• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > ДБР розслідує п’яне ДТП за участю волинського судді

ДБР розслідує п’яне ДТП за участю волинського судді

Автор: Оксана Петрук
24 Липня 2020 в 12:25
У категорії: Новини, ТОП новини

Докази визнали неналежними, кримінальну справу закрили, штрафувати не стали і Вища рада правосуддя відмовила у відкритті дисциплінарного провадження. Такі результати розслідування інциденту, що трапився з суддею Турійського районного суду Романом Тітіваловим. У 2019-му він став учасником ДТП: в’їхав у вантажівку, яка від удару вилетіла на узбіччя і знесла зупинку громадського транспорту. 

Експертиза показала, що після аварії вміст алкоголю в крові «вашої честі» перевищував допустиму норму в понад 13 разів. Деталі історії дослідив Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Роман Тітівалов працює в Турійському районному суді з 2012-го року. У 2018-му він успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання і був призначений указом Президента України на посаду судді безстроково. Тоді, разом з подальшою кар’єрою Романа Тітівалова, у Вищій кваліфікаційній комісії суддів вирішувалась доля іншого волинського судді Руслана Хитрика, біографія якого була заплямована дорожньо-транспортною пригодою в нетверезому стані. Рожищенського суддю визнали таким що не відповідає займаній посаді, а турійський успішно пройшов це випробування. У Романа Тітівалова все було добре, доки він не побував у шкурі свого колеги.

Зміст

  • Гучно відсвяткував
  • «Поза розумним сумнівом»: доказів провини судді виявилось замало
  • «Мама любить швидкість» по-волинськи

Гучно відсвяткував

27 лютого 2019-го року суддя Турійського районного суду Роман Тітівалов святкував свій 37-й день народження, а ввечері з ним трапилась халепа. У селищі Турійськ поблизу АЗС на «Audi А6» «ваша честь» в’їхав у вантажівку DAF. Та в свою чергу від удару злетіла на узбіччя і знесла зупинку громадського транспорту. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Фото з соціальної мережі Facebook

На щастя на момент аварії людей там не було. Травми отримав сам іменинник.

Авто, за кермом якого був Роман Тітівалов, після ДТП. Фото очевидців

На місце події, окрім поліції і швидкої, прибули слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Львові. Романа Тітівалова доставили у Турійську районну лікарню. Проходити тест на вміст алкоголю в крові він спершу відмовився, але з судових ухвал довідуємося, що кров на відповідний аналіз таки взяли. Спеціальним автомобілем Романа Тітівалова доправили в травмпункт Ковельського територіального медичного об’єднання для надання допомоги. 

Щодо водія вантажівки, то його протестували відразу. Прилади показали, що алкоголю він не вживав. Однак у нього все одно взяли зразки крові і скерували їх на експертизу.

Водій вантажівки демонструє результати тесту. Фото з сайту dobredilo.com

В день аварії очевидці публікували в мережі інтернет відео з місця події. Вони мали сумніви, що розслідування інциденту за участі судді буде справедливим і безпристрасним.

«Поза розумним сумнівом»: доказів провини судді виявилось замало

Майже цілий рік ДБР розслідувало кримінальне провадження за частиною 1 статті 286 ККУ «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами». Призначено і проведено ряд автотехнічних та медичних експертиз. В результаті яких, зокрема, встановили, що у крові Романа Тітівалова після ДТП було 2,67 проміле етилового спирту, а це більш ніж у 13 разів вище норми. 

Поки тривали експертизи, Роман Тітівалов звернувся до Личаківського районного суду Львова зі скаргою на бездіяльність слідчого, який відмовився надати йому статус потерпілого у кримінальному провадженні. Таким чином він дізнався, що справу відносно нього ДБР закрило у січні 2020-го, так і не оголосивши нікому підозри.   

Після цього до Ковельського міськрайонного суду, бо саме у Ковелі прописаний Роман Тітівалов, надійшли матеріали справи про притягнення його до адміністративної відповідальності за 130-ю та 124-ю статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тут кота за хвіст не тягнули. Справу розглянули на десятий день після надходження у суд і 3-го березня 2020-го суддя Петро Бойчук закрив провадження. 

Тітівалов своєї провини не визнав і зумів переконати Феміду, що зібрані докази недопустимі. Зокрема, йдеться у постанові, згідно протоколу огляду місця події, в Тітівалова взяли 10 мілілітрів крові, а на експертизу нібито доставили 14. Тож представники правосуддя припустили, що в пробірки хтось чогось долив. Окрім того, зауважили, що кров взяли з порушенням і транспортували без дотримання температурного режиму:

 «Аналіз наведених обставин дає підстави для обґрунтованого висновку про те, що за час транспортування крові слідчим з моменту її вилучення до моменту надання експерту змінилась ємкість флаконів з кров`ю (з 10 до 14 мл.) та об`єм самої крові, який збільшився на 3 мл., що є неможливим без зовнішнього втручання та свідчить про надання на експертизу інших зразків крові»

Що ж до зіткнення з вантажівкою, то тут теж винним виявився водій останньої. Бо, як йдеться у судовому документі, ДТП відбулося на смузі руху «Audi А6» під керуванням Романа Тітівалова. Отже, вважають у суді, він правил дорожнього руху не порушив і можливості уникнути аварії просто не мав:

