Готуються до «дерибану»?

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

На найближчому сесійному засіданні Волинська обласна рада розглядатиме програму «Власний дім» на 2018-2020 рік. Ця програма передбачає дешеві кредити під 3% на будівництво та реконструкцію житла для жителів сільської місцевості. Загалом ця програма, як і багато інших програм, не є дуже відомою та публічною. Дізнаватись, хто отримує  бюджетні кошти за цією програмою, журналістам довелося через суд – про це у матеріалі «Сільські пільгові кредити під 3% – для наближених»

Після цього розслідування та роботи обласних депутатів, до програми внесли зміни. Зокрема, за пропозицією депутата Михайла Імберовського до програми внесли «Порядок надання та використання коштів обласного бюджету для видачі кредитів». Цей Порядок передбачав створення районних комісій, які розглядатимуть заяви селян, формуватимуть чергу та вирішуватимуть питання про надання кредиту. Ці комісії вирізнятимуться тим, що сюди входитимуть представники громадських об’єднань, яких повинно бути не менше третини.

Як не дивно, але новий порядок не став обов’язковим до виконання райдержадміністраціями.  Вони, хоч і створили такі комісії, але представників від громадськості там була меншість. У цьому переконався депутат Михайло Імберовський, який перевіряв виконання програми в області.

За словами депутата, в деяких РДА сумлінно створили такі комісії з громадськими представниками, в деяких зовсім не створили, а деякі просто проігнорували це –, наприклад, Луцька РДА.

І зовсім не дивно, що на 2018 рік в облраді планують затвердити ту ж Програму, але вже без вказаного Порядку.

– На жаль, я бачу, що чиновники державних адміністрацій та керівництво фонду «Власний дім» на Волині і далі саботують ці благі наміри обласної ради,  – розповідає Михайло Імберовський. – Направивши депутатські звернення всім райдержадміністраціям, я отримав здебільшого відписки, які свідчать, що вимоги порядку не виконані. Щодо об’єднаних громад, то більшість сільських голів і не знають про існування такої програми, а якщо і знають, то знаючи з досвіду минулих років не вірять, що їх мешканцям нададуть кредити. В цьому році закінчується діюча обласна програма і облдержадміністрацією підготовлено проект нової. У нас була домовленість з департаментом агропромислового розвитку, що при підготовці програми до неї буде включено окремим розділом вже діючий «Порядок». На жаль я бачу, що наші домовленості не виконані, адже нова Програма на 2018-2020 роки такого Порядку не містить.

Чиновники хочуть, певно, тихенько знову повернутися до ручного управління цими коштами і викинути із цього процесу всі новели щодо роботи місцевих комісій з визначення черговиків та оприлюднення відповідної інформації на офіційних сайтах рад та адміністрацій.

А кому треба та прозорість?

До речі, на 2018-2020 роки заплановано 75 млн 800 тисяч гривень.

Схожі Публікації

Наступна новина

НОВИНИ