• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Четвер, 30 Червня, 2022
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Бюджетно-кримінальна історія КП «Ласка»

Бюджетно-кримінальна історія КП «Ласка»

Автор: Валентина Куць
24 Червня 2018 в 09:42
У категорії: #Розслідування, Новини

Навколо комунального підприємства «Ласка», що виконує функції притулку для тварин, вже досить давно точаться різні дискусії. Мовляв підприємство «тягне» багато коштів із бюджету, нераціонально їх використовує, а тварини не мають потрібного догляду. Про це не раз писали як у соціальних мережах, так і у ЗМІ. А активісти навіть вимагали звільнити керівника підприємства у петиції до міської влади та домоглися відкриття кримінального провадження.  Тож скільки коштів отримує КП «Ласка» і чому підприємство потрапило під кримінал – з’ясовував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

пес

Мільйони з бюджету

Впродовж 2016-2018 із міського бюджету КП «Ласка» отримало понад три мільйони гривень. Як повідомили у Луцькій міській раді, ці кошти надавались за відповідними статтями:

Стаття надходження коштів2016 р.
 

(грн)
2017 р.
 

(грн.)
2018 р.
 

(грн.)
Видатки на функціонування підприємств, що виробляють, виконують або надають житлово- комунальні послуги;669,7 тис. грн.1254,3 тис. грн.626,8 тис. грн.
На будівництво електропостачання притулку (за рахунок субвенції з обласного бюджету48,9 тис. грн.––
Оплата за відлов бродячих тварин.439,3 тис. грн.485,7 тис. грн.151,3 тис. грн.
Співфінансування по проекту «Соціальна реабілітація людей з обмеженими можливостями в транскордонному регіоні завдяки створенню умов та підготовці спеціалістів у галузі каністерапії».–135,0 тис. грн.–

Крім бюджетних коштів, підприємство отримує й інші надходження від різних організацій та благодійників. За інформацією КП «Ласка» майже половину доходів підприємства становлять власні надходження, що складаються з наданих послуг та матеріалів.

У 2016 році, за інформацією КП «Ласка», власні надходження підприємства становили 978,4 тис. грн. – 57,7 % від загальних доходів підприємства. У 2017 році власні надходження складають 1207,6 тис. грн. – 46,5 % від усіх доходів КП.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

За перший квартал 2018 року власні надходження становлять 206,0 тис. гривень.

власні надходження

Детальніше ознайомитись з інформацією про власні надходження можна у відповіді комунального підприємства.

Кримінальна історія КП «Ласка»

Проте такі, здавалося б, «злагоджені» цифри викликали сумніви у захисників тварин, які активно стежать за роботою комунального підприємства. Зокрема, активісти «Волинського об’єднання зоозахисту» поскаржились до правоохоронних органів на порушення в роботі комунального підприємства: на відсутність обліку матеріальної допомоги, невиправдані витрати на відрядження, не проведення роботи із вакцинації та стерилізації тварин та інші факти. Скаржники вказували на те, що у 2016 році на оплату праці найманих працівників КП «Ласка» витратило 616,7 тисяч гривень, на харчування для тварин – 20,6 тисяч гривень і на ветеринарні медикаменти – 131,4 тисячі гривень. Водночас довідки від ветеринарів підтверджують, що тварини були худі та виснажені, із запущеними хворобами і мали вгодованість нижче норми.

На думку заявників потребує перевірки і облік надходжень від зоозахисної організації «Naturewatch Foundation», яка передала для КП  «Ласка» ветеринарні медикаменти, обладнання, автомобіль, проте це не вказано у дохідній частині підприємства.

За цими скаргами правоохоронці минулого року відкрили кримінальне провадження, але через кілька місяців закрили, посилаючись на відсутність ознак кримінального правопорушення в діях службових осіб КП «Ласка». Оскільки провадження закрили і перевірку підприємства не провели, то скаржники знову вдалися до електронних петицій і вимагали проведення аудиторської перевірки на комунальному підприємстві. У відповідь на петицію посадовці міської ради повідомили, що на підприємстві триває службова перевірка.

А згодом зоозахисники домоглися поновлення закритого провадження через суд. І у квітні цього року Луцький міськрайонний суд своєю ухвалою визнав постанову про закриття такою що не відповідає вимогам закону, оскільки винесена без об’єктивного дослідження даних. А відтак суд скасував цю постанову і направив кримінальне провадження для досудового розслідування.

Справу поновили і головне, що вони її відкрили за статтею 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем – авт.). – розповідає Ірина Петренюк, представник громадської організації «Волинське об’єднання зоозахисту». – Суд поновив справу по цій же статті і мають провести всі перевірки, які суд наказав зробити. Тобто все, що входить в обов’язки при проведенні розслідування. Загалом більше всього нас цікавлять тварини. Тому що тварини, попадаючи на КП гинуть від хвороб. Є свідки, люди, які живуть біля притулку, бачили як із притулку вивозять трупи тварин. Але так як державу не цікавлять тварини, то ми пішли в сторону фінансів. Ясно, що на тварин виділяються кошти, і тому тут може бути корупційна схема.

