуктів нафтопереробки, будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновниками підприємства є білоруси Алейніков Сергій Вікторович, Сідорович Валерій Олександрович і Турцевич Ігор Євгенович.

Кому належить глина?

Глину видобувають у шести родовищах.

  1. Виробничо-комерційне ТОВ «Луцький цегельний завод №1 ЛТД»  отримало спецдозвіл на видобуток з 1995 по 2028 роки у родовищі Новокорчівському. Серед видів діяльності – розробка гравійних і піщаних кар`єрів. Засновниками фірми є Житніков Микола Іванович, Миронюк Валерій Володимирович, Кантерук Валерій Анатолійович.
  2. В «Новокорчівському родовищі-2» має спецдозвіл на видобуток суглинку мале підприємство «Полум`я» до 2032 року.  Фірма виробляє цеглу та інші будівельні матеріали з обпаленої глини. Уповноважені особи – Линник Людмила Степанівна.Серед засновників – Іванісік Ігор Степанович, Линник Людмила Степанівна.
  3. У 2018 році завершує видобувати глину в «Рокитнянському родовищі» колективне підприємство «Рокитнянський цегельний завод». Уповноважена особа – Улізько Марія Іванівна. Серед видів діяльності – виробництво цегли, черепиці, обпаленої глини та інших будівельних матеріалів. Засновники фірми – Улізько Марія Іванівна, Улізько Володимир Іванович, Улізько Анатолій Володимирович, Улізько Надія Арсентіївна, Баглик Алла Григорівна.
  4. Приватне підприємство «Захід», що видобуває пісок, також має два спецдозволи на видобуток глини у Павловичівському родовищі з 2002 по 2019 роки, в родовищі Війницькому – з 2011 по 2031 рік.
  5. У родовищі Потоківському володіє спецдозволами на видобуток суглинку ТзОВ «Дубечненський керамічний завод». Термін дії дозволу – з 2016 по 2036 рік.  Керівник фірми – Омельчук Володимир Устимович, Іванішин Леонтій Володимирович. Основні види діяльності – виробництво цегли, черепиці, будівельні матеріали. Засновником компанії є Іванішин Леонід Володимирович – чоловік пані Іванішиної, яка має у власності ПП «Захід».

Графські ошорні компанії: хто видобуває сапропель?

  1. Кияни видобувають сапропель в озері Синовому через фірму ТзОВ «Волиньсапрофос». Фірма отримала спецдозвіл в 2016 році терміном на 20 років. Основний вид діяльності – виробництво добрив. Засновниця компанії – киянка Кірєєва Ірина Вікторівна.
  2. ТзОВ «Зендер Україна» має спецдозвіл на видобуток сапропелю у двох родовищах – Біле ( з 2013 по 2033 роки) і Прибич ( з 2014 по 2032 роки).
скрін

За інформацією з You control, серед засновників компанії – Середюк Ігор Олександрович, граф Оксфордський та Асквітський Реймонд Бенедикт (Сполучене Королівство), Зендер Корпорейшн Лімітед, Талар Холдингз Лімітед.

3. ТзОВ «ДІЗКУ – Українські органічні сполуки» видобуває сапропель в родовищі Синове. Дія спецдозволу з 2013 по 2033 роки. Серед видів діяльності – вирощування зернових і технічних культур, розведення молочних порід тварин, сільське господарство, полювання. Основний вид діяльності – видобуток мінеральної сировини для хімічної промисловості і виробництво добрив. Засновники – Компанія «Вікторіам ЛТД»  і компанія «Волін ЛТД», що зареєстровані на Сейшельських островах.

Базальт для чорнухи

Спецдозвіл на видобуток базальту має сім`я забудовника Віктора Чорнухи через ТзОВ «Артіль» з 2009 по 2029 рік в родовищі Малоосницькому (Маневицький р-н). Керівник фірми – вже вище згаданий Патлашинський Роман Ярославович. Засновники і кінцеві бенефіціарні власники – Чорнуха Віктор Григорович і Чорнуха Ігор Вікторович. 

