Депутати Луцькради вкотре не погодили зміну цільового призначення земельних ділянок на вулиці Святогірській. Це було потрібно для реконструкції приміщення Луцької української гімназії, що існувала тут в 30-х роках минулого століття. Чергова сесія відбулася 26 липня.
Нині приміщення колишньої гімназії і земля під нею належить родині співвласника мережі аптек «Волиньфарм» Станіслава Шайка. Ще в 2021 році він заявив, що збирається відновити цю будівлю. Планували закінчити реконструкцію у 2023 році і, з його слів, відкрити тут культурний, або освітній центр з оглядовим майданчиком для туристів.
Це він підтвердив і під час останнього засідання постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру Луцькради. Комісія вирішила винести проєкт рішення про зміну цільового призначення двох ділянок на розсуд депутатів.
«Шановні колеги, не підтримуючи це рішення міська рада показує своє негативне ставлення до місцевого бізнесу, до наших внутрішніх інвесторів. Людина розробила проект реконструкції, хоче осучаснити старе приміщення. Має намір вкладати кошти в стару частину міста, покращувати екномічний та туристичний потенціал. Я не розумію в чому проблема, що не так з цим проектом? Якщо в керівництва міста є якісь зауваження, то давайте їх озвучимо публічно. Можливо запропонувати підприємцю відремонтувати вулицю Святогірську», – поцікавився в колег депутат Михайло Наход.
«Депутати визначаються шляхом голосування за своїм внутрішнім переконанням», – відповів Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Зрозуміти переконання депутатів годі, бо під час голосування за проєкти рішень про зміну цільового призначення двох земельних ділянок, більшість з них натиснула кнопку «Утриматись». Натомість «Проти» в першому випадку проголосував всього один депутат від партії «За майбутнє» – відомий забудовник Андрій Разумовський, в другому – троє представників партії «Свобода»: Алла Жупанюк, Володимир Пшибельський і Андрій Білан.
«Хочу звернутися до відділу охорони культурної спадщини, щоб вони надали інформацію по цьому будинку, чи він є потенційною пам’яткою архітектури. І чи укладений договір з цим підприємцем? Бо є інформація, що вони попередньо почали його зносити, приводити його в аварійний стан. А тепер розказують про якісь там благі наміри. Тому треба знати всю історію і мати висновки нашого відділу», – прокоментував Андрій Білан.
Тож, що буде далі з історичною будівлею наразі невідомо.
Раніше «Сила правди» писала про те, як саме збирався реконструювати історичну гімназію власник та чому йому це не вдалося.