• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 29 Вересня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня

Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня

Автор: Христина Крот
8 Березня 2023 в 08:00
У категорії: Новини
8 березня

Нещодавно українці голосували в «Дії», чи залишити вихідним 8 березня. Понад 60% опитаних підтримали таку ініціативу. До речі, опитування стало одним з наймасовіших у додатку, адже свою думку висловили понад 2,1 мільйона українців. 

Що загалом думають про це свято і про ініціативу від держави про його перенесення лучани, лучанки і гості міста – поцікавилась і «Сила правди».

Лучани розповідають, 8 березня – це міжнародне свято відстоювання прав жінок, а те, як ми звикли святкувати цей день – пережиток СРСР.  За те, щоб залишити свято вихідним – проголосувала більшість опитаних, а от щодо перенесення думки розійшлися. 

«Вихідний точно має бути. Це свято не є пережитком Радянського союзу – вони його просто спотворили. Це ж міжнародний день, коли святкується, що жінки мають рівні права, немає дискримінації через гендер, а навпаки – відбуваються різні марші в підтримку прав жінок. Це не просто свято через те, що ти жінка і тобі дарують букет чи тюльпан за це. Звісно, коли вітають з 8 березня – це чудово. Але нехай це буде зі ставленням поваги, а не чимось іншим», – переконана студентка Ольга.

«Я пропрацювала майже 30 років у дитячому садочку, і кожен раз ми робили різні заходи, щоб дітки вітали своїх мам. Але, з тим, як розвивається наша молодь, думаю, краще привчати дітей до того, що для такого не потрібні приводи. 8 березня – це про права, але аж ніяк не про день, коли згадують про існування жінок. Я за те, щоб залишити цей день вихідним, так і проголосувала в додатку, хоча не вважаю за потрібне переносити його на інший день», – вважає лучанка Тамара.

«Я вважаю, що це не актуально. Якщо перенести 8 березня на день після 24 лютого, яке для більшості означає траур, то наступного дня святкувати якось дуже нерозумно. Це не просто радянське свято, а міжнародне. Я не голосувала в додатку, але цьогоріч буду святкувати не так пишно як зазвичай. Наприклад, минулого року я їздила по блокпостах і дарувала тюльпани дівчатам, які допомагають нашим захисникам. А в цьому році я проведу цей день в родинному колі, але лише через те, що в бабусі день народження», – каже переселенка Любов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зі «святом весни» та стереотипами: Погуляйко та Поліщук не вирізнилися зі своїми вітаннями до 8 березня

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Мені здається, вже якось всім все одно на це свято, особливо старшим людям, говоритиму на прикладі моєї мами (сміється – ред.). Але воно має бути хоча б тому, що асоціюється із початком весни, тепло, усе розквітає, пахне. А те, що його хочуть перенести – це не має значення, можна і залишити так. Нам, дівчатам, немає різниці, коли будуть дарувати квіти. Тим більше жінки починають розквітати весною, більше посміхаються, несуть трішки позитиву у цей світ. А ще коли нам приділяють увагу – це ж прекрасно, незалежно від якоїсь дати чи події», – ділиться думками менеджерка Дарина.

«Я святкуватиму, але з меншим розмахом як раніше. Щодо перенесення на дату дня народження Лесі Українки, то, вважаю, це максимально недоречним і безглуздим. Якщо вже і переносити це свято, щоб якось його «відділити», то можна було обрати будь-яку іншу дату. Виглядає, як хтось почав щось робити, проявив ініціативу і ляпнув перше ліпше, що в голову прийшло, щоб тільки від нього відчепилися.

Щодо вихідного – мабуть, не потрібен. Тим більше зараз. Якщо б з’явилося нове свято-відповідник, то тоді нехай би був державний вихідний як було раніше. Але в «Дії» я, звичайно ж, проголосувала за вихідний (сміється – авт.). Я не категорична в цьому питанні, але проголосувала так, бо всі варіанти відповідей були дуже конкретні і інші два варіанти мені подобалися ще менше. Та і взагалі, коли вітають – люблю. Люблю коли вітають вцілому. Не важливо який привід: людина уважила, побажала чогось доброго і, можливо, щось навіть подарувала – це завжди приємно», – розповідає начальниця відділу спортивної установи Юлія.

«Я не маю додатку, тому не вийшло проголосувати, але я за те, щоб залишити вихідний. Тим більше, це міжнародне свято, а не російське, як у нас вже багато говорять. В принципі не бачу сенсу його відміняти чи переносити. Та і коли тебе вітають – це класно, підіймає настрій. Мій чоловік раніше ніколи не святкував, але цьогоріч доведеться, бо в його житті з’явилась я (сміється – ред)», – розповідає волинянка Олександра.