«Згідно висновку експертного дослідження № 166 від 23.12.2019 року, в заданій дорожній ситуації, з технічної точки зору, водій автомобіля «Ауді А6» Роман Тітівалов своїми однобічними діями не мав технічної можливості уникнути зіткнення з автомобілем ДАФ, з моменту виявлення небезпеки для руху шляхом застосування негайного гальмування. Зазначений висновок підтверджує неможливість з боку Романа Тітівалова уникнути ДТП»

До слова, Роман Тітівалов у своїй суддівській практиці також був досить поблажливим до нетверезих водіїв. Два роки поспіль він потрапляв у ТОП суддів, які покарали найменшу кількість затриманих з числа тих, справи яких розглядали. У 2019-му Тітівалов замикав трійку рейтингу м’якосердих (штрафом і/або позбавленням водійського посвідчення завершив 10 із 26 розглянутих справ), а раніше, у 2018-му, – був дванадцятим (результативно завершилися 8 із 18 справ). 

За кілька днів після перемоги у ковельському суді Романа Тітівалова чекав ще один бонус – Вища рада правосуддя відмовилась відкривати дисциплінарне провадження відносно нього за скаргою ДБР. Відповідне рішення грунтувалось в тому числі і на раніше ухваленій у Ковелі постанові.

«Підґрунтям стандарту «поза розумним сумнівом» є фундаментальна цінність суспільства – гірше осудити невинного, ніж дозволити винному уникнути покарання; відповідно суспільство, яке цінує добре ім’я і свободу кожного, не повинно засуджувати людину, коли є розумні сумніви в її винуватості.

Такий підхід узгоджується із судовою практикою Європейського суду з прав людини. Так, у параграфі 55 рішення Європейського суду з прав людини від 15 лютого 2012 року у справі «Гриненко проти України» зазначається, що при оцінці доказів Європейський Суд зазвичай застосовує стандарт доведення «поза всяким розумним сумнівом». Однак доведення повинно будуватися на сукупності досить надійних, чітких і послідовних припущень або аналогічних неспростовних презумпцій фактів.

У зв’язку з викладеним, достовірно (на підставі належних та допустимих доказів) не установлено, що суддя Тітівалов Р.К. перебував у стані алкогольного сп’яніння під час дорожньо-транспортної пригоди, що підтверджується постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 6 березня 2020 року», – йдеться в акті Вищої ради правосуддя.

Здавалося, «відстрілявся» на всіх фронтах. Проте у червні цього року кримінальне провадження за фактом п’яного ДТП поновили. Про це стало відомо з ухвали Личаківського районного суду у місті Львові. Ознайомившись з актом Вищої ради правосуддя заступник прокурора Волинської області Олександр Шамринський прийняв рішення про скасування постанови про закриття справи і звернувся до суду з клопотанням про продовження слідства. 

«Відповідно до ухвали Вищої ради правосуддя від 13.03.2020 №770/1дп/15-20 «Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Турійського районного суду Волинської області Тітівалова Р.К.», мають місце додаткові факти, які необхідно перевірити слідчим шляхом під час здійснення досудового розслідування.

За таких обставин, 04.05.2020 першим заступником прокурора Волинської області Шамринським О.Є. прийнято рішення про скасування постанови від 21.01.2020 про закриття кримінального провадження», – йдеться в ухвалі.

«Мама любить швидкість» по-волинськи

Ні в поле зору слідчих ДБР, ні до дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя чомусь не потрапив той факт, що суддя Тітівалов став учасником ДТП на авто, якого немає у його деклараціях про майновий стан і доходи. Як з’ясувала «Сила правди», «Audi А6» зареєстрована на маму судді Лідію Тітівалову. Ймовірно, саме вона зверталася до Личаківського суду Львова з клопотанням про зняття арешту з авто. Арешт зняли в частині користування машиною, її дозволили забрати зі штрафмайданчика, але продовжили заборону на відчуження. 

Витяг з реєстру транспортних засобів МВС

Загалом родина Тітівалових з юриспруденцією «на ти». Батько судді Костянтин Тітівалов раніше був прокурором транспортної прокуратури у Ковелі, нині веде адвокатську діяльність. Брат Костянтин – теж адвокат. А сам Роман Тітівалов мріє про підвищення. Через півроку після ДТП він подав документи на участь у конкурсі на посаду судді Волинського апеляційного суду і нині є кандидатом. 

Нагадаємо, 1 липня цього року набули чинності зміни до законів, згідно з якими за водіння напідпитку була передбачена кримінальна відповідальність. Через два дні Президент Володимир Зеленський скасував нововведення, підписавши раніше прийнятий закон, який повертає адміністративну відповідальність.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ДБРДТППетро БойчукРоман ТітіваловСудТурійський районний суд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Терористу Кривошу обрали запобіжний захід. Як це було

Наступна новина

Контролюємо і протидіємо, – реакція рівненської поліції на репортаж з бурштинового клондайку

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина

Контролюємо і протидіємо, – реакція рівненської поліції на репортаж з бурштинового клондайку

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
    • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
    • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
    • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
    • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
    • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
    • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
    • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
    • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
    • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
    • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
    • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
    • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
    • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
    • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
    • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
    • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
    • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
    • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
    • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.