Тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави — такий запобіжний захід обрав Луцький міськрайонний суд терористу Максиму Кривошу (Плохому). В апеляції, за словами захисника Сергія Тиможинського, рішення не оскаржуватимуть.
21 липня чоловік захопив автобус з тринадцятьма людьми і майже дванадцять годин тримав їх в заручниках у центрі Луцька.
Умови, за яких Кривош був готовий відпустити заручників, він опублікував на своїх сторінках у соцмережах. Терорист вимагав, аби 24 людини з числа політиків, олігархів, високопосадовців та духовенства записали відеозвернення і визнали себе «терористами у владі», а від президента Володимира Зеленського Максим Плохой хотів ролик із закликом подивитись фільм «Земляни». Чому обрав саме цю стрічку, чоловік не пояснив, лиш зазначив, що її складно додивитись до кінця і що кожен має зробити власні висновки.
Кривоша судитимуть за підозрою у вчиненні терористичного акту, захопленні та триманні осіб як заручників з погрозою знищення людей, посяганні на життя працівника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами, або вибуховими речовинами.
Під час засідання підтвердили інформацію про те, що терорист має на утриманні неповнолітнього сина, не працює та не має постійного офіційного місця проживання.
Спілкуючись із журналістами, присутніми на засіданні, Кривош розповів, що жодних спільників не має і що громадськості зараз слід чекати інших новин від нього. Та прохання конкретизувати свої слова чоловік проігнорував. За словами Кривоша, він хотів, аби люди припинили обманювати себе і серйозно про це замислились, а заручників він взяв тому, що саме звичайні люди обирають посадовців, які згодом формують систему, проти якої він виступив.
Журналістка: Що вас не влаштовує в системі?
Кривош: А вас все влаштовує?
Журналістка: Ні, але я не беру заручників.
Кривош: Ну, а хтось бере.
Питання, де чоловік взяв зброю, так і лишилося відкритим. Сам підсудний вирішив не говорити про це, підкресливши, що такі речі є несуттєвими. Спершу у планах терориста було захоплення Собору Святої Трійці. Як говорить Плохой, під час свого навчання у духовній семінарії він хотів віднайти правду і починав пошуки саме з цього собору, тож і захоплення хотів влаштувати там. Не дозволили карантинні обмеження — собор був зачинений, тож, цитуємо, «довелося вибирати альтернативний варіант».
Також Максим Плохой категорично заперечує, що він стріляв у правоохоронця та ризикував життям людей, яких тримав у автобусі. Натомість стверджує, що робив все, аби заручники не постраждали. До цього апелював і адвокат Кривоша. Сам він назвав захоплення автобусу вимушеною дією:
— Бо це дієвий метод. Тому що основний терорист — це держава. Тобто система. І розуміє вона тільки силу. Навіть книжка є така — «Сила есть правда».
Терориста запитали, що таке день антисистеми, про який він згадував у своїх вимогах до влади. Він визнав, що такий день вигадав сам і наділив його особливим сенсом.
— День антисистеми — це день, коли ти нічого не боїшся, віриш в себе і стараєшся себе полюбить, а не віриш всім, хто представляє систему, — говорить Максим Кривош.
Журналісти запитували у підсудного також про його зв’язки з луцьким кримінальним авторитетом на прізвисько Алєня — Олегом Кравчуком. Кривош з посмішкою підтвердив, що вони знайомі, але перетинались у зовсім інших справах, які не мають стосунку до подій 21 липня.
Із представниками медіа терорист спілкувався активно і зазначив, що вдячний за таку можливість та не вигадуватиме відповідей на ті питання, на які не може відповісти чесно. Зокрема, він заявив, що його дії не були сплановані жодними представниками влади і він не розуміє, що саме люди називають постановкою. Плохой назвав свої дії перформансом і закликав чекати на його продовження.
Нагадаємо, що раніше стало відомо про дві судимості Плохого. Загалом у в’язницях чоловік відсидів більше десяти років. Під час відбування одного з термінів він написав книгу «Філософія злочинця», яку видав у Луцьку в 2014-му році. 21 липня 2020-го Максим Кривош з 9:30 майже до десятої вечора тримав у заручниках тринадцятьох людей, серед яких був підліток, вагітна жінка та літні люди. Після особистої телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським Кривош відпустив перших трьох заручників. Згодом, дочекавшись виконання однієї зі своїх вимог, запису Зеленським відео із закликом подивитись фільм «Земляни», він відпустив решту людей і здався правоохоронцям.
До слова, суть розмови з Президентом підозрюваний в тероризмі Максим Кривош береже до фінального засідання у справі. Каже, якщо слідство захоче, може витребувати запис цієї розмови. Однак, у будь-якому разі про деталі він обіцяє розповісти й сам.