Чоловіки, яких «Силі правди» вдалося розпитати про свято, вважають, що вирішувати переносити чи ні мають жінки. Загалом кажуть, що самі не святкують, але жінок вітають.

«Я не чув за опитування, але вважаю, що моя думка не така важлива. Тому, що це свято для жінок, нехай вони і вирішують. Це не моє свято, хоча вітати цьогоріч буду. Який для мене цей день має зміст? Ніякого. Це можна ототожнити із святом весни», – розповідає луцький тренер Андрій.

«Якщо ми говоримо про міжнародний день, то я за те, щоб 8 березня перенесли на іншу дату – давно пора позбутися традицій святкування, які нам нав’язали за часів СРСР. Свято однозначно залишити, от тільки не робити з нього «квітковий день», а справді говорити про цінності. Тільки не на 25 лютого, ми всі розуміємо, що це не зовсім доречно.

Особисто я 8 березня не святкую. Звичайний день, але тут, мабуть, особисто мій варіант, коли всі свята не мають якогось сакрального та важливого значення. Це варто довірити дівчатам. Але загалом треба залишити це свято, зробити вихідним, чому б і ні. За голосування в додатку, якщо чесно, я не знав», – каже студент Дмитро.

«Я не проти свята, нехай залишається. Неважливо коли, але це буде таке свято для жінок. Мені вже, на жаль, немає кого вітати. Радянське чи міжнародне – яка різниця, коли мова йде не про обряд, а про повагу і любов до жінки», – ділиться думками пенсіонер Вячеслав.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала про те, які стереотипи використовували голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко та міський голова Луцька Ігор Поліщук вітаючи жінок з 8 березня.

Христина Крот

Студентка Волинського національного університету імені Лесі Українки
Теги матеріалу: 8 березняДодаток «Дія»Опитування
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка

Наступна новина

Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон

Схожі Публікації

У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті

Автор: Антон Бугайчук
29 Вересня 2023 в 16:07
0
Стратегія Луцька головна

У липні 2023 року Луцька міська рада розпочала розробляти стратегію громади до 2030 року. Роблять...

Детальніше

Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць

Автор: Ірина Кравчук
27 Вересня 2023 в 19:00
0
Валентина Кирилюк щомісяця пожиттєво отримуватиме близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Вища рада правосуддя відправила суддю Луцького міськрайонного суду Валентину Кирилюк у відставку, яка передбачає пожиттєве...

Детальніше

На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували

Автор: Ольга Юсковець
27 Вересня 2023 в 17:53
0
митниця ліс

На Волині на понад 97 тисяч гривень оштрафували директора компанії, яка намагалася вивезти лісоматеріали в...

Детальніше
Наступна новина
виїзд за кордон

Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон

НОВИНИ

  • 29 Вересня 16:07 У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті
    • 27 Вересня 19:00 Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць
    • 27 Вересня 17:53 На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували
    • 27 Вересня 12:20 Родичі загиблого добровольця Сергія Климчука вимагають назвати одну з вулиць Луцька на його честь
    • 26 Вересня 12:57 У Луцьку обговорять перейменування ще 13 вулиць
    • 25 Вересня 16:55 Жоден з народних депутатів з Волині не подав декларації за два минулі роки
    • 23 Вересня 21:28 У конкурсі на посаду директора Волинської філармонії переміг судимий за корупцію кандидат
    • 21 Вересня 18:50 Урбан-візія Луцька: як у місті розробляють план «перезавантаження»
    • 21 Вересня 16:10 У Верховній Раді підтримали відкриття декларацій: хто з волинян прогуляв засідання
    • 21 Вересня 9:00 Волинcький чиновник не повернувся зі службового відрядження в Європу через погане самопочуття
    • 20 Вересня 18:18 На Волині шукають понад 20 суддів у місцеві та апеляційний суди
    • 18 Вересня 18:25 Звільнили волинського суддю, який десятки років розглядав митні справи
    • 18 Вересня 9:15 Кримінальну справу волинського ексдепутата-лісника про вирубку в нацпарку реанімували після 5 років слідства
    • 13 Вересня 12:32 На хабарі у 35 тисяч доларів затримали депутата Волинської облради: подробиці
    • 12 Вересня 17:40 Частку у волинській меблевій компанії переписали з росіян на поляків незаконно, – суд
    • 11 Вересня 11:55 У передмісті Луцька львівська фірма за майже 39 мільйонів гривень відремонтує дві вулиці
    • 9 Вересня 16:23 Назад у студентство. Скільки чоловіків на Волині «обміняли» військові квитки на студентські
    • 8 Вересня 17:14 Голова Ківерцівської громади нарешті їздитиме законно
    • 7 Вересня 16:42 Як заборона імпорту української сільгосппродукції до ЄС вплинула на волинських аграріїв
    • 6 Вересня 15:29 Чим цікаві нові відреставровані підземелля в Луцьку
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.