• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > Київські фірми «розіграли» у Ковелі медичних тендерів на понад 4 мільйони гривень

Київські фірми «розіграли» у Ковелі медичних тендерів на понад 4 мільйони гривень

Автор: Валентина Куць
11 Травня 2020 в 10:00
У категорії: #Розслідування, Новини, ТОП новини

Ковельське медичне об’єднання закупило обладнання та лікарських засобів на понад 4 мільйони гривень. У тендерах взяли участь київські фірми, які не торгувались між собою на аукціонах, а одна із них постійно перемагала. Історія фірми-переможця тягнеться до ексміністерки охорони здоров’я. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив цю тендерну історію.

Зміст

  • Спільні тендери – спільна перемога
  • Хто за фірмами?

Спільні тендери – спільна перемога

Перший тендер лікарня оголосила на початку січня – купляли детектори та аналізатори очікуваною вартістю майже 2 461 000 гривень. На конкурс подали пропозиції три фірми – ТОВ «Лабвелл», ТОВ «Ювіс» і ТОВ «Біомедінвест», які не знижували своїх пропозицій під час аукціону. 

Переможцем стало ТОВ «Біомедінвест», пропозиція якого із самого початку була найдешевшою – 2 450 300 гривень. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Наступний тендер відбувся у лютому за схожим сценарієм. Лікарня купляла лікарські засоби вартістю понад пів мільйона гривень. На конкурс «прийшли» ті самі фірми ТОВ «Ювіс» і ТОВ «Біомедінвест» із різницею у 600 гривень. Під час аукціону їхні ціни теж не знижувались. «Біомедінвест» подало найдешевшу пропозицію і знову стало переможцем.

Третій тендер, що відбувся у березні, фірми «розіграли» за такою ж схемою. Лікарня купляє обладнання для полімеразної реакції, на конкурс приходять знову ті самі фірми ТОВ «Ювіс» і ТОВ «Біомедінвест». Їхні ціни різняться на 1300 гривень, в аукціоні не торгуються – і перемагає знову «Біомедінвест». 

Такі дії компаній-конкурентів мають всі ознаки узгоджених і спрямовані на спотворення результатів торгів – вважає юристка Громадської ініціативи «Prozorra Волинь» Анна Артьомова.

– За інформацією системи Prozorrо, компанії «Біомедінвест» та «Ювіс» спільно взяли участь у понад 100 закупівлях, почергово виграючи їх, – пояснює юристка. – Ці всі закупівлі об’єднує той факт, що компанії ніколи не торгуються і ніколи «не падають» в ціні. Складається враження, що ці дві фірми заздалегідь вирішують, хто з них має перемогти, і в парі заходять на торги. Хоча торги в результаті не відбуваються і перемагає «обраний». Таким чином, вказані компанії, по-перше, порушують основні принципи публічних закупівель такі як добросовісна конкуренція серед учасників і максимальна економія та ефективність. По-друге, діяльність «Біомедінвесту» та «Ювісу» має кваліфікуватись Антимонопольним комітетом як антиконкурентні узгоджені дії, а саме – спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. За такі порушення статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОВЕЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ КУПУЄ ОБЛАДНАННЯ ЗА 1,5 МІЛЬЙОНА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ПЕРЕСАДКИ ОРГАНІВ

Проте такі «спільні» тендери не єдина особливість цих учасників. У черговому тендері Ковельського медичного об’єднання на придбання лікарських засобів знову перемогло ТОВ «Біомедінвест», а конкурувала із ним фірма «Біонікс лаб», засновником якої свого часу був нинішній директор «Біомедінвесту» Сергій Ольховець. Цього разу в аукціоні ціна конкурентів знизилась на 1000 гривень і в результаті переможцем вийшло ТОВ «Біомедінвест» з ціною 196 791 гривня.

У медичному об’єднанні кажуть, що така спільна участь фірм не викликає особливих пересторог.

Заступниця генерального директора з економічних питань Валентина Корецька. Фото із сайту Ковельського медичного територіального об’єднання.

Хто за фірмами?

