• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 19 Серпня, 2022
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > Керівництво Турійського лісгоспу не допустило екологів до перевірки в заказнику

Керівництво Турійського лісгоспу не допустило екологів до перевірки в заказнику

Автор: Оксана Петрук
2 Грудня 2019 в 17:00
У категорії: #Ми вплинули, #Розслідування, Новини
77342294_421291828567514_5858705008039559168_n

Будівництво в прибережній смузі, загороджені від людей пляжі і приватні земельні ділянки у держлісфонді. Таку сумнівну господарську діяльність виявили екоактивісти у загальнозоологічному заказнику місцевого значення «Озерянський». Вони звернулися до Держекоінспекції, а там у свою чергу призначили позапланову перевірку. Однак, вона так і не відбулася. Про те, чому лісівники не допустили екологів до перевірки, – у матеріалі «Сили правди».

На території Радовичівського лісництва ДП «Турійське лісове господарство», на березі каналу між озерами Пісочне та Болотне, будують садибу.

З кадастрової карти довідуємось, що тут, на території земель Держлісфонду, якимось чином дві земельні ділянки перейшли у приватну власність підприємців з Ковеля Бориса та Жанни Дідух. Цільове призначення ділянок – для індивідуального дачного будівництва. У ДП «Турійське ЛГ» кажуть, що ці дві ділянки були надані у постійне користування розпорядженням Турійської райдержадміністрації ще у 2005 році. 

Скріншот з Публічної кадастрової карти. Зеленим кольором позначені землі держлісфонду

Поруч ще три земельні ділянки, що згідно інформації з кадастрової карти, надані в приватну власність в межах лісового фонду Тарасюку Василю Трохимовичу, Гордійчуку Василю Миколайовичу та Гордійчук Майї Григорівні. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Скріншот з Публічної кадастрової карти. Зеленим кольором позначені землі держлісфонду

Господарі встановили паркан не тільки навколо бази відпочинку, а й протягнули його до самісінького озера, обмеживши можливість загального користування пляжем. Окрім того, вже за межами власної ділянки в прибережній смузі залили фундамент під нову споруду.

Начальник відділу Держгеокадастру у Турійському районі Олександр Власюк каже, що накладення приватних земельних ділянок і земель держлісфонду це помилка лісівників. 

«Там є бази, які мали так званий червоний акт на постійне користування. Потім вони були розпайовані. А лісівники у матеріалах лісовпорядкування не врахували це».

В ДП «Турійське ЛГ» теж не можуть пояснити, чому ці ділянки не були виключені з держлісфонду підприємства під час лісовпорядкування у 2012-ому році. 

«У результаті здійсненого моніторингу держпідприємство виявило накладання земель інших користувачів на землі ДП «Турійське ЛГ», а саме – Озерянської сільської  ради, рішенням якої була здійснена передача ділянок у постійне користування, так як вони знаходяться в межах населеного пункту. Акти на право власності видавалися в період із 1994 по 2008 роки. Інформація про погодження ДП «Турійське ЛГ» щодо надання вищевказаних земельних ділянок в користування іншим особам відсутня»

Однак, згідно кадастрової карти, на території заказника «Озерянський» є й «свіжіші» випадки реєстрації власності в межах держлісфонду. Особливо поблизу озер.

Між Пісочним і Болотним своїх 12 соток для індивідуального садівництва у 2015-ому році отримав учасник АТО з Турійського району Ігор Хвалевський. 

Скріншот з Публічної кадастрової карти. Зеленим кольором позначені землі держлісфонду

У 2016-ому році на березі озера Болотне лучанин, голова громадської організації «Волинський боксерський клуб олімпійського резерву» Руслан Роговський придбав земельну ділянку площею 0,09 га, яка згідно кадастрової карти, також належить до земель держлісфонду. 

Скріншот з Публічної кадастрової карти. Зеленим кольором позначені землі держлісфонду

Раніше, у 2013-ому, Турійська райдержадміністрація провела земельні торги і продала право оренди озера Болотне площею водного плеса 11,5 га та його прибережної захисної смуги площею 8 га на 10 років для рибогосподарських потреб іншому засновнику боксерського клубу, народному депутатові Юрію Савчуку. Згодом прокуратура оскаржила це до суду. Представники ДП «Турійське лісове господарство» та Озерянської сільської ради свідчили, що їм невідомо де межі заказника «Озерянський» і чи входить до нього озеро Болотне. А Турійська РДА взагалі заперечували позов. Однак суд першої інстанції визнав розпорядження Турійської РДА незаконним, договір оренди недійсним і зобов’язав Юрія Савчука повернути земельну ділянку. Нардеп не здався і подав апеляційну скаргу. Проте Волинський апеляційний суд погодився з рішенням першої інстанції. Це також відбувалось у 2016-ому.

Озеро Болотне в заказнику «Озерянський», яке орендував нардеп Юрій Савчук

«Сила правди» також писала про те, що на березі озера «Бережисте» лісівники дозволили розбудовувати рекреаційну базу мисливській фірмі депутата Волинської обласної ради Романа Микитюка «Веста М». 

На питання про те, як приватні земельні ділянки опинилися на території держлісфонду, в Волинському управлінні лісового і мисливського господарства кажуть, що моніторять ситуацію і мають намір залучати правоохоронців.

«Волинським ОУЛМГ 9 жовтня 2019 року було направлено відповідні клопотання до правоохоронних органів з проханням у межах компетенції та наданих повноважень у разі наявності підстав вжити відповідних заходів реагування щодо повернення спірних земельних ділянок до держлісфонду. Матеріали перебувають у прокуратурі області. 

