Суддя Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій є кандидаткою на посаду членкині Вищої ради правосуддя. Загалом документи на участь у відборі до незалежного органу суддівського врядування подали 20 претендентів.
Перелік кандидатів опублікували на сайті ВРП 8 листопада.
Вища рада правосуддя – це незалежний самоврядний орган, який призначає та звільняє суддів, розглядає скарги на них, вживає заходів щодо забезпечення незалежності судів. Вона складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох — обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох — призначає Президент України, двох — обирає Верховна Рада України, двох — обирає з’їзд адвокатів України, двох — обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох — обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду України входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.
Черговий з’їзд суддів України заплановано на 8-10 грудня 2020 року.
7 листопада завершився прийом документів кандидатів. Серед 20 прізвищ і наша землячка – суддя Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій.
Інна Плахтій – з відомої на Волині суддівської родини. Батько, Борис Плахтій – суддя Апеляційного суду Волинської області у відставці. Сестра Наталія Плахтій є суддею Волинського окружного адміністративного суду. Донька Катерина Троць працює на посаді керівника служби інспекторів секретаріату Вищої ради правосуддя.
Інна Плахтій має дві вищі освіти: педагогічну і юридичну. Кар’єру розпочала у 1999 році з посади секретаря судових засідань Луцького районного суду. Певний час працювала в Апеляційному суді області. 13 травня 2009 року Указом Президента України призначена суддею Луцького міськрайонного суду на 5 років, а у 2015-ому переобрана на посаду судді безстроково. З 2014-го є членом Ради суддів України. Викладає в Національній школі суддів України.
«Ставлення до виконання професійних обов’язків і життя, морально етичні якості та особисті життєві цінності, дозволять мені бути виваженою в оцінці викладених в дисциплінарних скаргах обставин та убезпечити суддів і прокурорів від безпідставного притягнення до дисциплінарної відповідальності, об’єктивно оцінювати потреби кадрового забезпечення судів та якість кадрів, брати посильну активну участь у відстоюванні незалежності судової влади та підвищення авторитету правосуддя», – пише Інна Плахтій у мотиваційному листі.