– «Біомедінвест» це одна з фірм, яка торгує обладнанням і бере участь у торгах, відслідковує, – пояснює Валентина Корецька. – Вони виграли у нас останнім часом торги. Вони постачають своє обладнання вчасно, якісно і гарантійне обслуговування надають, тому, знаєте, особливо не насторожує. Ми можемо тільки спостерігати, (за аукціонами – авт.) не можемо ніяких дій вчиняти. Нам це теж цікаво, скільки учасників зареєструвалось, потім перевіряємо документи. Знаєте, коли вже пройшло через Prozorrо, перевіряємо наявність відповідної документації згідно вимог і як не маємо до чого «придертися», то акцептовуємо.

Компанія-переможець «Біомедінвест» разом із теперішнім «конкурентом» фірмою «Ювіс» була активним учасником тендерів МОЗу. Наприклад, за інформацією видання Наші гроші, у 2012-му та 2013-му роках ці компанії увійшли до переліку фірм, які вигравали тендери МОЗу на постачання медикаментів. 

ТОВ «Біомедінвест» у 1997-му році зареєстрували Матвієць Ігор Олексійович та Єременко Сергій Володимирович. За інформацією аналітичної системи «YouControl», у компанії часто змінювались засновники і певний період у їхньому числі була офшорна фірма із Кіпру «Компанія Мавеліна Інвестментс ЛТД». 

Сьогодні керівником компанії є Ольховець Сергій Олексійович. Як пишуть Наші гроші,  Сергій Ольховець також був директором фірми «Біонікс лаб», яка контролювалась Олександром Богатирьовим і неодноразово вигравала підряди у МОЗу. Вона теж входить до переліку підрядників МОЗу часів правління регіоналів, зокрема Раїси Богатирьової. 

Ще один елемент зв’язку фірми-переможця із прізвищем Богатирьових – це те, що перший засновник компанії Матвієць Ігор Олексійович був помічником народної депутатки 4 скликання Раїси Богатирьової (2002-2006р.). 

Сьогодні компанія-переможець ТОВ «Біомедінвест» є активним постачальником медичного обладнання та ліків по всій Україні. За інформацією ресурсу Clarity-project фірма із 2016 року уклала більше 300 договорів на понад 100 мільйонів гривень. 

Інша фірма, ТОВ «Ювіс» теж є не менш активним постачальником медичної продукції. Її засновниками і бенефіціарними власниками є Бондаренко Микола Іванович, Самохвалов Геннадій Миколайович та Шевчук Олександр Сергійович, який є і керівником підприємства. Компанія впродовж 2016-2020 років уклала більше тисячі договорів на понад 150 мільйонів гривень.

Як конкурентам вдається практично не торгуючись вигравати тендери? Про це ми запитали у ТОВ «Ювіс» та ТОВ «Біомедінвест». Запитання щодо участі у вказаних тендерах надіслали на електронну пошту компаній, кілька тижнів нагадували про них і телефоном, але відповіді не отримали. У ТОВ «Біомедінвест» адміністратор повідомила, що відповідь готується, але коли вона буде невідомо. Аналогічна відповідь і у ТОВ «Ювіс», де адміністратор сказала, що нічого не знає і перервала розмову. 

Тож «Сила правди» готова опублікувати коментарі вказаних компаній щодо висвітлених питань, як тільки вони надійдуть. 

Також «Сила правди» звернеться до Антимонопольного комітету з проханням перевірити діяльність вказаних компаній щодо ймовірних антиконкурентних узгоджених дій учасників.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проєкту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: ProzorroАнна АртьомоваБіомедінвестВалентина КорецькаКовельське МТМОТОВ «Ювіс»
Поділитися93ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Сім'я директора департаменту Луцькради придбала кросовер за 8 тисяч доларів

Наступна новина

Ще на 20 років: Микитюк знову отримав лісоділянку в заказнику

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина

Ще на 20 років: Микитюк знову отримав лісоділянку в заказнику

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
    • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
    • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
    • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
    • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
    • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
    • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
    • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
    • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
    • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
    • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
    • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
    • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
    • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
    • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
    • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
    • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
    • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
    • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
    • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.