Позачергове засідання 75-ї сесії Луцької міської ради через карантинні обмеження вперше відбулося у незвичному місці — на стадіоні «Спортивне ядро» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Депутати розглянули сім питань і вирішили надалі працювати онлайн.
«Сила правди» відвідала спортивний об’єкт і зазнімкувала незвичне засідання з висоти пташиного польоту.
На вході до стадіону працівники муніципальної варти перевіряли в усіх наявність масок та рукавичок. У кого їх не було – давали. Декому міряли температуру.
Ще до початку самої сесії тут же не стадіоні відбулися засідання кількох постійних комісій. Тож саме сесійне засідання почали із невеликим запізненням.
Стільці для депутатів розставили із дотриманнями соціальної дистанції. Виконувач обов’язків міського голови традиційно – навпроти. На початку утворили лічильну комісію із кількох депутатів, яка підраховувала голоси. Кожен спікер мав можливість говорити у мікрофон.
Депутати розглянули до десятка питань. Серед них – про внесення змін до регламенту, який тепер дозволяє дистанційні засідання в режимі відеоконференції.
Також депутати дали дозвіл на роботу в умовах карантину і з дотриманням відповідних вимог магазинам побутової хімії, насіння і садівничих матеріалів, агрохімікатів, веломагазинам та веломайстерням, магазинам та майстерням оптики, майстерням з виготовлення ключів та ремонту взуття. Розглянули питання і звільнили від сплати орендної плати орендарів комунальних приміщень, що провадять підприємницьку діяльність і припинили роботу через карантин та власників тимчасових споруд, що також припинили діяльність внаслідок запровадження карантину.
Розглянули і бюджетне питання. Депутати підтримали пропозицію виділяти із міського бюджету кошти на лікування медиків, які через свою професійну діяльність захворіють на коронавірусну інфекцію. Це має бути своєрідне страхування для медиків, оскільки у Волинській області серед 34 хворих — 20 лікарів.
«Програма страхування медиків полягатиме у тому, що залежно від ступеня важкості COVID- 19 із міського бюджету на лікування медичного працівника закладів міського чи обласного підпорядкування будуть виділятися кошти. Для легкого та середнього ступеня важкості перебігу хвороби гранична вартість фінансування складе 10 тисяч гривень, для важких форм захворювання – 20 тисяч. Загалом на ці потреби спрямують 500 тисяч гривень з медичної субвенції на лікування медиків у Волинській обласній інфекційній лікарні», – зазначив депутат Ігор Поліщук.
Також депутати передбачили 1,5 мільйона гривень для фінансової підтримки лікарів міських медичних закладів, зокрема, тих, хто має підвищене навантаження через боротьбу з коронавірусною інфекцією. І ухвалили звернення до антимонопопольного комітету щодо посиленого реагування та застосування штрафних фінансових санкцій до тих, хто необгрунтовано підвищує вартість товарів першої необхідності (продукти харчування, медикаменти та лікувальні засоби, засоби захисту).
Ще міські обранці затвердили порядок надання з міського бюджету поворотної фінансової допомоги для підприємств міста і навіть розглянули одне земельне питання – вирішили дозволити ПрАТ «Волинь-Авто» викупити комунальну земельну ділянку площею 2,14 гектара на вулиці Рівненській, 145 за 6 мільйонів 662 тисячі 528 гривень. На ній уже тривалий час знаходиться автосалон та сервіс і досі фірма її просто орендувала.
Як виглядало стадіонне сесійне засідання дивіться у фотогелереї.