Вугілля в руках держави, бурштин – в депутатів облради

Кам`яне вугілля на Волині сьогодні видобувають у чотирьох шахтах. Це №9, 11, Нововолинська 10 і Бужанська. Видобуток у шахті № 10 здійснює ДП «Дирекція по будівництву об`єктів» з 2003 по 2023 рік. В шахті № 9 і шахті Бужанській видобуває ДП «Волиньвугілля» до кінця 2018 року. В шахті № 11 – до 2033 року.  

Природний газ в Локачинському родовищі видобуває  ПАТ «Укргазвидобування» з 2001 року. Термін дії дозволу до 2035 року. Як повідомляли ЗМІ, місцеві жителі села Марковичі, де здійснюється видобуток газу, бідкаються, чому газ вони отримують за такою ж ціною, як по всій країні. Також селяни були занепокоєні викидами сірки в повітря.

Чотири спецдозволи на видобуток бурштину має комунальне підприємство «Волиньприродресурс» у родовищах – Маневицьке, Маневицьке 1, Камінь-Каширське, Камінь-Каширське 1. А руду самородну видобувають в Луківському родовищі. Термін дії спецдозволів – з 2017 по 2037 роки. До слова, Генпрокуратура України розслідувала законність надання спецдозволів на видобуток бурштину. Як йдеться в ухвалах Печерського суду, прокурори розслідують ймовірний факт перебування у змові працівників КП «Волиньприродресурс» і посадовців Державної служби геології і надр щодо незаконного отримання спецдозволів. А саме, чому спецдозволи комунальне підприємство отримало без участі в аукціоні (це передбачено в Постанові Кабміну № 615 від 0.05.2011 «Про затвердження порядку надання спецдозволів на користування надрами»), а також походження коштів, які заплатило комунальне підприємство за отримання спецдозволів. Однак далі розслідування ця справа з місця не зрушила.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Аріна Крапка

Журналістка Руху "Чесно" на Волині, членкиня ГО "Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: БатьківщинаВасиль ПоліщукВеніамін ТузВіктор ЧорнухаВКТОВ «Луцький цегельний завод №1 ЛТД»ВолиньвугілляВолодимир ГігераВолодимир ПотапчукВолодимир ЯловенкоДержавна служба геології та надр УкраїниДП «Волиньторф»Європейська СолідарністьІгор ЧорнухаКП «Волиньприродресурс»КП «Рокитнянський цегельний завод»Мар'яна ГузьМП «Полум'я»ПАТ «Волиньхолдінг»ПАТ «Ковельмолоко»ПАТ «Кульчинський силікатний завод»ПАТ «Луцьк Фудз»ПАТ «Луцькавтодор»ПАТ «Луцький домобудівельний комбінат»ПП «Захід»ПП «Фомальгаут Волинь»Радикальна партія Олега ЛяшкаРоман ПатлашинськийРуслан ВайманСергій КотюкСіальТзОВ «Старовижівське паливо-торф»ТОВ «Артіль»ТОВ «Будівельник»ТОВ «Волиньвапно»ТОВ «Волиньсапрофос»ТОВ «ДІЗКУ – Українські органічні сполуки»ТОВ «Дубечненський керамічний завод»ТОВ «Зендер Україна»ТОВ «Мікс і Д»ТОВ «Надра»ТОВ «Пан Крейд»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

«Сила правди» подала до суду на Шацький нацпарк

Наступна новина

Бюджетно-кримінальна історія КП «Ласка»

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина

Бюджетно-кримінальна історія КП «Ласка»

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
    • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
    • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
    • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
    • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
    • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
    • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
    • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
    • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
    • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
    • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
    • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
    • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
    • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
    • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
    • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
    • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
    • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
    • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
    • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.