Комунальне підприємство «Луцький центр первинної медичної допомоги №1» уклав договори на придбання респіраторів класу FFP2 та експрес-тестів на коронавірус.
Відповідні договори оприлюднили на платформі публічних закупівель «Prozorro».
До структури КП «ЛЦПМД №1» входять чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що обслуговують мікрорайони ЛПЗ (вул. Бенделіані, 7), Вересневе (вул. Корольова, 3), вулиць Львівської (Львівська, 63) та Стрілецької (Стрілецька, 37) у Луцьку.
23 березня заклад оприлюднив оголошення про проведення допорогової закупівлі півсотні респіраторів. Свою пропозицію подав лише підприємець Сушин Сергій Володимирович із міста Нікополь на Дніпропетровщині. В результаті з ним і уклали договір на 2000 гривень на постачання 50 респіраторів класу «Стандарт 203» FFP2 по 40 гривень кожен.
– У нас створені мобільні медичні групи, які будуть їздити і брати аналізи для ПЛР, тобто на підозру на коронавірус. Ми маємо повністю забезпечити захист для них, в тому числі респіратор. Ще будемо прозорі екрани купувати. Це все, перш за все, для цих мобільних груп, – пояснює директорка закладу Лідія Кривдік.
Разом з тим, у закладі кажуть, що потреба в засобах захисту цим не вичерпується.
– Звісно, що потреба ще є. Респіратори нам ще по благодійній допомозі даватимуть. Ми не тільки через «Prozorro», але й напряму працюємо. Є наказ міністерства, який це дозволяє. Шукаємо де дешевше і закупляємо. Респіратори є у вільному продажу в мережі «Волиньфармпостачу», але по 80 гривень. Це для нас задорого. Зідзвонюємося з різними фірмами, де дешевше, там і купуємо, – додає Лідія Кривдік.
2-го квітня ЛЦПМД №1 знову оголосив процедури закупівлі на респіратори, а також на захисні окуляри, одноразові костюми, рукавички, маски і термометри.
Підприємець Сергій Сушин продає засоби індивідуального захисту по всій Україні. Наприклад, схожі респіратори Рівне купило у нього по 70 гривень, Нікополь – по 145.
Також ще 19 березня заклад оголосив процедуру закупівлі чотирьох наборів швидких тестів для виявлення антитіл IgG та IgM до вірусу COVID-19. Надійшли чотири пропозиції. Три найдешевші – відхилили з однакової причини: інструкція з використання не містить інформацію про відносну чутливість тесту окремо для виявлення IgG і окремо для виявлення IgM антитіл та яким методом проводиться порівняння.
Договір уклали із ТОВ «Окіра» з міста Бровари Київської області, яке запропонувало найвищу ціну – 32 956 гривень за чотири набори, у яких є 100 експрес-тестів (330 гривень один).
В інших регіонах деякі медичні заклади також самостійно закуповують швидкі тести для виявлення коронавірусу. Наприклад, чернівецькі медики замовили майже 900 тестів по 219 гривень, київські – по 325, а Херсон – по 375.
Водночас, 31 березня під час онлайн-брифінгу заступниця голови Волинської облдержадміністрації Тетяна Щербак розповіла, що на Волинь передали п’ять тисяч експрес-тестів на виявлення коронавірусу Covid-19, які прилетіли літаком із Китаю. Їх розподілили між медзакладами області, однак, на який період їх вистачить, посадовці поки не загадують.
Директорка КП «ЛЦПМД №1» Лідія Кривдік каже, що її заклад з цього розподілу отримав 50 тестів, з яких поки використали лише два (обидва результати на коронавірус – від’ємні). Вона зазначає, що заклад сам купує експрес-тести, тому що ті, які отримані як благодійна допомога, не дуже підходять для цієї ланки медицини.
– Тести, які надійшли по благодійній допомозі, хороші, але для них використовується плазма крові (сиворотка), тому для нас – первинки – ці тести не підходять. Хоча всі центри первинні їх отримали. Тому ми закупляємо тести, які можна брати з пальчика (капілярну кров). Вони підійдуть, – каже Лідія Кривдік.