Тож допоки захисники тварин чекають нового розслідування викладених фактів  керівник комунального підприємства Богдана Новарчук із 1 червня звільнена із цієї посади за власною заявою. Виконувач обов’язків керівника Сергій Скумс каже, що наразі на підприємстві відбулась внутрішня перевірка із міської ради та перевірка Державної служби з питань праці. Однак про результати внутрішньої перевірки на підприємстві не знають, а перевірка Державної служби праці не виявила порушень. Про нове кримінальне провадження пан Скумс поки що не знає, хоча очікує таких перевірок теж.

Богдана Новарчук

Екс-очільниця підприємства Богдана Новарчук, каже що із результатами внутрішньої перевірки ознайомлена. В цих результатах немає ні покарань, ні стягнень, а, мовляв, містяться рекомендації щодо покращення роботи на підприємстві. А щодо зауважень зооактивістів то пані Новарчук, каже що підприємство має позитивні висновки міжнародних організацій.

Нас перевіряли всі міжнародні організації, з якими ми співпрацюємо. І Польща нам зробила зауваження, що тварини перегодовані. Приїжджали й інші міжнародні організації і дали висновок – ми розміщували ці висновки на сторінці у мене, – коментує екс-очільниця підприємства Богдана Новарчук. – Трупи тварин зберігаються в морозильній камері, ми їх нікуди не вивозили. Коли морозильна камера заповнюється – ми викликали “Луцькспецкомунтранс” і вивозили. Зазвичай трупи тварин збирались із доріг нашим підприємством. А надходження від міжнародної організації належать громадській організації “Волинське товариство захисту тварин”, воно передано для підприємства за договором у користування і це чітко зазначено. Така була вимога міжнародної громадської організації – передавати майно тільки громадській організації, тому що на комунальні підприємства грантів не дають.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: Богдана НоварчукІрина ПетренюкКП «Ласка»Луцька міська рада
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Англійські графи та українці в офшорах: кому належать волинські надра

Наступна новина

Антимонопольний комітет зобов’язав волинську податкову скасувати тендер на 900 тисяч через порушення

Схожі Публікації

Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 17:04
0
загиблі морг

Волонтери, які доставляють тіла загиблих героїв на Волинь, б’ють на сполох. Родичі полеглих не завжди...

Детальніше

Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 14:00
0

«Альфа-Банк» із російським корінням продовжує працювати в Україні і, зокрема, на Волині. Прийнятий навесні 2022...

Детальніше

Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 12:45
0

У Луцьку з 2015 року збирають гроші на потреби армії оригінальним способом. Благодійний марафон має...

Детальніше
Наступна новина
holovne-3

Антимонопольний комітет зобов’язав волинську податкову скасувати тендер на 900 тисяч через порушення

НОВИНИ

  • 28 Червня 17:04 Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка
  • 28 Червня 14:00 Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні
  • 28 Червня 12:45 Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ
  • 24 Червня 15:33 За яких умов Лукашенко бомбитиме Київ та для кого створює секретний факультет: огляд білоруської преси
  • 24 Червня 13:50 У Києві судять волинських комуністів
  • 23 Червня 15:26 Палиця з Івахівим прогулюють голосування навіть під час війни
  • 22 Червня 16:35 Чому у Луцьку не працює 27 ліфтів
  • 22 Червня 13:15 Як війна вплинула на ринок праці Волині і які зараз шанси знайти роботу
  • 20 Червня 12:40 «Нетбуки НАТО», український дрон з вибухівкою і вибрик Лукашенка-молодшого: огляд білоруської преси
  • 17 Червня 17:13 Стало відомо ім’я волинянки-шанувальниці путіна, яку затримала СБУ
  • 17 Червня 12:25 Депутат Луцькради отримав в армії «медаль за п’янку»
  • 16 Червня 18:00 В умовах війни: Як виживає туристичний бізнес на Волині?
  • 16 Червня 14:26 Як волиняни розміновували Чернігівщину
  • 16 Червня 11:36 «Переселений» бізнес: як на Волині працюють підприємства із зони бойових дій
  • 15 Червня 16:00 Білоруські чиновники зляться через санкції, а армія збирається «йти на Китай»: огляд білоруських медіа
  • 14 Червня 15:00 Як зять з тестем хотіли підзаробити на тендерах у Ковелі
  • 8 Червня 15:45 Ростуть ціни і градус пропаганди: огляд білоруських медіа
  • 31 Травня 16:55 Піонери, санкції і показові розправи над опозицією: огляд білоруських медіа
  • 27 Травня 18:35 Які громади на Хмельниччині розселили найбільше внутрішньо переміщених осіб
  • 26 Травня 18:43 За три місяці війни волиняни мали 176 разів спускатися в укриття. Які дні і години найтривожніші?
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.