Волинським ОУЛМГ та державними лісогосподарськими підприємствами області здійснюється абсолютне сприяння та долучення до справ із розгляду питань повернення лісових земель у власність держави», – пишуть лісові чиновники.

У липні цього року аналітик Міжнародної громадської організації «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов через численні порушення в заказнику «Озерянський» звернувся до волинського управління Держекоінспекції з проханням про позапланову перевірку ДП «Турійське ЛГ». Однак вона так і не відбулась. За словами першого заступника начальника інспекції Сергія Шеремети, перевіряти турійський лісгосп відрядили начальницю відділу державного екологічного нагляду земельних ресурсів Антоніну Мовяк та начальника відділу державного екологічного нагляду природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Юрія Джама. Але керівництво держпідприємства, нібито, не допустило інспекторів, мотивуючи свої дії тим, що на сайті Держекоінспекції не оприлюднено форми акта з питаннями щодо перевірки. На директора ДП «Турійське ЛГ» Дмитра Войтюка склали протокол про адмінправопорушення за вчинення перешкод держінспекторам. 

документ

І на тому санкції до тих, хто допустив порушення, або ж сам завдав збитків природі і спільній власності, схоже, скінчилися…

«Ситуація з наданням земельних ділянок в межах лісового фонду у власність, на жаль, типова для України, – зазначає Петро Тєстов. – Органи місцевого самоврядування та регіональні відділення Держгеокадастру користувались тим, що до вересня цього року інформація про межі лісгоспів, які не оформили всю необхідну земельну документацію, не були інтегровані з кадастровою картою. Мовляв, вони «не знали», що там лісгосп. Хоча норми Лісового кодексу прямо кажуть, що «до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування. І зазвичай лісокористувачі самостійно виявляють такі ділянки і намагаються їх повернути собі у власність. А Турійський лісгосп «не помічав» таких ділянок аж поки ми їх не виявили. Якщо поєднати це з фактом недопуску екоінспекції то це викликає сумніви в щирості лісівників».


Матеріал виготовлено в рамках проекту підтриманого Міжнародним фондом «Відродження»

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Веста МОзерянський заказникРоман МикитюкЮрій Савчук
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Дискусія про публічні закупівлі: 148 моніторингів та їхні результати

Наступна новина

На Волині заплава річки потрапила за паркан до нардепа Івахіва

Схожі Публікації

Як волинські волонтери повертають загиблих воїнів

Автор: Оксана Петрук
17 Серпня 2022 в 12:50
0
Вантаж 200

На Волині місію з повернення загиблих віськовослужбовців взяли на себе волонтери. Таким чином звичайні люди...

Детальніше

Посттравматичний синдром через війну: як його подолати

Автор: Мая Голуб
15 Серпня 2022 в 16:20
0
Головне зображення – сайт novy.tv

У часи війни важливо уважно ставитися до свого емоційного стану та психічного здоров'я. Не варто...

Детальніше

У Луцьку перформансом закликали визнати росію – терористом

Автор: Костянтин Яворський
12 Серпня 2022 в 22:22
0
акція на підтримку азову Луцьк Оленівка міжнародне право в калюжі

Звільнити усіх полонених захисників «Азовсталі» та визнати росію державою-терористом вкотре закликали у Луцьку. Спеціальний перформанс...

Детальніше
Наступна новина
77058379_517299232448260_6917488234041704448_n

На Волині заплава річки потрапила за паркан до нардепа Івахіва

НОВИНИ

  • 17 Серпня 12:50 Як волинські волонтери повертають загиблих воїнів
  • 15 Серпня 16:20 Посттравматичний синдром через війну: як його подолати
  • 12 Серпня 22:22 У Луцьку перформансом закликали визнати росію – терористом
  • 12 Серпня 16:55 У Білорусі розчаровані, що Пекін не вдарив за візит Пелосі: огляд преси
  • 11 Серпня 17:18 Втікав від «русского міра». Бджоляр з Харківщини перебрався на Волинь доглядати пасіку військового
  • 11 Серпня 10:00 Як Волинь відреагувала на світову зернову кризу
  • 10 Серпня 14:40 Як живе волинське село на кордоні під загрозою наступу з Білорусі
  • 9 Серпня 13:30 Засудили еколога із Волинської ОДА, який виманив у фірми 6500 гривень
  • 8 Серпня 12:30 Шиємо все, що попросять бійці, – луцька фірма змінила профіль
  • 7 Серпня 15:56 На Волині дитячий батальйон «Бандерівці» зібрав 185 тисяч гривень на антидрон
  • 6 Серпня 9:05 Домашній «монстр» Лукашенка і як Лєнін «продав» українські землі американцям: огляд білоруської преси
  • 5 Серпня 16:20 «Черга стоїть, щоб потрапити до нас в бригаду». Як тероборона на Волині охороняє північний кордон
  • 5 Серпня 11:17 Університет в умовах війни: розмова з ректором ВНУ імені Лесі Українки
  • 4 Серпня 15:06 Що думають лучани та експерти про спрощення придбання зброї
  • 4 Серпня 13:25 На Волині засудили поліцейського, який взяв хабар у співучасника злочину
  • 3 Серпня 12:07 На Волині «розсекретили» кількість автівок вилучених для ЗСУ у п’яних водіїв
  • 2 Серпня 13:15 Як працюють турфірми на Волині в часи війни
  • 2 Серпня 9:30 Двоє волинських поліцейських не сядуть за вимагання хабаря і шантаж через помилку прокурора
  • 1 Серпня 18:55 Луцький авторинок повернувся до «довоєнних» цін
  • 1 Серпня 14:00 Як в умовах війни отримати дозвіл на зброю. Експеримент
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.