Луцький міський голова Ігор Поліщук розповів, скільки цьогоріч витратять на ремонти прибудинкових територій, коли чекати аудиту роботи комунальних підприємств міста, що планують робити з Центральним ринком і що вдалося зробити від початку каденції.
Про це та інше Поліщук говорив у прямому ефірі «Суспільного Волині» 15 березня, звітуючи про перші 100 днів на посаді мера Луцька.
Що за цей час втілити не вдалося, посадовець не перерахував, проте головними здобутками назвав придбання восьми нових тролейбусів, встановлення семи «розумних» зупинок, облаштування трьох світлофорних розв’язок, придбання медичного обладнання для лікарень та можливість збереження дитячої залізниці.
Відповідаючи на запитання глядачів про ремонти доріг прибудинкових територій, Поліщук розповів, що на 2021-ий рік у бюджеті Луцька заклали 48 мільйонів гривень на капітальний ремонт і ще 25 мільйонів на поточні роботи, які включають ремонт вулиць у приватному секторі. Зараз, за словами мера, у черзі на ремонт близько 30 дворів, 10 з яких планують відремонтувати до кінця поточного року.
«Сьогодні ми моніторимо ситуацію, старости складають перелік тих доріг, які треба відремонтувати першочергово. Можу сказати, що орієнтуємось витратити на ремонт доріг в громадах близько 15 мільйонів гривень. За результатами перевиконання будемо додавати кошти на ці видатки», — резюмує Ігор Поліщук.
Ведуча програми нагадала політику про передвиборчу обіцянку провести аналіз і аудит всіх департаментів і комунальних підприємств Луцькради задля визначення їхньої ефективності і поцікавилась, коли ідею нарешті реалізують.
Поліщук розповів, що у квітні або травні вже винесе проєкт рішення про формування нової штатної структури і про зміни у відділах, управліннях, департаментах Луцької міської ради. Під час оприлюднення документу можна буде ознайомитися і з оголошенням нових конкурсів на нові вакантні посади.
Не обійшлося і без запитань про плани стосовно Центрального ринку. Раніше «Сила правди» вже розповідала, що за рік від дня примусового демонтажу, який переріс у погром майна підприємців, слідство досі не оголосило імена підозрюваних і не встановило суму збитків. Ходили чутки, що 15 березня 2021-го демонтаж продовжать, проте цього не сталося.
«Демонтажу не буде. Принаймні поки що. В суботу я запросив підприємців Центрального ринку до діалогу. Для того, щоб ми зустрілися, обговорили наші подальші кроки і намалювали дорожню карту того, як ми будемо вирішувати облаштування площі, на якій сьогодні знаходиться Центральний ринок. На мої переконання, ця площа може бути перлиною нашого міста, вона може бути і центром туризму, вона може бути цікавою для лучан, на ній може бути торгівля, але приведена до нормальних естетичних і санітарно-гігієнічних умов. Тому дуже сподіваюся, що в діалозі з підприємцями ми знайдемо ті шляхи, які зможуть дозволити вирішити питання перенесення центрального ринку і облаштування там площі з найменшими втратами для обох сторін», — розповів Поліщук.
Під час ефіру Центр журналістських розслідувань «Сила правди» поцікавився, яку позицію займає міський голова стосовно ймовірної забудови ділянки на Ковельській, 17, яка залишається можливою і за новим проєктом генплану міста. Як говорить Поліщук, ділянку передали у приватну власність ще при Богдану Шибі, проте особисто він і досі виступає проти її забудови багатоповерхівками.
У підсумку очільник Луцькради анонсував, що до кінця року планують облаштувати два сквери, покращити умови у Центральному парку, почати роботи у парку 900-річчя, оновити штат міської ради і почати модернізацію комунальних підприємств міста.
З 10 березня команда «Суспільного Волині» в рамках програми «Сьогодні. Головне» аналізує діяльність обласних та міських голів Волині, даючи посадовцям можливість публічно прозвітувати про зроблене за перші 100 днів роботи. В прямому ефірі очільникам місцевих рад ставитимуть запитання і журналісти волинських медіа, в тому числі і Центру журналістських розслідувань «Сила правди». Днями уже прозвітував голова Волинської обласної ради Григорій Недопад та голова Нововолинської громади Борис Карпус.