• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 27 Січня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > За два роки на Волині – майже 400 офіційних корупціонерів. Хто вони?

За два роки на Волині – майже 400 офіційних корупціонерів. Хто вони?

Автор: Юрій Горбач
17 Березня 2021 в 17:02
У категорії: Новини, ТОП новини
реєстр корупціонерів НАЗК волинська область

З лютого 2019 по березень 2021 років до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, потрапило 389 волинян.

11 березня Національне агентство з питань запобігання корупції представило оновлений державний реєстр корупціонерів. У ньому наявні дані про 11,8 тисяч осіб, яких з 4-го лютого 2019 року суди визнали винними за рядом корупційних статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Завдяки оновленому інструменту пошуку в реєстрі Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував інформацію 396 записів про 389 внесених туди волинян станом на 15 березня 2021 року.

В реєстрі корупціонерів представлена інформація про прізвище, ім’я, по-батькові внесеної особи, її місце роботи, посаду та тип порушення, за яке вона туди потрапила. Також вся інформація поділена за формою судочинства: адміністративні правопорушення та кримінальні правопорушення. Крім того, туди вносять осіб, які отримали дисциплінарні стягнення за корупційні порушення, однак на Волині за два роки таких немає.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Проте, якість наповнення реєстру наразі бажає кращого. В процесі аналізу «Сила правди» виявила, що стосовно 133 волинян (34%) не заповнене місце роботи, стосовно 130 осіб немає даних про займану посаду, а в одному випадку і взагалі немає ані імені, ані місця роботи, ані посади людини, однак внесена інформація про порушення.

Що ж до наявної інформації, то левова частина внесених корупціонерів це представники органів місцевого самоврядування різних рівнів – 29% (112 осіб) внесених до реєстру волинян. Найбільше серед них представників сільських та селищних рад (88 осіб, 23% від загальної кількості волинян), яких найчастіше карають за невчасне подання, неподання декларацій про майно та доходи і повідомлень про зміни в майновому стані. Також у реєстрі є по кілька депутатів міських та районних рад та чотири депутати Волинської обласної ради попереднього скликання. Це Володимир Дейна, Володимир Кметь, Олександр Курилюк та Олексій Панасюк.

Близько 2% внесених корупціонерів (8 осіб) це сільські та селищні голови та старости. Наприклад, селищний голова Турійська Олексій Безсмертний, Оконський сільський голова Петро Ярута, Дубищенський сільський голова Анатолій Дорошенко та інші. Ще дві великі групи волинських корупціонерів це представники різних підрозділів поліції (24 особи, 6%) та працівники лісгоспів і лісництв регіону (23 особи, 6%). До бази даних потрапили і по кілька представників Волинської обласної та районних державних адміністрацій, військових комісаріатів та частин, прикордонної служби та навіть державного підприємства «Луцький ремонтний завод “Мотор”».

А от із Волинської митниці та митних постів потрапили лише 4 особи (1%), стільки ж і представників Ковельської виховної колонії та Маневицької виправної колонії. Серед них і начальник відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи Маневицької виправної колонії Дмитро Купріянчик, який отримав 20 тисяч штрафу за 350 гривень хабаря.

реєстру корупціонерів волинська область

Якщо ж подивитися на внесених до реєстру волинських корупціонерів в розрізі займаних посад, то окрім найбільших груп депутатів та поліцейських, 22 особи (5,6%) це начальники, директори організацій, їх струтурних підрозділів, відділів, 5,4% (21 особа) – лісничі, головні лісничі та їх помічники, майстри лісу, по 11 осіб (по 2,8%) це інспектори митниці, екоінспекції, прикордонної служби та податкової і головні спеціалісти в органах влади, місцевого самоврядування, ОДА та РДА. Цікаво, що 2,5% (10 осіб) волинських корупціонерів це водії.

За типами порушень, через які всі ці особи потрапили у реєстр, переважають порушення пов’язані із вимогами фінансового контролю. Себто, невчасно подані електронні декларації про майно та доходи, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Таких 51% справ волинських корупціонерів. І лише 44% справ стосуються класичних у розумінні корупції справ про пропозицію і надання хабаря, прийняття такої пропозиції та одержання неправомірної вигоди, пособництво в наданні такої вигоди і зловживання впливом. Ще 1% справ стосувався брехні в електронних деклараціях про майно і доходи чи їхнє умисне неподання.

Хто вони – офіційні корупціонери Волині
Infogram

Чим взагалі загрожує потрапляння до реєстру корупціонерів в Україні? Про це розповів виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

«Раніше потрапляння державного службовця туди автоматично було звільненням з посади. Зараз на розсуд суду. Але Кодекс України про адміністративні правопорушення визначає перелік пов’язаних з корупцією правопорушень. Це глава 13-а КУпАП та вироки корупційних злочинів передбачені Кримінальним кодексом (ст. 43 чи 44 ККУ). Тобто, чи ти взяв хабар, чи невірно заповнив декларацію, – ти потрапляєш до реєстру», – пояснює Сергій Миткалик.

За законодавством, формує та веде реєстр корупціонерів Національне агентство з питань запобігання корупції. Наявність особи в ньому може мати наслідки для учасників державних тендерів. За законом «Про публічні закупівлі» це є однією із підстав для недопуску учасника до тендерної процедури, чи відхилення пропозиції компанії, яка сама потрапила до реєстру корупціонерів, або ж там є її посадова особа, яка уповноважена її представляти.

Крім того, зі слів Сергія Миткалика, на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Деякі обмеження для офіційних корупціонерів передбачені й для учасників виборчого процесу. Адже засуджені за корупційні правопорушення з непогашеною чи не знятою судимістю не можуть бути уповноваженими представниками кандидатів на пост Президента України, офіційними спостерігачами, членами окружних чи дільничних виборчих комісій.

Повний перелік волинян, внесених до реєстру корупціонерів за лютий 2019-березень 2021 року
Infogram

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Анатолій ДорошенкоВолинська обласна радаВолодимир ДейнаВолодимир КметьКорупціяНАЗКОлександр КурилюкОлексій БезсмертнийОлексій ПанасюкПетро ЯрутаСергій Миткалик
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Демонтаж ринку, ремонти і аудит роботи міськради — мер Луцька про перші 100 днів на посаді

Наступна новина

Огорожа, гроші і позов до суду: мер Володимира-Волинського розповів про ситуацію зі сміттєзвалищем

Схожі Публікації

Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині

Автор: Оксана Петрук
27 Січня 2023 в 17:10
0
зарплати директорів

На Волині є вісім закладів культури обласного підпорядкування: два театри, філармонія, три бібліотеки, краєзнавчий музей...

Детальніше

Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося

Автор: Христина Вавриш
27 Січня 2023 в 09:55
0
Ірина Снитюк. Це та наступні фото надані Іриною

Навчання за кордоном у престижному коледжі абсолютно безкоштовно для когось звучить як мрія. Хтось скаже,...

Детальніше

Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою

Автор: Антон Бугайчук
26 Січня 2023 в 20:25
0
Ігор Пальонка головна

Ігор Пальонка став міським головою Володимира у грудні 2020 року після кількох десятиліть керівництва Петра...

Детальніше
Наступна новина
Ігор Пальонка 8

Огорожа, гроші і позов до суду: мер Володимира-Волинського розповів про ситуацію зі сміттєзвалищем

НОВИНИ

  • 27 Січня 17:10 Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині
  • 27 Січня 9:55 Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося
    • 26 Січня 20:25 Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою
    • 26 Січня 16:10 На Волині колишній сільський голова зізнався у суді, що взяв хабар
    • 26 Січня 12:45 ТОП-8 корупційних справ на Волині у воєнному 2022 році
    • 25 Січня 14:00 Як російська мова зникала з луцьких шкіл
    • 25 Січня 12:50 Поліція досі не встановила причин пожежі на Центральному ринку Луцька
    • 24 Січня 12:45 Догосподарювалися. Луцьке комунальне підприємство втрачає котельні, за які боролося з громадами
    • 21 Січня 11:25 Чиновники проти пільговиків? Чому пенсіонери з інших громад не можуть безоплатно користуватися громадським транспортом Луцька
    • 20 Січня 13:31 Чи можливе об’єднання УПЦ та ПЦУ? Що думають настоятелі луцьких храмів про майбутнє УПЦ
    • 20 Січня 10:00 Скільки заробляє міський голова Володимира та його заступники
    • 18 Січня 9:20 Колишнього головного лісівника Волині спіймали п’яним за кермом, але відеодоказ в суді не спрацював
    • 17 Січня 9:50 Хто з волинських священників підписався під 10 запитаннями до Онуфрія
    • 13 Січня 16:35 Скільки отримують «головні лікарі» Волині
    • 11 Січня 18:25 У Луцьку власник частини авторинку шість років не платив за землю. Справа у суді
    • 11 Січня 14:35 Хендмейд не пройшов. На Волині судили ухилянта, який на 3D-принтері зробив печатку лікаря
    • 10 Січня 12:20 На Волині створили інтерактивну карту прихистків для переселенців
    • 10 Січня 10:45 Що сказали про війну у своїх різдвяних посланнях ієрархи УПЦ та ПЦУ на Волині
    • 9 Січня 10:50 На Волині чоловіка оштрафували на 17 тисяч за те, що «під шафе» тицяв гроші патрульним
    • 6 Січня 9:10 Волинські бурштинщики поповнять бюджет на майже мільйон гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.